Fransa Sigorta İşlemleri

Avrupa'nın sağlık konusunda en gelişmiş ülkelerinden biri olan Fransa halkı sağlık imkânlarından en iyi şekilde yararlanmaktadır. Birçok sağlık hizmetini aynı anda sunma imkanına sahip olsu bile Fransa'da diğer Avrupa ülkeleri gibi eğitim alacak öğrencilere eğitim sigortası adı altında sigorta yapmalarını istemektedir.

Fransa'da Eğitim

Fransa Öğrenci Sigorta İşlemleri

Avrupa’nın sağlık konusunda en gelişmiş ülkelerinden biri olan Fransa halkı sağlık imkânlarından en iyi şekilde yararlanmaktadır. Birçok sağlık hizmetini aynı anda sunma imkanına sahip olsu bile Fransa’da diğer Avrupa ülkeleri gibi eğitim alacak öğrencilere eğitim sigortası adı altında sigorta yapmalarını istemektedir. Fransa sigorta işlemleri oldukça basit işlemlerdir. Fransa kısa süreli vize başvurusunu kabul etmemektedir. Uzun süreli vize başvuruları Fransa hükümet tarafından onaylanmaktadır. Bu nedenle eğitim amaçlı gidenler ve seyahat amaçlı gidenler fark etmeksizin belli bir günün üzerinde vize almak zorundadırlar. Öğrenci eğitim sigortası yaptırmak isteyen kişiler yaş sınırı 28’dir. 28 yaş üzerindeki kişiler öğrenci sigortası yaptıramazlar istisnai durumlarda olanlar gerekçelerini belirterek resmi makamlardan alınan onay belgeleri ile öğrenci sigortasını yaptırabilirler.

Tarihi ve coğrafi konumu olarak Avrupa’nın orta yerinde bulunan Fransa’nın jeopolitik olarak önemli bir konuma sahiptir. Bu nedenle Fransa Devleti’ne oldukça fazla vize başvurusunda bulunmaktadır. Sizler de iş görüşmesi, ticaret amaçlı veya seyahat ve turistik amaçlı bu ülkeye ziyaret etmeniz gerekiyorsa uzun vadeli bir vize almak zorundasınız. Fransa hükümeti Avrupa’da vize ile giriş yapılan ülkeler arasında olduğu için vize işlemleri esnasında sağlık sigortası da istemektedir. Bu sağlık sigortası sizler için sadece Fransa’ya ulaştıktan sonra işe yarayacaktır. Yolculuk esnasında bu sigortadan yararlanamayacaksınız yolculuk esnasında doğabilecek zarar ve oluşabilecek aksaklıklardan kurtulmak için seyahat sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Fransa sigorta işlemleri Seyahat sigortası yolculuk esnasında başınıza gelebilecek tüm sorunlarda sizin mağduriyetlerinizi giderecektir. Seyahat esnasında meydana gelebilecek bavul karışması, bavul çalınması, hasta tedavileri, ölüm, ölüm nakli, hastane tedavi giderleri ve daha birçok teminatlar ile yolculuğunuz sırasında sizleri güvence altına alacaktır.

Eğitim sigortası Fransa’ya eğitim için giden öğrencilerimize yapılan sigortalardandır. Fransa Cumhuriyeti bu sigortayı zorunlu kılmaktadır. Fransa’ya eğitime giden öğrencilerimiz buranın coğrafi bölgesi ve konumu itibariyle karşılaşacakları sağlık sorunlarında tüm hastane giderleri bu sigortadan karşılanacaktır. Bunun yanında Fransa’da meydana gelebilecek trafik kazası, başka nedenlere bağlı olarak ölüm gibi durumlarda tazminat ödeme işlemi yine sigorta şirketi tarafından gerçekleşecektir. Ölüm durumunda sigortalının bir yakınının geliş gidiş biletleri, konaklama ücretleri sigorta şirket tarafından karşılanacaktır. Sigorta poliçenize daha ekleyebileceğiniz birçok poliçe bulunmaktadır. Ücrette değişiklikler yapılarak poliçe teminatları değiştirilebilir.

Fransa sigorta işlemleri sağlık sigortası, eğitim sigortası, seyahat sigortası olarak bu ve bunun gibi sigortalardan oluşmaktadır. Sizlerde Fransa’ya seyahat etmeden Fransa’da sağlığınızı güvence almanız gerekmektedir. Yolculuk esnasında seyahatinizi garantiye almanız için seyahat sigortası yaptırabilirsiniz. Öğrenciler yaptıracak oldukları sigortalar öğrenim dönemi boyunca geçerli olacaktır. 28 yaşını geçen kişiler öğrenci sigortası yaptıramaz. İstisnai durumları bulunuyorsa gerekli belgeleri, gerekli mercilere sunulması gerekmektedir. Sizlere Fransa’da ne tür sigortalar gerekli olduğunu hangi bölgenin coğrafi konumu itibariyle poliçenizde hangi şartların bulunması gerektiğini sitemiz tarafından sağlanacaktır. İnternet adresimizden mail ve GSM yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1