Belçika'da Mimarlık Eğitimi

Belçika'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Belçika'da Eğitim

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Mimarlık, çizim yeteneğine dayalı bir bölümdür. Yapılacak olan yapıların projelendirilmesi konusunda başrolde olan mimar olabilmek için yurt dışında Belçika’da eğitim almak oldukça avantajlı bir konudur.

Mimarlar, yaşamımızın çoğunluğunu geçirdiğimiz evlerin, iç dizaynını ve dış dizaynını baştan aşağıya tasarlayan kişilerdir. Bu açıdan oldukça çok çalışma alanları bulunmaktadır. Yani mimar denildiğinde akla evle ve diğer yapılarla ilgili her şey gelmektedir. Gerektiğinde mimar, evin içinde bulunan dolaba kadar düşünmeli ve tasarım yapabilmelidir. KPSS yani Kamu Personeli Seçme Sınavına girerek herhangi bir devlet kuruluşunda çalışabilirler. Bunun dışında kendilerine ait bir ofis açıp buradan iş yürütebilirler. Bunların dışında özel sektörde çalışabilirler.


Belçika’da Mimarlık  Eğitimi , Eğitim Süresi  Kaç Yıl ?

Belçika’da mimarlık eğitimi 3 ile 7 yıl arasında sürmektedir.  Okullarda verilen eğitim kredi sistemine bağlı olduğundan kredi 3 yılda veya 7 yılda bitebilmektedir. Bu size ve topladığınız krediye gore değişmektedir.


Belçika’da Mimarlık  Eğitimi Yök Denkliği Var Mı ?

Her yıl birçok öğrenci Belçika’ya mimarlık okumak için gitmektedir. Ve kendilerini her şekilde geliştirebildikleri bir eğitim alanına kavuşmuş olmaktadırlar. Belçika’da mimarlık okuyup Türkiye’de denklik belgesi almak mümkündür. Eğer toplanan kredi Türkiye’de ki eğitim sistemindeki krediyle eşit olması gerekmektedir.


Belçika’da Mimarlık  Yök Denklik Sınavı Nedir ?

Belçika’da eğitim ve öğretim hayatı son derece güzel bir şekilde ilerlemektedir. Eğitim ve öğretim sistemleri oturmuş bir sistem üzerine kurulmuştur. Orada mimarlık eğitimi alındıktan sonra Türkiye’ye gelindiğinde denklik sınavına girilir ve daha sonrasında staj yapılarak denklik belgesi alınabilir.


Belçika’da Mimarlık Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim ?

Mimarlık alanında oldukça tercih edilen ve  son derece güzel bir eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye dönüldüğünde denklik belgesi alınabildiğinden mimar olarak çalışmak için herhangi bir engel bulunmamaktadır. Hatta Belçika’da eğitim almanın özgeçmişinizde artı bir değer olacağı su götürmez bir gerçektir.


Belçika’da Mimarlık  Eğitimi Kaç para, Fiyatları Nedir?

Birçok imkanın sunulduğu eğitim sistemine sahip Belçika’da eğitim alabilmek için herhangi bir sınava girmeniz gerekmemektedir. Ayrıca herhangi bir şekilde ücret ödenmesi gerekmemektedir.


Belçika’da Mimarlık  Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü ?

Belçika’da eğitim alabilmek için herhangi bir sınava girmeye gerek yoktur. Eğitim sistemi son derece güzel olan bu ülkede herhangi bir şekilde artı bir mülakat ve ya artı puana gerek olmamaktadır. Birçok avantajı olan bu konu da en güzel yan sınavsız olarak bu eğitimi alabilmenizdir.


Belçika’da Mimarlık  Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir ?

Belçika’da mimarlık eğitimi almak her açıdan avantajlı olduğundan her yıl binlerce öğrenci bu güzel eğitim sistemine dahil olmak üzere Belçika’ya gitmektedir. Eğer siz de bu ülkeye eğitim almak için giderseniz , orada yanlız kalmayıp birçok arkadaşa sahip olabilirsiniz.


Belçika’da Mimarlık  Okumak İçin Ne Yapmalıyım ?

Eğitim sistemi birçok alanda kabul edilmiş Belçika’da eğitim alabilmek için firmamız size yardımcı olabilmektedir. Bu yüzden Belçika’da mimarlık eğitimi alabilmek için bize başvurmanız yeterli olacaktır. Bu konuda size garanti verebilmekteyiz.


Belçika’da Mimarlık Okumanın Avantajları ?

Belçika’da okumanın avantajları sadece eğitim sistemiyle ilgili değil ayrıca dil öğrenme açısından da çok önemlidir. Belçika’da Fransızca , Flemenkçe ve Almanca yaygın olarak kullanılan dillerdendir. En az 3 yıl kaldığınız Belçika’da bunlardan her hangi birini öğrenmeniz mümkündür. Ayrıca farklı bir ülkenin kültürünü öğrenmiş olmak da avantajlardan biridir.


Belçika’da Mimarlık Bitirenler Mezunlarınız Var Mı ?

Gönderdiğimiz bir çok öğrenci mezun olup gelip Türkiye’de çok güzel yerlerde işlere başlamışlardır. Mezun olan öğrencilere dönüş yapğımızda memnuniyet duyduklarını kendinlerinden bir çok öğrenmiş bulunmaktayız.


