Fransa Öğrenci Konaklama

Fransa'da eğitim görürken konaklama fırsatı elde edebileceğiniz Eurostar yurtları ve Fransa öğrenci konaklama merkezleri yer almaktadır. Üniversitelere yakın konumda bulunan ve merkezi konumda yer alan konaklama merkezlerinde ulaşım problemi yaşamanız engellenir.

Fransa'da Eğitim

Fransa Öğrenci Konaklama

Fransa Cumhuriyetle yönetilmekte olan bir Avrupa ülkesidir. Başkenti Paris, uluslararası telefon kodu +33’dür. Yaklaşık olarak 70 milyon nüfusu vardır. Para birimi Avrupa Birliği üyesi olmasından dolayı Euro’dur. Gelişmiş Avrupa ülkelerinden olan Fransa Öğrenci Konaklama noktasında da geniş imkanlara sahiptir.

Fransa hiç şüphesiz Avrupa Birliği’nin ve dünyanın en güçlü ülkelerinden birisidir. Her yıl dünyanın her köşesinden milyonlarca yerli ve yabancı turist ağırlayan bir ülke olmanın yanı sıra sanayi ve ticarette de oldukça gelişmiş bir ülkedir.  Ayrıca özellikle sanat ve eğitim denince akla ilk gelen ülkelerden biridir Fransa.

Fransa’da eğitim alabilmek için birçok yabancı öğrenci adeta birbirleriyle yarışmaktadır. Sizde bu ayrıcalığı doyasıya yaşayabilmek istiyor olabilirsiniz. Öyleyse Fransa öğrenci konaklama ile ilgili şunları bilmenizde fayda var.

Fransa öğrenci konaklama konusunda uluslararası öğrencilere destek olmak amacıyla başka hiçbir ülkede uygulanmayan uluslararası öğrenciler için konaklama  yardımında bulunmaktadır. Fransa’da ev kiralamak normal şartlarda birçok ülkeye göre daha maliyetli olsa da devletin sağladığı bu konaklama yardımı sayesinde öğrenciler rahat bir şekilde daire kiralama imkânına erişebilmektedirler.  Elbette bu tek seçenek daire kiralamak değildir. Daire kiralamanın yanı sıra  üniversite öğrenci yurtları da bir diğer cazip Fransa öğrenci konaklama yöntemidir.  Hemen her milletten öğrencinin eğitim amaçlı olarak geldikleri Fransa üniversiteleri yurtları kendini geliştirmek, farklı   kültürleri tanımak isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır.  Ayrıca bu yurtlar çok konforlu ve birçok aktivitenin içerisinde yapılabileceği eğlenceli mekanlardır. Fransa Devleti öğrenciler için sağladığı konut yardımını üniversite yurtları ve özel yurtlar içinde sağlamaktadır.

Üniversite yurtlarında değil de özel yurtları tercih etmek isterseniz, bu size üniversite yurtlarına göre biraz daha pahalıya mal olabilir. Ancak devlet desteğinden ötürü yine de arada çok ciddi bir  fiyat farkı olmayacaktır. Özel yurtlar da birçok üniversite yurdu gibi oldukça konforludur. Hatta bazı özel yurtlar 5 yıldızlı bir oteli aratmayacak konfora sahiptir.  Yine bu tarz özel yurtlar özellikle ekonomik yönden hareket serbestisi biraz daha geniş olan uluslararası öğrenciler tarafından yoğunlukla tercih edilmektedir.  Her geçen gün de bu tarz  yeni bir özel yurt  faaliyete geçmektedir.

Yine bir diğer Fransa öğrenci konaklama türü de aile yani konaklamadır. Üniversiteler tarafından dikkat ve özen ile seçilen düzgün aile yaşantısına sahip Fransız ailelerin  yanında tam veya yarım pansiyon şeklinde konaklamak mümkündür. Bu tarz bir konaklama da aile bireyleri ile  mutfak, banyo, tuvalet gibi alanlar müşterek bir şekilde kullanılmaktadır. Aile yanı konaklama yöntemi, özellikle aile ortamı sıcaklığını arayan öğrenciler için çok güzel bir konaklama yöntemidir.

Hangi Fransa öğrenci konaklama yöntemini seçmeniz gerektiğini  ekonomik durumunuz ve konaklama türünden beklentilerinize göre iyi bir analiz yaparak tespit etmeniz gerekmektedir.  Bu konuda tercih yapmakta zorlanıyor veya bir uzmanın yardımına ihtiyaç duyuyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımız size her konuda yardımcı olabileceklerdir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1