Belçika Eğitim Ücretleri

Belçika'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Belçika'da Eğitim

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Belçika eğitim ücretleri nedir? yurtdışı imkanlarıyla alınarak Avrupa ülkelerinde çalışma ayrıcalığından faydalanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Eğitim alacağınız üniversiteye ve bölümlere göre yıllık harç bedellerinde değişkenlikler olabilmektedir.

Son senelerde eğitim ücretlerinin uygunluğuyla Belçika da eğitim hakkını değerlendiren pek çok genç bulunmaktadır. Belçika’da üniversite eğitimi önlisans, lisans ve lisans üstü olmak üzere üç eğitim dalından faydalanarak sizlerin karşınıza çıkma kolaylığı sağlamaktadır. Öğretmenlik, mühendislik, eczacılık, tıp, veterinerlik gibi dallarda eğitim hakkından faydalanarak istediğiniz kariyeri kolaylıkla elde edebilirsiniz. Avrupa’nın Bologno eğitim kriter uygulamasının gerçekleştirildiği bir ülke oluşuyla da Belçika son zamanlarda en çok tercih edilen Avrupa ülkeleri kariyer listesine girmektedir. Öğrenci harç ödenekleri her yıl düzenli olarak yinelenerek karşınıza çıkabilmektedir. Belçikalı ya da Avrupalı öğrencilerdenseniz 800 Euro ödeme yaparak kayıt olabilirsiniz. Öğrencilerin yıllık harç bedelleri Belçika Üniversiteleri için 906 Euro’dan başlayan fiyat seçenekleriyle karşınıza çıkmaktadır.


Üniversite eğitimi ucuz mu?

Eğitimini ucuzluğuyla karşımıza çıkan bir ülke olan Belçika her taraftan öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler bölüm seçeneklerine göre Belçika’daki üniversite tercihlerini gerçekleştirip kayıt süreçlerini hızlandırmaktadırlar. KU- Leuven Üniversitesi tercihinde bulunacak olanlar 906 – 4000 Euro arasında değişen harç ödeneklerini ödemek durumundadırlar. Vlerick ticaret okulu kaydını yaptırıyorsanız yıllık 15.200 Euro ödeme yapmanız uygun olacaktır. Brüksel Vrije Üniversitesi de Belçika seçeneğini tercih edenlerin kayıt yaptırdıkları üniversiteler arasındadır. Bu üniversite seçeneğinde de 906- 1450 Euro arasında bir ödeme bedeliyle harcınızı her sene yatırabilirsiniz. Liege Üniversitesi de Avrupa Üniversitesi olan ve olmayanlar için değişen harç ödenekleriyle karşınıza çıkmaktadır. Avrupa Üniversitesi olanlar için 906 Euro; olmayanlar için 2400- 4175 Euro arasında değişen ödeme koşullarıyla harç ödenekleri karşınıza çıkmaktadır.


Yurt ücretleri veya ev kiraları ucuz mu?

Belçika’da konaklama için tercih edeceğiniz yurtların devlet yurdu ya da özel yurt ayrımıyla fiyatlarda değişkenliklerle karşılaşabilirsiniz. Üniversite yurt tercihinde bulunanlar için aylık 200-400 Euro arasında değişen bir ücret ödemeleri gerekmektedir. Özel yurt için aylık 500 Euro’luk bir ödeme gerçekleştirirsiniz. Stüdyo daire de kalacaksanız 600-700 Euro arasında bir ücreti gözden çıkarmalısınız. Ayrıca elektrik, internet ve su giderleriniz için ortalama 150 Euro ayırmanız gerekecektir. Ev kiraları da şehir merkezi ve şehir merkezi dışında değişiklik arz eder. Şehir merkezinde 1 odalı evler 550-900 Euro arasında değişen fiyat seçeneklerini önünüze serer. Şehir merkezi dışını tercih ederseniz 500- 750 arası değişen ücretlerle karşılaşabilirsiniz.


 Bilgisayar mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri

Bilgisayar mühendisliği eğitimi almak isteyen gençlerimiz, yurtdışında en doğru seçimlerden biri bu eğitimi Belçika Üniversiteleri’nde almak olacaktır. Belçika Üniversiteleri, gerçekten kaliteli, donanımlı, profesörleri başta olmak üzere akademik kadronun doyurucu olduğu kurumlardır. Ülkede okuma yazma oranı son derece yüksek olup, aynı zamanda, nüfusun önemli kısmı üniversite mezunudur. Ülkemiz ve Avrupa Ülkeleri’nden, ve giderek dünya ülkelerinden birçok öğrenci de üniversitelerde eğitim almaktadır. Siz de bu şanslı öğrencilerden biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan, ülkemizin Belçika temsilciliği olan danışmanlığımızdan bilgi ile destek almanızdır. Belçika’da bilgisayar mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri sizi memnun edecek sevgili gençlerimiz.

