Finlandiya Telefon Kodu

İlgi gösterme derecenizi artırmanın yolu telefon ile iletişim kurmaktan geçiyor. Yakınınızda olmasına ihtiyaç duyduğunuz kişilerle aranıza engeller girsin istemiyorsanız Finlandiya telefon kodunu tuşlayın ve sevgilinizin numarasını ardından çevirerek kaliteli bir telefon görüşmesi yapın.

Finlandiya'da Eğitim Telefon Kodu: +358

Finlandiya Telefon Kodu

Finlandiya hakkında size çok şaşırtacak bilgiler vardır. Mesela Finlandiya’nın Noel Baba’nın yaşadığı yer olduğunu biliyormuydunuz? Evet bu doğru! Ülkenin Lapand ismiyle adlandırılan bölgesi Noel Babanın yaşadığı yer olarak kabul ediliyor. Hatta Lapland da bulunan Rovaniemi adındaki bir köyde Noel Baba’nın yaşadığı sembolik bir ev bile vardır ve bugün ziyaretçilere açıktır. Bir diğer bilgi, efsanevi telefon markası Nokıa’ da Finlandiyalıdır mesela. Tüm bunların ötesinde eşsiz manzaraları ve doğal güzelleikleriyle huzur dolu bir ülkedir Finlandiya. Belki daha önce ziyaret etmişsinizdir bu ülkeyi belki de bu ülke hakkında şu ana kadar duyduklarınız sadece bu satırlardan okuduklarınızdan ibarettir. Kim bilir bu satırlar sizin içinizde bir Fillandiya aşkı doğurur ve hemen bir Finlandiya seyahati yapmak için Finlandiya’da bir oteli arayarak rezervasyon yaptırmak istersiniz. Onun için hemen belirtelim nereden ararsanız arayın Finlandiya’da bir numarayı aramak için Finlandiya uluslararası telefon koduna ihtiyacınız olacak.

Finlandiya Telefon Kodu Nedir?

Türkiye’den Finlandiya’daki bir oteli arayıp tatiliniz nedeniyle rezervasyon yaptırmak için ilk yapacağınız şey Finlandiya’nın uluslararası telefon kodu olan +358’i tuşlamak olacaktır. Bundan sonra ise aramayı arzu ettiğiniz telefon numarasını tuşlamanız icap edecektir.

(+358) Nerenin Kodu?

+358 ile başlayan bir telefondan sizi birileri aradıysa, bu sizi arayan kimsenin  Finlandiya’dan aradığı anlamını taşır. Çünkü +358 Finlandiya’ya tahsis edilmiş  uluslararası telefon kodudur.

Finlandiya Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Cumhuriyet ile yönetilmekte olan Finlandiya’nın  uluslararası telefon kodu +358’ dir. 5,5 milyonluk küçücük bir ülke olan Finlandiya’nın başkenti Helsinki’dir. Başkent Helsinki’nin alan kodu 9’dur. Bazı önemli kentlerinin alan kodları ise şunlardır. Hango 19, Imatra 5, Joutsa 14, Kemi 16, Lahti 3, Oulu 8 ve Pori 2’dir.

#+358 #finlandiyatelefonkodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1