Belçika'da Tıp Eğitimi

Belçika'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Belçika'da Eğitim

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Tıp eğitimi için uzun yıllar süren bir fakülte dönemidir. Bu mesleği yapabilmek için öncelikle çok uzun süren bu eğitim-öğretim hayatını göze alabilmek gerekmektedir. Ayrıca sürekli ders çalışmak gerektiğini unutmamak gerekmektedir. Bu zorluklarına rağmen tıp herkes tarafından kabul gören ve saygı duyulan bir alandır. Ayrıca kutsaldır. Çünkü hayat kurtarmaya dayalı bir meslektir. Birçok şekilde çalışmak mümkündür.


Belçika’da Tıp  Eğitim Süresi – Kaç Yıl ?

Karma bir eğitim-öğretim hayatı olan Belçika’da tıp eğitimi en az 6 yıl sürmektedir. Bu 6 yıl boyunca toplanan krediler toplanır ve mezun olma hakkı kazanılmış olunur. Eğer krediniz yetmezse mezun olmanız ertelenecektir.


Belçika’da Tıp Eğitimi Yök Denkliği Var Mı ?

Belçika’ya her yıl Türkiyeden bir çok öğrenci gitmektedir.  Sayısı tam belli olmasa da Belçika’ya gittiğinizde birçok örenci ile karşılacak ve yanlız kalma gibi bir derdiniz olmayacaktır. Bu oradaki adaptasyon sürenizin kısalmasına da yardımcı olacaktır.


Belçik’da Tıp Eğitiminin  Yök Denklik Sınavı Nedir ?

Belçika’da eğitim-öğretim hayatı oldukça iyi şartlardadır. Bu  şartlarda tıp eğitimi aldıktan sonar Türkiye’ye dönüldüğünde denklik sınavına girilir ve denklik belgesi alınır. Bu yök tarafından yapılan bir sınavdır.


Belçika’da Tıp Okuyup Türkiyede Çalışabilir miyim ?

Birçok kişinin isteyeceği türden bir kariyer olan tıp eğitimini Belçika’da altıktan sonra  Türkiye’ye dönüp çalışmak mümkündür. Çünkü YÖK denklik sınavına girip başarılı olan mezunlara denklik belgesi vermektedir.bu belgeyle aldığınız tıp eğitimi sonucunda Türkiye’de çalışabilmektesiniz.


Belçika’da Tıp  Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Belçika’da eğitim alabilmek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.Sadece üniversitenin harç ücreti bulunmaktadır. Bu da bir öğrenci için cüzzi miktarda bir ödemedir. Bunun dışında herhangi bir şekil bir ücret ödemenize gerek kalmamaktadır. Sadece başvuru sırasında tıp fakültesinin kontenjanlarını takip etmeniz gerekmektedir. Bununla ilgili biz size yardımcı olmaktayız.


Belçika’da Tıp Eğitimi Sınavsız Mümkün mü ?

Ülkemizde tıp eğitimi alabilmek için sınava girmek ve bu sınavdan son derece yüksek puanlar alabilmek gerekmektedir. Binlerce kişi arasından en üst sıralarda olunursa ülkemizde tıp eğitimi mümkün olabilmektedir. Ancak ülkemizde olduğu gibi Belçika’da yurt dışından gelen yabancı öğrencilere sınav şartı koymamaktadır. Bu yüzden sınavsız bir şekilde Belçika’ya tıp eğitimi almaya gitmeniz mümkündür.


Belçika’da Top okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir ?

Bu tam olarak bilinmese de her yıl binlerce öğrenci bu eğitim seviyesi yüksek olan ülkeye gitmek istemektedir. Bu yüzden Belçika’ya okumaya gittiğinizde kendinizi yanlız hissetmeyeceğiniz bir ortama kavuşabilirsiniz. Başka bir ülkeye alışmanın getirdiği zorluklara orada bulunan bir memleketlinizle destekleşerek kolaylaştırabilirsiniz.


Belçika’da Tıp  Okumak İçin Ne Yapmalıyım ?

Dünya üzerinde tanınan üniversite sistemine ve düzenine sahip Belçika’da tıp okuyabilmek için lise mezunu olmanız ve tıp eğitimine karar vermiş olmanız yeterli olacaktır. Kalan işlemler için biz size gerekli yönlendirmeleri yapmaktayız. Herhangi bir sınava girmeniz gerekmemektedir.


Belçika’da Tıp Okumanın Avantajları ?

Alanında son derece başarılı olan ve ün yapmış akademisyenlerle karşılaşma ve onlardan ders alabilme imkanı sunan Belçika Tıp Fakültesi’ne giderek eğitim almak hem kariyeriniz açısından hem de sosyal açıdan güzel bir avantaj sağlamaktadır. Ayrıca 3 dil konuşulan bu ülkede dil öğrenme şansınız da yüksektir.


Belçika’da Tıp Bitirenler Mezunlarınız Var mı ?

Türkiye’den bizim aracılığımız ile Belçika’ya giden ve mezun olan binlerce öğrencimiz bulunmaktadır. Bu öğrenciler ülkeye dönüp dönmeme konusunda özgürdürler. Ve çoğunlukla Türkiye’ye dönüp ülkemize hizmet etmeyi tercih etmişlerdir.