Belçika bilgisayar mühendisliği fakültelerinde, lisans eğitimi ile yüksek lisans olanakları sizleri bekliyor. Modern çalışma alanları ile teknolojik donanımları mükemmel laboratuarlarda, her öğrencinin bilgisayar cihazlarından yararlanmaları söz konusu olacak şekilde, hocaların yakın ilgisi ile eğitim alacaksınız ve mezun olduğunuzda mavi diploma alacaksınız. Diplomanız sayesinde tüm Avrupa Birliği ülkelerinde çalışabilirsiniz. Ülkemizde YÖK denkliği konusunda çok avantajlı olacaksınız. Kampus içinde sosyal yaşamdan da memnun kalacaksınız. Derslerinizle ilgilenme yanında, çoğu zaman ücretsiz olan konserler, sanat ve spor etkinlikleri, kültür çalışmaları sizleri bekliyor olacak. Belçika’da bir öğrenci olarak part time olanaklarından yararlanarak ek gelir sağlayabilirsiniz.

Belçika’da eğitim harçları yüksek değil ve AB ülkeleri dışından gelen öğrencilere bir miktar daha yüksek harç rakamları uygulanmakla birlikte, kesinlikle fazla fark olmaması kuraldır. Bu nedenle, ekonomik harç ödemeleri ile karşılaşacaksınız. 800 EURO’dan başlayarak, kamu üniversiteleri ile özel üniversitelerin harçları belirlenmektedir, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi aldığınızda, gerçekten çok uygun rakamlar olduklarını göreceksiniz.

Yaşam giderleri de bütçenizin önemli kalemlerini oluşturmaktadır. Ulaşım, yeme içme, konaklama, sosyal yaşam giderleri, eğitim için masraf kalemleri elbette bütçenizi oluşturacak. Belçika yeme içme giderler açısından diğer ülkelere göre son derece ekomomik. Bunda, birçok tarım ürünün ülkede yetişmesinin de etkisi var. Ulaşım küçük kentlerde kolay ve toplu taşıma araçlarından yararlanabilirsiniz. Bisiklet yolları da çok gelişmiş, ulaşımınızı bu şekilde yapabilirsiniz. Belçika kentlerinde birçok insan bisiklet kullanmaktadır. Öğrenci yurtları yurtdışından gelen öğrenciler da kabul etmektedir. 100 EURO ile 400 EURO arasında özel yurtlarda, tek kişilik odalarda kalabilirsiniz. Çok daha ekonomik yurt ve diğer konaklama seçenekleri de tercih edilebilir. Ev kiralayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte kiralarsanız çok daha ekonomik olacaktır. Öğrenci danışmanlarımız en ekonomik ve güncel desteklerle sizinle olacaklar.


Eczacılık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri

Eczacılık eğitimini ülkemizde kaliteli üniversitelerde, fakültelerde alabilirsiniz. Ancak, üniversite giriş sınavlarının olduğunu belirtelim. Elbette, ülkemiz kriterlerimiz ve eğitim sistemimiz için giriş sınavı uygulaması olması gereken bir sistemdir. Yurtdışında, özellikle Avrupa Ülkeleri’nde, bu şekilde bir uygulama yaygın olarak söz konusu değildir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı güvencesi ile sizler de Avrupa Ülkeleri üniversitelerinde, bir sınav şartı olmadan başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu ülkelerden biri de Belçika’dır. Belçika’nın seçkin üniversitelerinde eczacılık fakültesinde eğitim alabilirsiniz. Belçika’da eczacılık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri ne kadardır, göz atalım.

Belçika Üniversiteleri’nde eczacılık eğitimi, Liej Üniversitesi, Gand Üniversitesi ve Lioen Üniversitesi’nde verilmektedir. Ezacılık fakültesinde eğitim 5 sene sürmektedir. İlk iki yılda yoğun bir teorik eğitim alınmaktadır, kalan iki sene pratik eğitimlerle pekiştirilmektedir. Son sene ise uygulamaya dayanan staj senesidir. Bundan sonra, mezun olan öğrenciler, hem ülkemizde diplomaları ile eğitim alabilirler. Hem de Belçika’da da eczacı olarak çalışabilirler. Ayrıca mavi diploma özelliğinde diplomanızı alacağınızdan, tüm AB ülkelerinde kariyerinizi yapabilirsiniz. Önemli ecza firmalarında çalışabilirsiniz.

