Finlandiya Posta Kodu

Finlandiya’ya giden yabancı turist sayısında giderek artış olmakta. Finlandiye üniversitelerinde eğitim görmek isteyen öğrencilere paket gönderimi hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Yakınlarınızın ilgisini çekecek paketlerinizi posta yolu ile göndermek isterseniz Finlandiye posta koduna ihtiyaç duyabilirsiniz.

Finlandiya'da Eğitim Posta Kodu: 00100

Finlandiya Posta Kodu

İskandinavya yarımadasında yer alan Baltık denizi kıyısında konum oluşturan kuzey Avrupa ülkesi olan Finlandiya bir deniz ülkesidir. Burada öğrenim amacıyla, tatil veya iş amacıyla bulunanlar için Finlandiya posta kodu önemli bir konudur. 18 idari bölgeden oluşan Finlandiya posta kodu kullanma acısından ayrıca önem arz etmektedir.Bu eyaletlerde bulunan kalabalık şehirlerdeki insanlar posta kodu kullanarak son dönemlerde hız kazanan e-ticaret fırsatlarından daha hızlı yararlanabilir.

Finlandiya posta kodu kullanım esasları acısından güney karelya bölgesindeki Labbeenranta için 53007 posta kodu kullanılmaktadır. Burada asıl önemli olan Finlandiya ülkesine gönderilen bir gönderi üzerine ülke kodunun eklenilmesi unutulmamalıdır. Bunun için Lemi bölgesi için posta kodu önüne ülke kısaltması olan FI 54710 şeklinde yazılarak adres kısmına bu ibare eklenir.

Bunun yanında Güney Karelya  bölgesindeki Lemi şehrine bağlı Taipalsaari şehri için FI 54920 şeklinde posta kodu uygulaması yapılmaktadır. Nokta olarak posta kodu bilinmiyorsa en yakın bölgeye ait posta kodu kullanıldığında bölge merkezinde gönderiler toplanacaktır.

Finlandiya Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Finlandiya posta kodu belirleme çalışmalarında öncelikle bilinmesi gereken 18 eyaletin bulunduğu bilgisidir. Bunun yanında 15 kalabalık şehrin posta kodu bilindiğinde gönderilmek istenen veya bu bölgeden alınmak istenen posta, kargo, evrak hızlı ulaştırma imkanı sağlanacaktır. Bunu daha detaylı öğrenebilmek için Eurostar web sayfaları ayrıntıları barındırmaktadır.

Finlandiya Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Genellikle ülkelere ait posta kodu yazılımında ülke kısaltması kullanılmaktadır. Finlandiya için posta kodu yazılırken Helsinki şehri için Uusimaa bölgesinin posta kodu FI 00002 olarak doğru bir şekilde yazılır. Posta gönderilerinde bu tip bir posta kodu görüldüğü zaman ülke otomatikman kargo veya posta sistemlerinde görülmektedir. Bu nedenle Finlandiya posta kodu yazarken olduğu gibi ülke kodu unutulmamalıdır.

#00100 #finlandiyapostakodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1