İngiltere Haritası

Farklı aktiviteler yapmak, gezmek doğa fotoğrafları çekmek için ideal olan ülke İngiltere’de şehrin simgesi haline gelen noktaları keşfetmeye hazır olun. Ama öncelikle İngiltere haritası sahibi olmanız İngilterenin önemli cadde ve sokaklarını öğrenmenizi sağlayacaktır.

İngiltere'de Eğitim Koordinat: 54°37'59"N / 3°25'56"W

İngiltere dünyanın en büyük adalarından biridir. İngiltere, Birleşik Krallık’ta yer alan, Büyük Britanya adasının en büyük bölümünü işgal eden ve 53 milyon nüfusuyla dünyanın en kalabalık egemen devleti olan bir ülkedir. Aynı zamanda Birleşik Krallık’taki en büyük metropol alanına ve şehre sahiptir. İngiltere doğuda Kuzey Denizi, güneyde İrlanda Denizi ve batıda Kelt Denizi ile çevrilidir. Ülkenin ayrıca Jersey, Guernsey ve Man Adası olmak üzere üç Crown bağımlılığı var. İngiltere’nin arazisi çoğunlukla orta İngiltere’deki ve güneydeki ova tepeleri ve ovalarından oluşur; kuzeyde yaylalar vardır. İngiltere’nin başkenti Londra’dır.

İngiltere, Birleşik Krallık’ta yer alan, Büyük Britanya adasının en büyük bölümünü işgal eden ve 53 milyon nüfusuyla dünyanın en kalabalık egemen devleti olan bir ülkedir. Aynı zamanda Birleşik Krallık’taki en büyük metropol alanına ve şehre sahiptir. İngiltere doğuda Kuzey Denizi, güneyde İrlanda Denizi ve batıda Kelt Denizi ile çevrilidir. Ülkenin ayrıca Jersey, Guernsey ve Man Adası olmak üzere üç Crown bağımlılığı var. İngiltere’nin arazisi çoğunlukla orta İngiltere’deki ve güneydeki ova tepeleri ve ovalarından oluşur; kuzeyde yaylalar vardır. İngiltere’nin başkenti Londra’dır.

İngiltere, yazları ılık ve kışları serin geçen ılıman bir ülke olarak tanımlanabilir; ılıman iklimi, onu yıl boyunca popüler bir turizm merkezi yapar. Londra’ya ek olarak, diğer büyük şehirler arasında Birmingham, Liverpool, Manchester, Edinburgh ve Brighton bulunmaktadır. Kültür açısından, İngiliz tarihi bir uçta Anglo-Sakson kültürlerinden ve diğer uçta Roma Katolikliğinden güçlü bir şekilde etkilenmiştir; bu etki, İngiliz toplumu boyunca güçlü gelenekleri koruyan Parlamento gibi kurumlar aracılığıyla bugün de devam etmektedir. İngiltere genelinde 120’den fazla farklı lehçe konuşulmaktadır; popüler lehçeler arasında Gal İngilizcesi (öncelikle Galler’de konuşulur) ve Kuzey İngilizcesi (öncelikle Kuzey İngiltere’de konuşulur) bulunur.

#ingiltereharitası #ingiltereaskeriharita #ingilterejeolojiharitası #ingilteresiyasiharitası #ingilterefizikiharitası #ingilterecoğrafyaharitası #ingilteremuharebeharitası #ingiltereşehirharitası #ingiltereözelharitası #ingilterenüfusharitası #ingilteretoprakharitası

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1