Belçika, ülkemizden öğrencilerimizin de vasıflara sahip olmaları noktasında, eczane açmaları mümkündür. Bu nedenle, mezun olduğunuzda çok seçenekli bir kariyer imkanı sizleri beklemektedir. Okul seçimleriniz ve kayıtlarınız için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Belçika’da üniversite ücretleri okullara ve bölümlere göre değişmekle birlikte, 1000 EURO’dan başlamaktadır. Diğer Avrupa Birliği Ülkeleri’ne göre daha ekonomik rakamlarla eğitim alabileceğinizi belirtelim. Özgür bir ortamda, medeni bir ülkede eğitim alacaksınız. Hem Avrupa Ülkeleri’nden, hem de birçok dünya ülkesinden öğrencilerle bir arada eğitim alma şansını elde edeceksiniz. Akademik kalite yüksek, akreditasyonu olan okullarda öğrenci olma şansı sizleri bekliyor olacak.

Harçların AB vatandaşı olan öğrencilere göre, ülkemiz gibi diğer ülkelerden gelen öğrenciler için daha fazla olmakla birlikte, asla belirli bir oranı geçmediğini, son derece ekonomik rakamlar olduğunu belirtelim. Yaşam giderleri olarak da uygun rakamlar sizleri bekliyor. Bir öğrenci olarak, part time çalışma olanaklarından da yararlanarak, ekonomik rakamlarla geçiminizi sağlayabilirsiniz. Avrupa Birliği, ülkemiz hükümeti ve Belçika Hükümeti tarafından verilen burs olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Bu şekilde, harç ödemelerinizi ve geçim giderlerinizi burslar ile çok daha ekonomik hale getirebilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızdan kayıt süreleri hakkında bilgi alın ve kayıt başvurularınızı zaman geçirmeden yapın. Uluslararası geçerli olacak eğitimi almak için Belçika Üniversiteleri en ideal seçimlerden biridir.


Elektrik mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri

Elektrik mühendisliği son derece geniş bilimsel araştırma ve çalışma alanları olan bir meslek. Ülkemizde olduğu gibi, Avrupa Ülkeleri üniversitelerinde de başarılı eğitim veren elektrik mühendisliği fakülteleri bulunmaktadır. Bu fakültelerin arasında gerçekten dikkatinizi çekecek avantajları ile Belçika Üniversiteleri elektrik mühendisliği fakülteleri ilk sırada gelmektedir. Belçika’da elektrik mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri, son derece avantajlı, kesinlikle ilk sırada tercih edilebilecek kurumlar. Siz de başarılarını kanıtlamış üniversitelerde mühendislik eğitimi alabilirsiniz. Bunun için, deneyimli ve güvenilir yurtdışı eğitim kurumumuz, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan bilgi, danışmanlık alabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız yardımcı almak üzere sizleri bekliyor. Kontenjanlar dolmadan harekete geçin.

Ülke üniversiteleri dünya sıralamalarında öne çıkan, ön sıralarda olan kurumlardır. YÖK denkliği avantajı ile birlikte, akreditasyonu olan, öğrencilerine AB ülkeleri ile dünya ülkelerinde geçerli mavi diploma vermektedir. Europass diploma son derece avantajlı bir diploma olarak öne çıkar ve uluslararası anlamda kariyer yapmanızı sağlar. Elektrik mühendisliği başta olmak üzere, mühendislik eğitimi almak için en doğru, kaliteli fakültelerin önemlileri de bu ülkede bulunmaktadır. Elektrik mühendisliği fakültelerinde, dört senelik eğitiminizi, dil seviyeniz yeterli değilse, öncelikle hazırlık sınıfında, dil eğitiminizi alarak, bundan sonra lisans senelerinize başlayabilirsiniz. Uygun ücretlerin olması, sizi gerçekten çok memnun edecek. Elbette kaliteli bir eğitim almak kadar, ekonomik anlamda yurtdışında eğitim alırken zorlanmamak da önemlidir.

Belçika Üniversiteleri, elektrik mühendisliği ve diğer fakültelerde eğitim ücretleri 800 EURO ile başlamaktadır. Rakamlar her üniversite tarafından belirlenmektedir ve Avrupa Birliği dışından öğrencilere de çok yüksek rakamların uygulanmadığını belirtelim. Kaldı ki, dünyanın birçok ülkesinden öğrenciler eğitim görmektedir bu ülkede. Hazırlık sınıfında eğitim harç rakamları ise yaklaşık olarak 1500 ile 2000 EURO arasında değişmektedir diyebiliriz. Bilim akademilerinde, bilimsel eğitim veren bölümlerde öğrencilerin geniş burs olanaklarından yararlanmaları amaçlanmaktadır ve bu nedenle harçlar da mümkün olduğu kadar ekonomik tutulmaktadır. AB öğrenci burslarından, ülkemiz Milli Eğitim Bakanlığı’mız burslarında, Belçika Hükümeti tarafından verilen burslara da başvurabilirsiniz.