Belçika’da Tıp Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Tıp Okuyabilir miyim ?

Belçika vatandaşları vey a yurt dışından gelen öğrenciler yani bizim ülkemiz öğrencilerinin orada eğitim almak istemeleri gibi bir çok öğrenci fakültelere belli bir miktarda eğitim harcı ödemesi yapmaktadırlar. Bu ödeme için burs almanız ayrıca orada ki masraflarınız için de belli bir miktar öğrenci bursu alabilmeniz mümkündür. Bunun için bazı durumlarda bursluluk sınavlarına gerekmektedir. Bazı durumlarda ise notlarınızın yüksek olması yeterli olacaktır.


Belçika’da Tıp Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Yurt dışına çıkmanın verdiği tecrübe ile ülkesine dönen öğrenciler hayat şartlarını öğrenerek dönmektedirler. Bu durum sizler için de geçerli olacaktır. Belçika’da tıp eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye dönüp denklik belgesi aldıktan sonra kariyerinize başlamanız güzel bir şekilde olacaktır.

Belçika’da Tıp  Okumanın  Şartları

Lise mezunu olduktan sonra yurt dışında okumaya karar vermeniz Belçika’da tıp okumak için yeterli olacaktır. Bunun dışında başka hiç bir şart aranmamaktadır. Herhangi bir şekilde sınava girmeniz veya puanınızın belli bir düzeyde olması gerekmemektedir.


Belçika’da Tıp Eğitimi Taban Puanları

Ülkemiz öğrencileri için taban puanları oldukça önemlidir. Ancak yabancı vatandaşların gelip ülkemizde eğitim alması sırasında herhangi bir sınava vey a taban puana ihtiyaç olmamaktadır. Aynı bu şekilde Belçika’ya gidip tıp eğitimi almak için de sınava girmenize veya belirli bir seviyede taban puanınızın olmasına ihtiyacınız olmamaktadır.


Belçika’da Tıp Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır ?

Tüm dünyada kutsal olarak sayılan tıp alanında eğitim görürken Belçika’dan Türkiye’ye yatay geçiş yapmak mümkündür. Bunun için 1. Sınıftan itibaren not ortalamanızın yüksek olması gerekmektedir. Eğer düşük notlara sahipseniz ve geçiş yapmak istediğiniz üniversitenin tıp fakültesinin ders kredileri tutmazsa yatay geçiş yapmanız pek mümkün olmamaktadır.


Belçika’da Tıp  Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Genellikle mayıs ayının 15’inden sonra başvuru tarihleri başlamaktadır. Bunun için Belçika yabancı öğrenci bilgilendirmelerinden veya duyurularından faydalanabilmektesiniz. Başvuru yaptıktan sonra size gereken belgeler yine bu duyurular üzerinden bildirilir. Sınava girmenize gerek yoktur.


Belçika’da Tıp  Okumak İstiyorum

Belçika sahip olduğu konum itibari ile son derece rahat bir ortamda öğrenciliğin yaşanabileceği özelliklere sahip bir ülke olmaktadır. Burada alınan tıp eğitimi son derece sistemli bir şekilde gerçekleşicektir. Ayrıca dil yönünden de son derece avantajlı bir konumda olunmaktadır.Dil geliştirme gibi bir niyetiniz de var sise Belçika sizing için güzel bir seçenektir. Çünkü ülkede fransızca, Flemenkçe ve Almanca aynı anda konuşulmaktadır.


Belçika’da Tıp  Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Belçika’da tıp eğitimi alabilmek için birçok burs seçeneği bulunmaktadır. Ancak bu burslara denk gelinemese bile öğrencilerden son derece az harç ücreti talep edilmektedir. Ayrıca ekonomik olarak da öğrenciye son derece kolaylık sağlanmaktadır. Bu yüzden ülkemizde okumak kadar bir maliyet karşımıza çıkmaktadır. Bundan fazlasına gerek olmamaktadır.


Belçika’da Tıp  Okumak Mantıklı mı ?

Güzel bir eğitim sistemi içerisinde olmak her zaman alınabilecek en mantıklı kararlardan bir tanesidir. Ayrıca Belçika kültürüyle tanışmak geniş dil pratiği yapma şansı ile gayet avantajlı bir karar olacaktır.


Belçika’da Tıp Okumak Zor mu ?

Belçika’da tıp okumak her yerde olduğu gibi son derece sabır ve sürekli ders çalışmayı gerektiren bir bölümdür. Tıp basil başına kendisi bir disiplin istemektedir. Bu durum Belçika ve diğer tüm dünya ülkeleri için değişmeyen bir kuraldır. Öncelikle öğrencilerimizin kendilerinin tıp okumayı isteyip istemediklerini tam manasıyla çözümlemeleri gerekmektedir.


Belçika’da  Türkçe  Tıp Eğitimi Veren Üniversitelerin Tıp  Fakülteleri Var mı ?

Belçika’da Türkçe eğitim veren fakülteleri bizden öğrenmeniz mümkündür. Türkçe eğitim alabilmek büyük bir avantaj olabilmektedir.

Puanla
[OY: 3 Ortalama: 2]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1