İngiltere Telefon Kodu

İngilterede bulunan kişilere değer verdiğinizi belli etmek için İngiltere telefon kodu ile gerekli kodu kullanmalısınız. Beklentilerini yerine getirmek istediğiniz sevdiklerinizin İngiltere telefon kodu ile numaralarını aramanız iletişim kurmanızı sevginizi göstermenizi kolaylaştırmaktadır.

İngiltere'de Eğitim Telefon Kodu: +44

İngiltere Telefon Kodu

İngiltere diğer adıyla Birleşik Krallıkta yaşayan bir tanıdığınız, sevdiğiniz ya da çocuğunuz varsa onlara ulaşmak için can atarsınız. Ülkeye telefon açmak ve sevdiklerinizle konuşmak için ise o ülkenin telefon koduna sahip olmanız gerekmektedir.

Birleşik krallığı oluşturan dört ülkeden en büyüğü olan Avrupa’nın batısında yer alan büyük Britanya olarak da isimlendirilen İngiltere telefon kodu bilinmesi iletişimde büyük kolaylık ortaya çıkarmaktadır. Özellikle resmi dili dünya üzerinde çok konuşulan ülke olmasından dolayı uluslararası ülkeye telefon kodu görüşme yapma aşamasında önemli bir husus oluşturmaktadır.

Burada öğrenci olarak kalanlar Türkiye’den okullarını aramak istediklerinde öncelikle ulusal telefon kodunu kullanarak arama yapacaklarını unutmamalıdır. İngiltere telefon kodu uygulamasında diğer ülkelerde olduğu gibi uluslararası görüşme yapılırken çift sıfır uygulamasını kullanmaktadır. Bu aşamada şehirlerarası olarak kullanılan numaranın başındaki sıfır kaldırılarak ülke kodunun önüne ikinci sıfır olarak kullanılmaktadır.

Türkiye’den yapılacak aramalarda şehirlerarası aramalardaki on bir basamaklı telefon numarası on dört basamaklı telefon numarası haline dönüşmektedir. Telefon numarasının önüne dört rakam eklenmiş gibi görünmesine rağmen normal şartlarda kullanılan sıfır ülke koduna eklenerek kullanıldığı için şaşırtma bir durum ortaya çıkabilmektedir. Bu konuda dikkatli olunmalıdır.

İngiltere Telefon Kodu Nedir?

İngiltere ulusal telefon kodu uygulamasında +44 unutulmayacak akıllarda kalıcı bir rakam olarak herkesin kolay ezberleyebileceği bir durum yaratmıştır. Ülke kodunu kullanırken dikkat edilmesi gereken şehir kodu önüne eklenecek sıfır miktarı olmaktadır. Örnek verilecek olursa 08765,123456 olan şehirlerarası arama numarası 00448765,123456 olarak kullanılmalıdır.

(+44) Nerenin Kodu?

Ulusal telefon kodu olarak +44 rakamı kullanılan İngiltere dünya çapında resmi dili kullanılan bir ülke olduğu için bu ülke ile yapılacak aramalarda kodlama sistemi önem arz etmektedir. Bu nedenle önemli şehirlerden olan Liverpool 151, Londra(iç) 207, Londra(dış) 208, Manchester 161 telefon kodunu kullanmaktadır.

İngiltere Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

İngiltere telefon kodu öğrenmek için birleşik krallık telefon kodları şeklinde de sorgulama yapılarak +44 uluslararası İngiltere’nin telefon kodu olduğunu anlayabilirsiniz. Bunun yanında Eurostar aracılığı ile öğrencilik işlerinde gerekli bilgilere ulaşmak için telefon kod rehberine de ulaşabilirsiniz.

Puanla
[OY: 3 Ortalama: 3.7]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1