Genel olarak öğrencilerimizin yaşam giderleri açısında da ekonomik çözümler sizinle olacak. Konaklama konusunda, seçenekleri sunarak ayarlamaları sizin için yapacağız. İlk senenizde yurtta kalmanız, ülkeye ve ortama alışmanız için uygun olabilir. Bu nedenle, hem devlet, hem de özel yurtlar açısından, bütçenize uygun seçenekleri tercih edebilirsiniz. Geçim giderleri olarak ekonomik bir bütçe yapmanız yeterli olacaktır.


İnşaat mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri

İnşaat mühendisliği, ülkemizde olduğu gibi, dünya genelinde de son derece popüler bir meslek olarak öne çıkıyor. İnşaat mühendisliğinden mezun olan gençlerimiz, ülkemizde ve birçok dünya ülkesinde, uluslararası firmalarda da çalışabilirler. Bu nedenle, gençlerimize inşaat mühendisliği diplomaları küresel kariyerin kapılarını aralamaktadır. Okul seçimi de önemlidir, bunu unutmayınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, amacımız, her zaman gençlerimizin en ekonomik rakamlarla, en kaliteli kurumlarda, yurtdışında eğitim almalarını sağlamak. Avrupa Ülkeleri’nde eğitim alabileceğiniz, en avantajlı ülkeler ve üniversiteler ile işbirliklerini de bizler sunmaktayız.

Belçika’da inşaat mühendisliği fakültelerinde eğitim alabilirsiniz. Belçika’da inşaat mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri seçenekleri ile öğrenci danışmanlarımızdan eksiksiz olarak, güncel şekilde öğrenilebilir. En doğru danışmanlık hizmetimizle, yılların tecrübesiyle sizinleyiz. İnşaat mühendisliği eğitimlerini veren üniversiteleri özet olarak sayalım sizlere. Detaylar için elbette şubelerimiz ve öğrenci danışmanlarımız bilgi vermek için sizleri bekliyor. University of Antwerp, bu eğitimi alacağınız bölümlerin başında gelmektedir. Vrije Universiteit Brussel, Ghent University, University of Liege, University of Libre de Bruxelles olarak sıralanabilir. Üniversiteler uluslararası sıralamalarda üst sıralarda olup, bu son derece önemli bir kriterdir. University of Antwerp, TİMES sıralamasına göre 201. sırada, Vrije Universiteit Brussel, 251. sırada, Ghent University, 143. sırada, University of Liege, 301.sırada, ayrıca, University of Libre de Bruxelles ise 201. sırada bulunmaktadır.

Avrupa Birliği Üniversiteleri arasında yer alan bu kurumlarda memnun kalacağınız inşaat mühendisliği eğitimlerini alabilirsiniz. Bologna esaslarına uygun olarak eğitim verilen üniversitelerde, kaliteli, modern pratik uygulamaları alacağınız eğitimlerden geçecek, özenli akademisyenlerin elinde seçkin bir eğitimi alarak mavi diplomanızı alacaksınız. Mavi diploma Avrupa Birliği Üniversiteleri tarafından verilen, dünya genelinde tanınırlığı olan diplomadır. YÖK denkliği noktasında da avantajlar olduğundan emin olabilirsiniz. Ülkemizde de özel firmalarda ve kamu kurumlarında kariyerinizi yapabilirsiniz.

Eğitim, üniversitelerde Eylül ayı civarında başlamaktadır ve Mayıs ayı civarında ise sona ermektedir. Okul harçları, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin vatandaşları olan gençler ve olmayan gençler için farklı rakamlardadır. Ancak ülkemiz dahil AB ülkesi olmayan gençler için uygulana harçlar AB üyesi olan ve yurtdışından gelen gençlerin ödediklerinden beş katı fazla kesinlikle olmamaktadır. Bu şekilde düzenleme bulunmaktadır. Öte yandan, her zaman gençlerin daha fazla eğitim alması için en uygun rakamlar belirlenmektedir. Okul harçları eğitim seçeneklerine göre 1000 EURO ile başlar ve kurumlara göre değişmektedir.