Belçika’da Mimarlık  Eğitimi Bursları-Burslu ve ya Ücretsiz Mimarlık Okuyabilir Miyim ?

Belçika’da ücretsiz eğitim almak mümkündür. 1.sınıftan itibaren bursluluk sınavlarına girerek kazanıldığı takdirde orada alınan eğitim hayatı boyunca ücretsiz, burslu olarak eğitime devam edilebilmektedir. Böylece herhangi bir ücret ödemeden son derece avnatajlı olan bu eğitim sisteminden faydanabilirsiniz.


Belçika’da Mimarlık  Okuyup Türkiye’de Çalışmak

3 dilin aynı anda kullanıldığı Belçika’da eğitim alıp Türkiye’ye dönüldüğünde en artı olabilecek en güzel yanlardan biri bu dilleri öğrenmiş olmaktır. Ayrıca orada staj yapıldığı dönemlerde kazanılan iş deneyimi ve bağlantıları yine birer artı olacaktır. Ayrıca eğitim konusunda sistemsel özellikleri olarak düzenli bir yapıya sahip olan Belçika’da eğitim almak basil başına bir artı olacaktır.


Belçika’da Mimarlık  Okumak Şartları

Liseden mezun olan bütün öğrenciler sayısal ve ya sözel bölüm ayrılmadan mimarlık bölümüne başvuruda bulunabilmektedirler. Bunun dışında herhangi bir şekilde şart aranmamaktadır.


Belçika’da Mimarlık  Eğitimi Taban Puanları

Belçika’da bulunan mimarlık fakültesine başvurmak konusunda herhangi bir şekilde taban puan bulunmamaktadır.Zaten herhangi bir şekilde adaylarda puan aranamamaktadır.Liseden mezun olmak yeterli olmaktadır. Belçika’da mimarlık eğitimi alabilmek için başvuruda bulunan adayların mimarlık fakültesinin kontenjanları önemlidir.


Belçika’da Mimarlık  Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır ?

Not ortalaması yüksek olduğunda ve Türkiye’de ki mimarlık bölümünün kredilerinin eşit olduğu durumlarda yatay geçiş yapmak mümkündür. Mimarlık bölümünün not ortalaması düşük olduğunda yatay geçiş yapmak krediler tutsa bile mümkün olmamaktadır. Bu yüzden yatay geçiş yapmayı düşünüyorsanız ; 1. Sınıftan itibaren notlarınızı yüksek tutmakta fayda vardır.


Belçika’da Mimarlık  Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Belçika’da mimarlık okumak için gerekli şartları bizden öğrenmeniz mümkündür. Herhangi bir sınav olmadığından kontenjan bilgilerini ve tarihlerini öğreneilirsiniz.


Belçika’da Mimarlık Okumak  İstiyorum

Belçika’da eğitim almak isteyen öğrencilerin lise diplomalarını almaları yeterlidir. Ancak istenilen bölüm mimarlık olduğunda çizim yeteneğinin ve buna gore çalışmaların olması gerekmeketdir. Ayrıca mimariye ilgi duyulması gerekmektedir. Bu şartlar Belçika’da yeterli kontenjan olduğunda yeterli olacaktır.


Belçika’da Mimarlık Okumanın Maliyeti Kaç Para ve  Mantıklı Mı?

Belçika eğitim sisteminde sadece eğitim harç ücretleri alınmaktadır. Bu da son derece düşük bir ücrete tekabül etmektedir. Türkiye’de başka bir şehirde okumak kadar harcayacağınız bir para gidecektir. Bu yüzden herhangi bir sınava tabii tutulmadığınız Belçika’da mimarlık eğitimi almanız son derece mantıklı olacaktır.


Belçika’da  Mimarlık Okumak Mantıklı mı ?

Mimarlık eğitimi alabilmek için sizin de bir yeteneğinizin olması gerekmektedir. Hem yetenek hem de ilginin birleşmesiyle bu bölümü okumak için yeterli seviyeye gelebilirsiniz. Bunun üzerine bir de Belçika gibi fırsatları bol bir ülkede mimarlık eğitimi almak oldukça avantajlı ve mantıklı olacaktır.


Belçika’da  Okumak Zor Mu ?

Belçika’da eğitim alabilmek için herhangi bir sınava ve ya mülakata girmeniz gerekmemektedir. Ayrıca burada eğitim alabilmeniz için çeşitli burslara başvurabilirsiniz. Bu yüzden Belçika’da mimarlık eğitimi almanın zorluğundan çok kolaylığı bulunmaktadır. Burada yeterli kontenjan bulunan fakültelere başvurmanız Belçika’da mimarlık eğitimi almanız için yeterli olacaktır.


Belçika’da Türkçe Mimarlık Eğitimi Veren Üniversitelerin Mimarlık  Fakülteleri Var Mı ?

Belçika’da mimarlık eğitimi alabilmek için mimarlık fakültelerine kayıt olmak gerekmektedir. Dolayısıyla burada mimarlık fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca bu fakülteler hakkında daha detaylı bilgiyi bizden alabilirsiniz.Böylece daha sağlıklı bilgiye ulaşmanız mümkündür.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1