Fransa Burs İmkânları

Fransa gelişmiş ülkelerden bir tanesidir. Dolayısıyla bu ülkede eğitim giderleri konusunda ülke devlet olarak ya da vakıflar olarak yurt dışından gelen öğrencilere destek vermektedir. Fransa burs imkanları bu nedenle oldukça fazladır.

Fransa'da Eğitim

Fransa Üniversiteleri Burs İmkanları

Yurtdışında eğitim görmek, üniversitede okumak, master yapmak y da doktorasını yapmak birçok gencin hayalidir. Ama direk olarak belli bir başarıya sahip olsa bile gidip oralarda eğitim görecek maddi durum bulunmayabilir. Bundan dolayı ülkeler öğrencilere bazı burs imanları veririler. Yurtdışında okumak isteyenlerin ilk sıraya yazdıkları ülkelerden birisi olan Fransa’ dada burs imkanları bulunmaktadır. Buradaki Fransa burs imkanı sıralamasına baktığımız zaman gerçekten çok yaralı imkanlar ile karşılaşacağız. Sanatsal ve entelektüel bir imajı ile dünyada bilinen Fransa’ da yüksek kaliteli ve aynı zamanda düşük ücretli eğitim veren biir çok üniversite bulunur.

Fransa’ nın orada eğitim görmek isteyenler için mevcut bulunan Fransa burs imkanı durumlarını bir bakalım. Öncelikli olarak Emile Boutmy Bursları Avrupa birliği dışından gelen öğrencilere verilen bir burs çeşididir. Lisans örgencilerine 3 yıl boyunca toplam olarak 3000 euro ile 12.300 euro arasında yardım sağlanırken lisansüstü öğrencilere ise 2 yıllık toplam olarak 5000 euro ile 10000 euro arasında burs imkanı verilir. Diğer bir burs Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen Eiffel Mükemmellik Burslarıdır. Bu burstan yaralanabilmek için master programın da 30 yaş, doktora için 35 yaşın altında olunması gerekir. Master öğrencilerine 1.181 euro ücret alırken, doktora öğrencilerine ise 1.400 euro burs imkanı sağlanır. Diğer burs seçeneği ise Erasmus Mundus Burslarıdır. Bu bursta yine yabancı olan master ve doktora yapmak isteyen öğrenciler için Avrupa Birliği desteği ile verilen burstur. Bu burs hem AB hem de AB dışında olan öğrencilere verilebilir. Bu bursalar genel olarak mühendislik, imalat, inşaat, sosyal bilimler, işletme, hukuk, beşeri bilimler ve sanat alanında verilmektedir.

Her öğrencin yurtdışına çıkma ve orada eğitim görme hayali vardır. Bu yurtdışına çıkma hayali için ekstra eğitim durumu da girince daha fazla bir istek olmaktadır. Yapılacak olan kariyer için Fransa ideal ülkeler arasında en üst sıralardadır denilebilir. Bundan dolayı da Fransa burs imkanı çok fazla araştırılan bir durumdur. Fransa çok fazla turistin ilgi gösterdiği bir ülkedir. Buna bağlı olarak da orada konaklama ve barınma ya da diğer ihtiyaçlar ve dolayısı ile hayat daha pahalıya mal olmaktadır. Bu konuda Fransız yetkilileri tarafından verilen yukarıda adı geçen burslar bulunmaktadır. Bu burslardan yaralanabilmek için elbette tüm dünya da zaten belli olan belli başlı bir başarı kriterinden bir başarı durumundan geçmeniz gerekmektedir. Ülkeler burslu okutmak için öğrenci, seçerken o öğrenciler üzerinde bazı kendilerince oluşturdukları kurallara göre seçim yaparlar. Bu kurallar her ülkede olduğu gibi Fransa’ dada yüksek bir başarı oranı olmaktadır. Bu başarı durumundan sonra zaten Fransa’ da bulunan burs imkanlarından yaralanarak eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Fransa’ da verilen burslar bunlar olmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1