Makine mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri

Makine Mühendisliği eğitimi almak için doğru seçeneklerden biri, eğer yurtdışında eğitim almayı hedefliyorsanız, Belçika Üniversiteleri’dir. Hem gelişmiş Avrupa Ülkeleri olarak, örneğin Almanya, Fransa, İngiltere gibi ülkelerin başarılı üniversiteleri ile aynı kaliteli, elit, dünya sıralamalarında ilk sıralarda olan kurumlar ülkede bulunmaktadır. Akreditasyonu olan seçkin üniversitelerde öğrenci olmak çok önemli bir ayrıcalıktır. Bu sıralamaları, üniversitelerin durumlarını incelemek için YÖK sitesinden, ya da bu konuda bilgi veren sitelerden bilgi alabilirsiniz. YÖK denkliği açısından da son derece önemli bir avantaj öne çıkmaktadır. Avrupa Birliği Üniversiteleri arasında yer alan ve Bologna esaslarına uygun eğitim veren kurumlarda, YÖK diploma denklik esaslarına uygun eğitim kriterlerine ulaşacağınızı bilmelisiniz.

Belçika’da makine mühendisliği fakülteleri için ülkenin en seçkin üniversitelerinde öğrenci olmak için kontenjanlara başvurabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, size en doğru ve kaliteli yüksek eğitim kurumları için yol göstereceğiz. Belçika’da makine mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında en ekonomik çözümlere danışmanlığımız ile ulaşacaksınız. Belçika Üniversiteleri’nde fakülte harçları, bölümlere göre değişmekle birlikte, 1000 EURO’ dan başlamaktadır. Buna göre, mükemmel bir eğitim kalitesi karşılığında uygun harç rakamları da sizleri bekliyor. Makine mühendisliği fakültelerinde dört sene ile modern laboratuarlarda, kaliteli akademik kadro, son derece önemli profesörlerden derslerinizi alacak meslek eğitiminizi alacaksınız. Kontenjanların hemen dolduğunu önemle belirtelim. Bu nedenle, acele ederek, öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçmelisiniz. Ön kayıt sürelerini kaçırmamalısınız.

Belçika, Avrupa’nın ovası olarak bilinen, tarımın hayli gelişmiş olduğu, bereketli toprakları olan bir ülkedir. Besin giderleri diğer ülkelere oranla uygun rakamlıdır. Öğrencilerimizin yeme içme noktasında en az zorlanacakları ülkelerden biridir diyebiliriz. Pazarlar ve marketlerden uygun ve taze meyve ile sebzelerini alabilirsiniz. Kampus içinde bulunan kafe ile restoran ve yemekhanelerde yemeklerinizi uygun fiyatlara alabilirsiniz. Konaklama konusunda uygun öğrenci yurtlarından yararlanmanız mümkün. Kampus içinde öğrenci yurtları bulunmakta olup, ayrıca kampus yakınlarında birçok yurtlar olduğunu da belirtelim. Tek kişilik, iki ya da daha fazla kişinin kalabileceği odaları bütçenize uygun şekilde seçebilirsiniz.

Ev kiraları da, daire, apart ya da oda şeklinde sizleri bekliyor. Uygun rakamlarla mutlaka kiralık daire seçeneklerini bulabilirsiniz. Arkadaşlarınızla ev kiralayabilirsiniz. Burs olanaklarından yararlanmak isterseniz, elbette bu da mümkün. Belçika ile Türk hükümeti bursları, ayrıca Avrupa Birliği öğrenci burslarından yararlanabilirsiniz. Şartlara haiz olan tüm öğrenciler burs alabilirler.


Mimarlık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri

Dünyanın en seçkin mesleklerinden biri şüphesiz ki mimarlıktır. Kaliteli bir üniversitede, seçkin bir fakültede mimarlık eğitimi almış olmanız, size hem ülkemizde, hem de dünya genelinde en önemli firmalarda ve ülkelerde çok çeşitli olarak kariyer kapılarını aralayacaktır. Bu eğitimi yurtdışında almaya ne dersiniz? Birçok seçenek olabilir, ancak en doğru seçimi bu konuda uzun yılların deneyimi ile sizlere destek veren, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kurumumuzdur. Öğrenci danışmanlarımız sizlerle olacaklar ve en kaliteli üniversitelere kayıt olacaksınız. Belçika Üniversitesi mimarlık fakültelerinde eğitim almaya ne dersiniz? Başkent Brüksel başta olmak üzere, ülke kentlerinde kaliteli mimarlık fakültelerinde mutlaka ön kayıt fırsatlarını yakalamalısınız. Tavsiyemiz kesinlikle bu ülkedeki mimarlık fakültelerini incelemenizdir.

