Fransa Posta Kodu

Hafızanıza kazımanız gereken en öneli ülke kodlardan birisi de Fransa posta kodudur. Üniversite yıllarını Fransa’da geçiren bir evladınız varsa paketlerinizi Fransa posta kodunu bilmeniz durumunda rahatlıkla gönderim yapabilir ve sevdiklerinize mektuplarınızı ulaştırabilirsiniz.

Fransa'da Eğitim Posta Kodu: 75001

Fransa Posta Kodu

Fransa da yaşayan tanıdığınıza veya kendiniz için posta yoluyla ulaştırılacak gönderilere posta kodunun yazılması bu ülkede daha fazla önem arz etmektedir. Çünkü ana karası batı Avrupa da yer alan ülkenin bir çok deniz aşırı sayılacak toprakları bulunmaktadır. Güney bölümü Akdeniz den, kuzey kısmı Manş denizi ile kuzey denizine dayanan toprak bütünlüğüne sahiptir. Doğudan ren nehri batıdan Atlas okyanusuna kadar uzanan bir varlık göstermektedir.
Bu nedenle 22 idari bölgeden oluşan ülkenin posta kodlarının bilinmiş olması teslimatlarına daha hızlı yapılmasını sağlayacaktır. 15 kalabalık şehri bulunan Fransa, Paris, Marsilya, Lyon, Nice, Nantes, Toulouse, strasbourg, Montpellier, Bordeaux, Lille, Rennes, Reims, Le Havre, Saint-Etienne, Toulon kalabalık şehirlerinden oluşmakladır.
Özellikle Paris posta kodu belirtmek için ile-d bölgesi posta kodu başlangıç noktası alınmaktadır. Bu bölgenin posta kodu 75001 ile başlayıp 75116 ile bitmektedir. Marsilya için posta kodu 13001 ile başlamaktadır. Lyon posta kodu FR 69001 ile başlamaktadır.

Fransa Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Fransa posta kodu detayları öğrenilmesi için öncelikle geniş alana yayılmış olan ülkenin 22 eyalete bağlı kalabalık şehirlerin posta kodu bilinmelidir. Bunun için öncelikle Fransa ya bir gönderide bulunmak isteyen bir kişi hangi bölgede olduğunu hangi şehir yönetimine bağlı yaşadığını öğrenirse yaşadığı noktanın posta kodunu daha çabuk bulacaktır.

Fransa Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Hatasız bir Fransa posta kodu belirtmek için öncelikle bu ülkenin uluslararası bilinen kısaltmasının doğru bilinmesi gerekir. Fransa için FR kısaltması dünya çapında kullanılmaktadır. Bu nedenle doğru bir Fransa posta kodu yukarı Normandiya bölgesi için FR 27000 yazıldığında bu bölgedeki en kalabalık şehirlerden olan Evreux için posta kodu belirtilmiş olur. FR 14170 Aşağı Normandiya bölgesindeki Saint Pierre Sur Dives şehrinin posta kodu yazılmış olur.

#75001 #fransapostakodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1