Fransızca Üniversite Okumak

Belçika'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Belçika'da Eğitim

Belçika’da Üniversite Okumak

Belçika, Batı Avrupa’da 11 milyondan fazla nüfusu olan bir ülkedir. Ağırlıklı olarak Hristiyan ve ağırlıklı olarak Fransızca konuşulur, ancak dünya standartlarında olduğu düşünülen altı üniversiteye sahiptir. Bu altı üniversite özel ve kamudur. Öğrenciler bu üniversitelerden birinde ilkokul veya ortaokula gitmeden de öğrenim görebilirler. Üniversitede öğrenciler sanat, fen ve matematik gibi temel derslerin yanı sıra İngiliz dili, sosyal hizmet, hukuk ve işletme gibi alanlarda seçmeli dersler alırlar. Öğrenciler eğitimlerini tamamladıktan sonra devlet, bankacılık ve eğitim sektörlerinde iş bulabilir veya kendi işlerini kurabilirler.

Belçika’da dünyanın her yerinden öğrencileri çeken altı üniversite vardır. Bu üniversiteler arasında Avrupa’nın en eskilerinden biri olan Ghent Üniversitesi, hümanist felsefesiyle tanınan Leuven Üniversitesi, Avrupa’nın en iyi mimarlık okulları arasında gösterilen Vrije Universiteit Brussel (VUB) bulunmaktadır. Katholieke Universiteit Leuven (KU Leuven)— Avrupa’nın en iyi işletme okulları arasında yer aldı—Vrije Universiteit Brussel (VUB)— Avrupa’nın en iyi mimarlık okulları arasında yer aldı —Anvers Üniversitesi—tıp programları ve araştırma mükemmelliği ile tanınır

Temel konuların yanı sıra, her üniversitenin kendi güçlü yönleri vardır ve uzmanlıklar. Örneğin, KU Leuven beşeri bilimlerde uzmanlaşırken, Vrije Universiteit Brussel mimaride üstündür. Öğrenciler ilgi alanlarına ve kariyer hedeflerine göre tercih ettikleri üniversiteyi seçerler. Her üniversitedeki öğrenci sayısı, kurumun uzmanlıklarına bağlı olarak 2.000 ila 12.000 arasında değişmektedir. İlk yıllarında kampüste yaşarlar ve bundan sonra ortak bir eve taşınırlar. Yaşam düzenlemelerinin yanı sıra, öğrencilerin yaşam giderleri için devlet sübvansiyonları nedeniyle üniversite yaşamı, kampüs dışındaki yaşama kıyasla çok daha uygun.

Belçika üniversiteleri, kurs teklifleri açısından diğer ülkelerde bulunanlara benzese de, bazı önemli noktalar var. Belçika üniversiteleri ve ulusal meslektaşları arasındaki farklar. Tüm Belçika üniversiteleri yalnızca yerli öğrencileri kabul eder, bu nedenle diğer Avrupa ülkelerinden daha az uluslararası öğrenci temsiline sahiptirler. Ayrıca, Belçika üniversitelerinin, öğrenci stajları ve araştırma projeleri için saygın şirketlerden fon almalarına yardımcı olan endüstriyle güçlü bağları vardır. Bu, öğrencilerin bir Belçika üniversitesinde okurken Philips veya Merck gibi önde gelen şirketlerde daha sonra bu şirkette tam zamanlı bir işe başlamadan önce pratik deneyim kazanmalarına yardımcı olan son teknoloji stajlara erişimleri olduğu anlamına gelir.

Bir Belçika üniversitesinden mezun olduktan sonra, bu üniversiteler tüm sektörlerdeki yönetim pozisyonlarına uygun mükemmel bilgi tabanı ve güçlü liderlik becerilerine sahip birinci sınıf mezunlar ürettiklerinden, mezunlar iyi bir iş fırsatı bekleyebilirler. Belçikalı üniversite mezunlarının en büyük işverenleri arasında sağlık hizmetleri veya kolluk kuvvetleri gibi kamu hizmetleri; işletme; bankacılık; sigorta; BT; medya; akademi; tarım; turizm; ulaşım sektörleri vb.. Özellikle, VUB mezunları dünyanın en büyük bankalarından biri olan BNP Paribas’ta üst düzey rollere sahiptir – Dexia Group – dünyanın en büyük finans kuruluşlarından biri – Societe Generale – dünyanın en büyük finans kuruluşlarından biri – Orange Group – bir dünyanın en büyük iletişim şirketlerinden biri. Yeni mezunlar, büyük şirketler veya devlet kurumlarında çalışmanın yanı sıra, bir Belçika üniversitesindeki eğitimleri sırasında kazandıkları becerilere dayanarak kendi işlerini kurabilirler

Belçika, Fransa veya İngiltere, bu ülkelerin kurumlarıyla karşılaştırılabilir birinci sınıf kaliteli eğitim kurumlarına sahiptir ve dünya çapında tüm endüstrilerde herhangi bir endüstri pozisyonuna uygun mükemmel bilgi tabanına sahip dünya standartlarında mezunlar yetiştirmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1