Belçika’da mimarlık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri, en güncel bilgilerle öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Başvurularınızı yaparak, kayıt için kontenjanlardan siz de yararlanın. Üstelik diplomanızla, bir sınava girmeden kaydınız yapılacak. Seçkin Avrupa Ülkeleri’nin birinde, AB yüksek eğitim kriterlerinde eğitim alacaksınız. Bologna esaslarına uygun olarak, Avrupa üniversitelerinden birinde öğrenci olacaksınız. Akademisyenlerin birebir şekilde sizinle ilgilenecekler. Dört yıllık mimarlık eğitiminizi en modern şartlarda, mükemmel teknik olanaklarla alacaksınız. Modern laboratuarlar ve mükemmel çalışma alanları ile donanımlı bir mimar olarak mezun olacaksınız. Mezun olduğunuzda mavi diplomanızla, ülkenin birçok ülkesinde kariyer yapabileceksiniz.

Ekonomik harç rakamları, yüksek kalitede eğitim sunan üniversitelerin belki de en avantajlı özelliklerinden biridir. Hazırlık sınıflarında ve lisans sınıflarında son derece uygun harç rakamları sizleri bekliyor. Yaklaşık olarak 1.000 EURO ile başlayan, hatta daha altında rakamlarla başlayan harçlar, son derece uygun rakamlarda ilerlemektedir. Okul ücretlerinizi burs olanakları ile çok daha ekonomik rakamlara çekebilirsiniz. Hem Belçika Hükümeti tarafından, hem de AB eğitim fonları bünyesinde bursları değerlendirebilirsiniz.

Yaşam giderleri açısından da bütçeniz çok rahat edecek Belçika Üniversiteleri’nde. Mimarlık eğitiminizi alırken, bir yandan tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışma izinlerinizi kullanabilirsiniz. Barına, kitaplar ile fotokopi giderleri, yeme içme ve sağlık harcamalarınız, toplu taşıma, internet, elektrik, su gibi harcama kalemlerinizin için yaklaşık olarak 500 ile 900 EURO gibi bir bütçe ayırmanız yetecek de artacaktır bile. Yurtlar uygun rakamlıdır ve birkaç arkadaş ev kiralayabilirsiniz. Hem tek kişilik odalar, hem de birkaç kişilik yurt odaları olsun, bakımlı, temiz ve güvenlidir. Dairelerin de durumlarının son derece iyi olduğunu ekleyelim. Belçika’da ekonomik mimarlık eğitimi sizleri bekliyor.


Psikoloji eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri

Belçika’da psikoloji eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizin kesinlikle değerlendirmeleri gereken özellikleri içermektedir.Psikoloji eğitimi alan gençlerin küresel anlamda, uluslararası olarak kariyer yapmalarını hedeflemekte ise, bunu akreditasyonu olan üniversitelerde yapmaları çok daha yerinde olacaktır. Bu hedefi tutturmak için Belçika Üniversiteleri’ nde psikoloji fakültelerinde eğitim almayı düşünebilirsiniz. Bologna esaslarına uygun eğitim veren kurumlar, gözde Avrupa Birliği Üniversiteleri olarak, kıtanın en seçkin eğitim kurumları arasında bulunmaktadır. Üstelik bu eğitim kalitesini son derece ekonomik rakamlarla yapabileceksiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Belçika Üniversiteleri’nin Türkiye temsilciği görevini yürütmekteyiz. Gençlerimizin bu seçkin kurumlarda, bir sınav şartı olmadan kabul edilmeleri ve memnun kaldıkları eğitimlerini almaları için her zaman destek vermekteyiz.

Belçika, başkent Brüksel ve önemli kentlerinde seçkin üniversitelerinde siz de psikoloji eğitimi alabilirsiniz. Psikoloji eğitimi dört sene sürmektedir. Dil seviyesine göre öğrencilerimiz, hazırlık sınıfında bir eğitim senesi eğitime alınmaktadır. Hazırlık dili eğitimleri yaklaşık olarak, 1500 EURO ile 2000 EURO arasında seyretmektedir. Öte yandan, okul ücretleri ise yaklaşık olarak, bölümlere göre 800, 1000 EURO’ dan başlamaktadır. 4.000 EURO gibi uygun rakamlara kadar uzanmaktadır. Fransa, Almanya, İngiltere, Almanya gibi önemli ülkelerle kıyaslandığında, aynı eğitim kalitesi sunan Belçika çok daha ekonomik eğitim rakamları sunmaktadır. Az öğrencilerden oluşan sınıflarda, hem teorik olarak, hem de pratik anlamda son derece başarılı şekilde, meslek eğitiminizi donanımlı şekilde alarak psikoloji fakültesi mezunu olacaksınız.

