Bahreyn Posta Kodu

Bahreyn posta kodu yurtdışında öğrenimine devam edecek kişiler için gerekebilir. Uluslararası Bahreyn posta kodunu biliyorsanız yurtdışında yaşayacak akrabalarınıza postalarınızı gönderebilirsiniz. Bahreyn posta kodunu bilen kişiler sevdiklerinden gelecek mektuplarda bu kodun kullanılmasını istemelidirler.

Bahreyn'de Eğitim Posta Kodu:

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Bahreyn, Bahreyn Krallığı olarak da bilinen bir Orta Doğu ülkesidir. Katar’a yakınlığı ile de bilinen Bahreyn, ülkemizden de sık eğitim göçü almaktadır. Aynı zamanda bu ülke Türkiye’den aşçı, inşaat işçisi ve mühendis gibi mesleklere de iş imkanı sunmaktadır. Dolayısıyla ülkemizdeki pek çok insan Bahreyn’e zaman zaman iş ya da özel amaçlı gönderi yapabilir. Bu da Bahreyn posta kodu nedir sorusunu gündeme getirmekte.

Bahreyn ülke kodu 973’dür. Yanı bu ülkedeki herhangi bir numara çevrilmeden önce başına +973 yazılmalıdır . Ancak Bahreyn’in posta kodu yoktur. Yani Krallık yönetim biçimine sahip bu ülkeye gönderi sağlarken adresi doğru beyan etmek yeterli olacaktır.

Manama Posta Kodu

Manama Bahreyn Krallığı’nın başkentidir ve ülkenin en çok ziyaret edilen şehridir. Bunun yanında Malkiya, Janabiya, Diraz, Buri, Damistan, Hamala da Bahreyn’in en çok ziyaret edilen yerleridir. Bu yerlerin posta kodu ise;

 • Malkiya 1032, 1033, 1034,
 • Janabiya 561, 565, 569, 571, 575, 577, 579,
 • Diraz 536, 538, 540, 542, 544,
 • Buri 752, 754, 756, 758, 760, 762,
 • Damistan 1009, 1010, 1012, 1014,

Bu bölgelere kargo göndermek için bu posta kodlarını kullanmak gerekmektedir.

Bahreyn Ülke Kodu Nasıl Öğrenilir?

Bahreyn ve diğer tüm ülkelerin posta kodunu öğrenmek için en doğru adres Eurostar Eğitim Danışmanlığı resmi web sitemizdir. Posta Kodu olan ya da olmayan tüm ülkeler hakkında net bilgi alabileceğiniz yegane noktadır.

BAH ülke harf kodu ile kullanacağınız bu posta kodları, hem aradığınız adresi daha kolay bulmanızı sağlar, hem de gönderilerinizin daha kısa sürede ve daha sağlıklı adrese ulaşmasını sağlar. BAH ülke kodu kullanıldıktan sonra araya bir boşluk bırakılmalı ve posta kodu yazılmalıdır.

Türkiye Posta Kodu

Bahreyn vatandaşları ve turistik ya da öğrencilik amacıyla geleceklerin merak ettiği konulardan biri de Türkiye posta kodu dur. Türkiye ülke kodu +90 olmakla birlikte her şehrin kendine ait telefon kodu olduğu unutulmamalıdır. Ülke içerisinde hizmet veren GSM operatörlerine ait ayrı kodların vardır ve ülke içinde iletişimde fazlaca kullanılmaktadır.

#bahreynpostakodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  whatsapp1