Brezilya Telefon Kodu

Büyük hayallerinize ortak ettiğiniz sevdiklerinizi kaybetme korkusu yaşamak istemiyorsanız iş için Brezilya’ya gitmek zorunda kaldıysanız sevdiğiniz kişiyi kaybetmemek için Brezilya telefon kodunu kullanarak karşınızdaki kişiyi değerli hissettirebilirsiniz.

Brezilya'da Eğitim Telefon Kodu: +55

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Güney Amerika’da yer alan ve Amerika Birleşik Devletlerinden sonra Amerika kıtasının en büyük ülkesi olma unvanına sahip bu ülke eşsiz bir tabiata sahiptir. Bunun yanı sıra sıradışı karnavalları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Rio de Janeiro şehrinde heryıl düzenlenen Rio Karnavalı ise hiç şüphesiz en renkli olanıdır. Genellikle Şubat ayına rastlayan bu karnaval 4 gün boyunca devam eder. Sınırsız eğlence ve yarışmaların düzenlendiği bu karnavala ilgi öylesine büyüktür ki düzenlenen yarışmaları canlı olarak izleyebilmek için yaklaşık 150 bin kişi her yıl karnaval alanına akın eder. Brezilya denilince tabi insanın aklına sadece Rio Karnavalı gelmez. Başarılı futbolu ile de adından fazlaca söz ettirmeyi başarabilmiş bir ülkedir Brezilya. Peki siz de Brezilya’ya gitmek isterseniz ya da bir nedenle Brezilya da bulunan bir arkadaşınıza veya yakınınıza telefon açmak isterseniz, bunu nasıl yapacaksınız. Elbette Brezilya’nın uluslararası telefon kodunu kullanarak.

Brezilya sıcak ülkeler arasında yer almaktadır. Brezilya’dan Antalya’ya gelmek isteyen turistler, Antalya’da hiç yabancılık çekmezler. Antalya’nın havası suyu onlara hitap edecektir.

Antalya’da şehirlerarası telefon görüşmesi yapan kişiler ülke kodunu ve Antalya kodunu bilmelidirler. Kodu 242 olan Antalya’da yaşarken bu kodla telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 242 kodu ile Antalya’dan istediğiniz kişilerle görüşmeniz mümkündür.

Brezilya Telefon Kodu Nedir?

Türkiye’den Brezilya’daki bir arkadaşınızı veya yakınınızı aramanız gerekiyorsa ilk yapmanız gereken şey Brezilya’in uluslararası telefon kodu olan +55’i tuşlamak olmalıdır. Bundan sonra da aramayı istediğiniz telefon numarasını tuşlamanız icap etmektedir.

(+55) Nerenin Kodu?

+55 ile başlayan bir telefon numarası sizi aradıysa, bu sizi arayan kişi Brezilya’dan arıyor demektir. Çünkü +55 Brezilya’nın ülke olarak tahsis edilen uluslararası telefon kodudur.

Brezilya Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Federal Cumhuriyet ile yönetilmekte olan Brezilya’nın  uluslararası telefon kodu +55’ tir. 210 milyonluk bu devasa nüfusa sahip ülkenin başkenti Brasilia’dır. Başkent Brasilia’nın alan kodu 61’dir. Bazı önemli şehirlerinin alan kodları ise şunlardır. Santo 13, Salvador 71, Rio De Jenairo 21, Sao Paulo 11 ve Recife 81’dir.

#+55 #brezilyatelefonkodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1