Avrupa Birliği Ülkeleri dışından gelen öğrenciler için yani ülkemiz öğrencileri için de harçlar bir miktar yüksek olsa da, diğer ülkelerde kıyaslandığında gerçekten uygun rakamlardadır. Öğrenci danışmanlarımızdan, spesifik okullar ve psikoloji fakülteleri hakkında detay bilgileri alabilirsiniz. Ön kayıt sürelerini kesinlikle değerlendirmelisiniz. Kontenjanlar son derece ilgi gördüğünden, kesinlikle danışmanlığımızla iletişim kurun.

Belçika kentleri, Brüksel ve diğer kentlerde üniversite yaşamı sürdürmek de son derece ekonomiktir. Yaşam giderleri sizi diğer ülkelere göre zorlamayacaktır. Beslenme, yeme içme giderleriniz, market ile semt pazarlarından yapabilirsiniz. Belçika zengin ve ekonomik bir tarım ülkesidir. Öğrencilerin uygun fiyatlara yemeklerini alabilecekleri kantinler ve yemekhaneler de kampuslarda bulunmaktadır. Ulaşım bisiklet ile kolayca yapılabilir. Hafif motorsikletler, toplu taşıma araçları da tercih edilebilir. Uygun rakamlara araç kiralayabilirsiniz. Konaklama için yurt ile dairelerde kalabilirsiniz. Apart, daire, odalarda kalabilirsiniz. Uygun rakamlarla, mavi diploma almak tamamen sizin elinizde.


Diş hekimliği ücretleri

Diş hekimliği gibi kaliteli bir bölümde lisans eğitim sürecine dahil olmak istemez misiniz? Diş hekimliği branşında becerilerini Avrupa sahasında duyurmaya çalışan pek çok genç kendini kanıtlamayı başarmıştır. Bu beceri yarışında öncülük eden üniversiteler listesinde kendini gösteren Belçika Üniversitesi son senelerin en popülerleri listesindedir. Sizlerde sayısal alandaki başarınızı diş hekimliği lisans sürecinde yer alma farkıyla hayatınıza mal etme niyetindeyseniz zaman kaybetmeden Belçika’yı tercih edebilirsiniz. Belçika Üniversiteleri sizlerin lise mezunu olmanız durumunda alan eğitimi için kayıt işlemlerinizi kısa zamanda tamamlayabilir. Diş hekimliği bölüm tercihinizde lise diplomanızla başvuru gerçekleştireceğiniz Belçika Üniversiteleri sınavsız kabul gerçekleştirmektedir. Lise bitiminde gireceğiniz herhangi bir sınav stresiyle uğraşmanıza gerek kalmadan Belçika Üniversiteleri diş hekimliği bölüm öğrencisi olabilme şansını yakalayabileceksiniz. Diş hekimliği bölümünde okuma şansını yakalayabilme şansını size verecek olan üniversite aynı zamanda lisans sürecinizde oldukça ekonomik bir ülkede yer alma ayrıcalığını da sunacaktır. Bölüm harçlarıyla sizlerin ekonominizde herhangi bir zedelenmeye sebebiyet vermeyecek olan Belçika Üniversitesi hayallerinize kavuşma yolunda doğru bir lisans eğitim birimi tercihi olacaktır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık birim ziyaretlerinde bulunarak Belçika Üniversiteleri diş hekimliği branşı ve öğrencilik yaşamıyla ilgili merak ettiklerinize yanıt bulabilirsiniz. Diş hekimliği branşında eğitim alacak olan öğrenciler için aynı zamanda beceri eğitimlerinin de iyi olması gerekmektedir. Zaten güvendikleri el becerilerinde daha da aktif rol alabilmelerine rehber olan akademik kadromuz adları duyulmuş birer diş hekimi olma yolunda yol gösterici olabilmektedirler. Gençlerin kendilerini Avrupa sahasında yeterli düzeyde kanıtlayabilmeleri ve dilerlerse Avrupa ülkelerinde iş bulabilmeleri mümkündür. Belçika Üniversiteleri mezuniyet belgesini hem Türkiye’de hem de Avrupa ülkelerinde kullanılabilme ayrıcalığını sunabilmektedir. Diş hekimliği branşında aldığınız teori eğitimi ve aktif rol aldığınız uygulamalı eğitimler sayesinde iş sahasında çabuk yer alabilirsiniz. Maaş olarak da dolgunluk elde edebilir; kendinizi Avrupa’nın üst mertebelerinde yer alma ayrıcalığıyla ödüllendirebilirsiniz. Dileyenler için memleket özlemi çekme derdi de olmayacaktır. Bölüm eğitiminde fen alanı, ağız sağlığı, diş sağlığı, çene hastalıları ve tedavileri gibi bilimsel derslerde başarı göstererek mezuniyet belgesi almaya hak kazanabilirsiniz. Bulunduğunuz akademik çevrenin kültürel kaynaşma ortamı oluşuyla Avrupa çevresinde de iş sahası adına kendinize yer bulabileceksiniz. Belçika Üniversitesi avantajlar dünyasından faydalanabilmek için bir an önce kayıt sürecinizi tamamlayabilirsiniz. 5 yıllık alacağınız akademik süreç sonrasında kısa zamanda iyi bir diş hekimi olarak iş dünyasında yer alabileceksiniz.


