İngiltere Posta Kodu

Rakam ve harf kombinasyonlarından oluşan posta kodları kullanılmaktadır. Adresin parçası olan posta kodunu bilmeniz göndericilere istediğiniz şeyleri kolayca iletmenizi sağlar. İngiltere posta kodunun aklınızda kalması önem taşıyabilir.

İngiltere'de Eğitim Posta Kodu: TN156RB

İngiltere Posta Kodu

Dünya genelinde dili konuşulan büyük Britanya adasında konum oluşturan İngiltere posta kodu özellikle burada öğrenim görenler için çok önemlidir. Ulusal kodu GB olarak bilinen İngiltere de dünyaca ünlü üniversiteler bulunmaktadır. Eğer bu üniversitelerden birinde öğrenim görüyorsanız kesinlikle posta kodu ihtiyacı hissedeceksiniz. Büyük Britanya olarak ta bilinen birleşik krallığın en büyük merkezi konumunu oluşturan İngiltere posta kodu kullandığınız zaman posta gönderileri daha hızlı bir şekilde yerine ulaşacaktır.
Birçok ülkeden farklı olarak posta kodu belirlemesinde büyük nüfusa sahip şehirlerin baş harfi posta kodu önüne getirilmektedir. Liverpool şehrine bağlı posta kodu belirlemesi için L1 ve L75 arasında posta kodu uygulaması yapılmaktadır.
16 Büyük şehirden oluşmaktadır. Manchester posta kodu İngiltere posta kodu genellemesi yapılırken M1 ile M99 arasındaki kodlama sistemi kullanılmaktadır. Leeds şehri için posta kodu LS1 ile LS99 arasındaki kodlama sistemi kullanılmaktadır. Londra için E1-E1W- EC1P- EC2Y gibi değişik bir kodlama sistemi uygulanmaktadır.

İngiltere Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

15 Büyük şehirden oluşan İngiltere posta kodu öğrenmek için öncelikle bulunduğunuz şehre bağlı merkezi bölgenin posta kodunu öğrenmelisiniz. Burada dikkat edeceğiniz İngiltere posta kodu harfler ve rakamlardan oluşmakta olup genellikle şehirlerin isimlerinin başındaki 2 harf veya ilk harf ile rakam uygulaması İngiltere posta kodu tablosunu oluşturmaktadır. Daha detaylı öğrenebilmek için öğrenim kolaylığı sağlayacak Eurostar sayfaları ayrıntı oluşturmaktadır.

İngiltere Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Ülkeler genellemesinde posta kodu uygulamalarının ana temasını ülkelerin uluslar arası kısaltması oluşturmaktadır. Bu esaslar doğrultusunda İngiltere posta kodu gönderi adres bölümlerine yazılırken hatasız olabilmesi için İngiltere’yi temsil eden GB kısaltması artı şehir posta kodu eklenmelidir. Örnek olarak Birmingham GB B17 posta kodu doğru bir yazım şeklidir.

Puanla
[OY: 3 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1