İsviçre Sigorta İşlemleri

İsviçre konsolosluğundan vize alabilmek için şartların ve yükümlülerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Schengen vizesine sahip olan kişiler bu ülkeye serbestçe giriş çıkış yapabilirler. İsviçre sigorta işlemleri gerçekleştirilirken pasaport ve vize başvurusu sırasında ve daha sonraki aşamalarda ülkeye girişinizde yaptırmış olduğunuz sigorta bilgisinin yanınızda olması gerekmektedir.

İsviçre'de Eğitim

İsviçre Öğrenci Sigorta İşlemleri

İsviçre konsolosluğundan vize alabilmek için şartların ve yükümlülerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Schengen vizesine sahip olan kişiler bu ülkeye serbestçe giriş çıkış yapabilirler. İsviçre sigorta işlemleri gerçekleştirilirken pasaport ve vize başvurusu sırasında ve daha sonraki aşamalarda ülkeye girişinizde yaptırmış olduğunuz sigorta bilgisinin yanınızda olması gerekmektedir.

İsviçre’ye Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ziyaret yaparken vize muafiyet anlaşması sayesinde hususi hizmet yani gri ve diplomatik siyah pasaport sahipleri vize yükümlülüğü olmaksızın bu ülkeye giriş çıkış yapabilirler. Ancak İsviçre seyahatlerinde 180 gün içerisinde ve 90 günü geçmemesi durumunda İsviçre vizesi alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Vize zorunluluğu bulunmamasına karşın sağlık sigortası talebinde bulunan ülke 30 bin Euro değerinde kaza ve sağlık sigorta primi ödenmelidir.

İsviçre sigorta işlemleri gerçekleştirilirken vize sahibi olanlar Schengen ülkelerindeki ilk kalış süresini kapsayan en az 30 bin Euro limitli olan kaza ve sağlık sigortası yaptırmakla zorunlu tutulmaktadır. Üstelik ülkeye giriş çıkış yaparken bu belgelerin orijinali ve fotokopisi bulunmalı ayrıca sigortada olmalı ve olası geri gönderme ya da hastalık sebebiyle ortaya çıkabilecek acil tıbbi yardım veya yatakta tedavi gereksiniminin karşılanması gerekmektedir.

Yurtdışında eğitim görmek isteyenlerin tercih edebileceği ülkeler arasında yer alan İsviçre çeşitli kültürlerin bir arada yaşadığı ülkelerden bir tanesidir. İsviçre dil ve kültür açısından 4 ana bölgeye ayrılmaktadır. Fransızca, Almanca, İtalyanca konuşulan bölgelerin yanı sıra Romence konuşulan illerde bulunmaktadır. İsviçre’nin başkenti ve genel özellikleri ile ilgili detaylı bir araştırma yaptıktan sonra bu ülkeyi ziyaret etmenize neden olan konular hakkında da araştırma yapabilirsiniz. Ziyaret amacı ile ülkeye gidecekseniz Alplerde kayak yapmak için Şubat ve Ocak aylarının tercih edebilirsiniz. Kültürel seyahatler içinde sonbahar ayları bu ülkeyi ziyaret edeceğiniz dönemlerdir.

İsviçre bölgelerinde iklim yer yer farklılık gösterse de genel olarak ılıman iklimin görüldüğü bir ülkedir diyebilmek mümkün. Yaz aylarında sık yağmur görülen bu ülkede kış aylarında istikrarlı hava koşulları seyretmektedir. Kış ayları soğuk hava koşulları nedeniyle çoğu zaman sert ve çetin gelişmektedir. Bu nedenle de ziyaret gerçekleştireceğiniz dönemi iyi ayarlamanız gerekmektedir.

İsviçre sigorta işlemlerini gerçekleştirirken ülkenin genel sağlık durumunu da dikkate almalısınız. Sağlık konusunda gelişmiş ülkeler arasında yer alan bu ülke ekonomik açıdan gelişmiş bir ülkedir. Buna bağlı olarak sağlık koşulları da iyidir. Gelişmiş teknoloji ile hizmet veren hastaneler de sağlık giderlerini yüksek olduğunu söyleyebilmek mümkün. Bu nedenle ülkeye sağlık sigortası yaptırmadan gittiğinizde genel sağlık sigortanızın da geçerli sayılmaması durumunda ödeyecek olduğunuz ücretlerin hayli zorlayıcı olduğu görülmektedir. Bunu dikkate alarak ülkeyi ziyaret etmeden önce sağlık konusunda problem yaşayabileceğinizi göz önüne almalısınız. Üstelik diğer olumsuz koşullarında oluşması halinde işinize yarayacak olan sigortanızı aksatmamanız gerekmektedir. İsviçre sigorta işlemleri ve vize işlemleri ile ilgili destek alabileceğiniz online adresimiz sayesinde bu işlemlerinizin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1