Tıp eğitimi veren üniversiteler ve Fiyatları

Tıp eğitiminden faydalanmak için Avrupa ülkelerinden birinde yer almak istiyorsanız Belçika tam da size göre bir seçenek. Belçika Üniversiteleri gerek akademiksel anlamda gerekse ekonomik harç bedelleriyle gençlerin gözdesi olmayı başarmaktadır. Tıp gibi geçerliliği yüksek ve sınav puanının yüksek olduğu alan eğitimi için Belçika pek çok avantaj sunmaktadır. Birçok üniversitenin sınavla kabul gerçekleştirdiği alan eğitimi için Belçika böyle bir şart aramamaktadır. Belçika Üniversiteleri siz değerli gençleri lise diplomanızla kayıt işlemine dahil etmektedir. Kayıt sürecinizde dilerseniz Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık birimlerinden yardım talep edebilirsiniz. Böylece belirli sayıda öğrencinin kabulünün gerçekleştiği üniversite eğitimi için kontenjan aşımı durumuyla karşı karşıya kalmazsınız. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanları aynı zamanda sizlerin alan eğitim sürecinde farklı dillerdeki öğrencilerle olan yaşamınız, akademik süreciniz, iş sahanız gibi konularda da sizleri aydınlatabileceklerdir. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her zaman diliminde yanı başınızda yer alacaklardır. Tıp eğitiminde sayısal yeteneği yüksek olan gençlerin başarısı daha yüksektir. Genel anlamda okul yaşamınızda sayısal derslerde başarısızlığınız yoksa bu alanda eğitim alırken başarısızlık kapınızı çalmayacaktır. Teori eğitimlerini aldığınız ilk yıllar sonrasında staj yapmadan önce kadavralarla uygulama sahasında yer alacaksınız. Burada hem gerçekçi vücutlar, kemikler, kaslar üzerinde el yeteneğinizi geliştirebilecek hem de kendinizi iş yaşantısının getirilerine hazırlayabileceksiniz. Hayal ettiğiniz gibi iyi bir doktor olma yolunda akademik kadromuz sizlerin beceri ve bilgi birikiminizi özümsemenizde yol göstericiniz olacaktır. 6 yıllık gibi bir akademik süreç sonrasında istediğiniz branştaki hekimlik sürecinize başlayabileceksiniz. Zaten dersleri almaya başladığınız dönemlerde insan ve çocuk sağlığı konularında hangi alanda daha başarılı iseniz o dala yönlendirilmeler gerçekleşecektir. Siz de başarılı olduğunuz ve severek yapacağınız branşın tanınan bir doktor adayı olarak mezun olma hakkı elde edebileceksiniz. Alacağınız eğitim sonrasında mezun olurken kendi memleketinizde çalışma ayrıcalığı da yakalayabileceksiniz. Dilerseniz akademik anlamda yüksek lisans ya da doktora gibi kariyer basamaklarını tırmanabilme ayrıcalığınız olabilecek. Hayal ettiğiniz mesleki ortam ve dolgun maaşlı tıp fakültesi öğrencisi olma şansı Belçika’yla oldukça avantajlı bir şekilde karşınıza çıkabilecek.

Siz de ertelemelere yer vermeden lise sürecinizi tamamlamanız sonrasında Belçika Üniversiteleri tıp bölüm kaydınızı yaptırmak için acele etmelisiniz. Küçüklüğünüzden beri hayalinizi kurduğunuz doktor olma heyecanını size verecek olan Belçika Üniversiteleri ayrıcalıklarını sizlerle paylaşmak adına sabırsızlanmaktadır. Bu süreçte daima yanınızda yer alacak kaliteli akademik kadro ve lisans avantajlarını kullanmaya hazır mısınız?

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1