Fransızca Üniversite Okumak

İsviçre'de üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

İsviçre'de Eğitim

İsviçre’de Üniversite Okumak

İsviçre’deki üniversite hayatı diğer ülkelere benzer. Yaşamak ve okumak için harika bir yer. Diğer ülkelerden çoğu öğrenci bir İsviçre üniversitesinde okumayı tercih ediyor. Yaşam düzenlemeleri de diğer öğrencilerin karşılaştığına benzer. Öğrencilerin eğitim ve yaşam giderlerini karşılayabilmeleri için çalışma gereklidir. Ayrıca, her iki ülkedeki öğrencilerin eğitim düzeyi aynıdır.

İsviçre’deki üniversite hayatı diğer ülkelerinkine benzer. Öğrenciler, çevrimiçi kaynakları veya kampüs içi konaklama panolarını kullanarak kolayca konut bulabilirler. Genellikle üniversite yurtlarında veya oda arkadaşlarıyla özel öğrenci dairelerinde yaşarlar. Yemek, ulaşım ve internet gibi tüm temel ihtiyaçlar, üniversitenin kantini veya kampüs içi kablosuz ağ aracılığıyla ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Öğrenciler, diğer öğrencilerle yemekler veya sosyal etkinlikler aracılığıyla düzenli olarak etkileşime girebilir. Ayrıca isterlerse katılabilecekleri haftalık dersler de vardır. Derslerin dışında çoğu öğrencinin düzenli olarak katıldıkları spor veya kulüp aktiviteleri vardır.

Birçok öğrenci üniversiteye devam ederken eğitim masraflarını karşılamak için yarı zamanlı çalışmaktadır. İsviçre’de bir lisans derecesinin toplam maliyeti 100.000 $ + ‘a ulaşabilir. Ancak, üniversitenin yönetim ofisi veya kariyer merkezi aracılığıyla sunulan bazı öğrenci işleri vardır. Öğrenciler ayrıca, kolej veya üniversiteden o alanda bir derece ile mezun olduktan sonra yerel işletmeleri aracılığıyla staj başvurusunda bulunabilirler. Yarı zamanlı işler genellikle tam zamanlı çalışmadan daha az öder, ancak okul gelirlerini, ebeveynlerden mali yardım veya diğer öğrenim kurumlarından burslar olmaksızın masrafları karşılayacak kadar tamamlar.

Her iki ülkeden öğrenciler aynı seviyede eğitim görürler; tüm üniversiteler hem lisans hem de lisansüstü öğrenciler için aynı dersleri ve ödül programlarını sunar. Basel Üniversitesi, uluslararası öğrencilerin seçebileceği 28 yüksek lisans programı ile birlikte 150 lisans programı sunmaktadır. Uluslararası mezunlar genellikle oradaki üniversiteden mezun olduktan sonra iş ararken İsviçre şirketlerinden iş teklifleri alırlar. Birçok İsviçreli şirket, önce İsviçre üniversitelerinde eğitim görmüş İsviçreli mezunları işe alabilmek için operasyonlarını yurtdışında genişletiyor.

İsviçre’deki üniversite hayatı, daha önce belirtildiği gibi diğer ülkelerinkine benzer. Yaşam düzenlemeleri, eğlence ve yemek gibi pek çok şey İsviçre üniversiteleri ile İsviçre dışındaki üniversiteler arasında da benzerdir. Birçok uluslararası öğrenci, aynı anda yaşamak ve öğrenmek için harika bir yer olduğu için bir İsviçre üniversitesinde okumayı tercih ediyor. Öğrenciler ya okula devam ederken yarı zamanlı ya da okul gelirlerini yarı zamanlı bir işle tamamlarken tam zamanlı olarak çalışırlar. Her iki durumda da, İsviçre’de okumak diğer ülkelere kıyasla ekonomik bir seçenektir!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1