Fransa Ucuz Mu?

Türkiye'den Fransa'ya giden kişi sayısı oldukça fazladır. Eğitim, iş ve çeşitli nedenlerden dolayı Fransa hakkında bilgi almak isteyen birçok kişi öncelikle Fransa ucuz mu araştırması yapıyor. Türkiye'den daha ideal ortalama giderlerinizin olacağı bu ülkede rahatlıkla eğitim görebilirsiniz.

Fransa'da Eğitim

Fransa Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Fansız kültüründe bazı garip karşılanabilecek resmi durumlar vardır. Örnek verecek olursak birine selam verecek iseniz ve onu daha tanımıyorsanız ya da samimiyetiniz yoksa direk olarak merhaba, selam gibi kelimeleri kullanmanız gereksiz bir samimiyet olarak görülür. Bu tür bir mesafede olduğunuz kişilere iyi günler beyefendi ya da hanımefendi demeniz beklenir. Fransa’ ya eğitim görmek, orada çalışmak ya da festivallere katılmak isteyenler isteyenlerin aklına normal olarak Fransa ucuz mu sorusu gelmektedir. Fransa ekonomisine bu soru üzerine baktığımız zaman ülkenin Avrupa’nın 2. En büyük ekonomisi olduğunu görürüz. Dünya genelinde bulunan en büyük 500 şirket sıralamasından 31 İ Fransa’ da bulunmaktadır. Başkenti Paris olan Fransa’nın 13 bölgesi bulunmaktadır. Ülkenin resmi dili Fransızcadır.

Ülkeye eğitim görmek yada çalışmak yerine gezmek için oradaki festivallere katılmak için gitmek isteyenlerinde aklına Fransa ucuz mu sorusu gelmektedir. Fransa sanatın, filmin, dini günlerin hatta şarabın dahil festivali yapılmaktadır. Dünyadaki tartışmasız olarak en iyi film festivali Cannes Film Festivali Fransa’ da yapılmaktadır. Ülkede yapılan diğer festivaller arasında menton limon festivali, berck sun mer uçurtma festivali, uluslar arası bahçe festivali, bastille günü yine büyük festivaller arasında sıralanabilir. Fransa’ ya gittiğinizde oradan sevdikleriniz için alabileceğiniz en güzle hediyeler arasında 1. Sıraya Fransa şarabını koymak mümkündür. Fransa’nın başkenti olan Paris’ teki Eyfel Kulesi’nin de yine bir çok tematik yapıdaki ürününü alabilirsiniz. Aynı zanda Paris Fransa adına tam bir turist çekme şehridir denilebilir. Bunun nedeni ise Eyfel Kulesi sayesinde Fransa’ ya aşıklar şehri denilmektedir. Fransa aynı zamanda dünyanın en zengin mutfağına sahiptir. Mutfakta bilinen en meşhur şeyler tabiî ki de peynir ve şaraplardır. Özel olarak her şaraba eşlik etmesi için şaraba özgü peynirler üretilir. En popüler olan ana yemekleri Pot au Feu adı verilen havuç, soğan sapı ve kerevizden hazırlanan yemektir.

Fransa’ya gitmek isteyenler için eğer pasaportları siyah, gri ve yeşil ise 180 gün içerisinde 90 günlük süreyi aşmamak kaydı ile Fransa’ ya vizesiz gidebilirler. Bordo pasaport sahiplerinin Fransa’ ya gidebilmek için kesinlikle vize almaları şarttır. Tüm bu işlemlerden sonra tatil için Fransa ucuz mu sorusa akla gelmektedir. Fransa’ ya İstanbul ve Ankara’ dan yaklaşık olarak her gün hem aktarmalı hem de direk olarak uçuş vardır. Uçuşların varış noktaları Paris, Nice, Lyon, Marsilya ve Nantes’tir. Fransa’ da yaz ayları için Akdeniz kıyıları tercih edilir. Kış mevsiminde gitmek isteyenlerin uğrak noktası Alpler ve Pireneler’dir. Burayı ziyaret etmek isteyenler için en uygun mevsim mayıs ve ekim ayları olmaktadır. Bu arada Fransa’ da dört iklim tipi bulunmaktadır. Dağlık bölgelerde Alp iklimi hüküm süre.

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1