İsviçre Ucuz Mu?

İsviçre ucuz mu ve bu ülkede ev kiralamak pahalı mı şeklinde ülkeyi ziyaret etmek isteyenler veya bu ülkede bir süre kalmak isteyenler araştırma yapıyor. Özellikle yurtlarda kalmak istemeyen öğrenciler de İsviçre ucuz mu araştırmasına giriyor.

İsviçre'de Eğitim

İsviçre Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Resmi olarak İsveç Krallığı diye geçen İskandinav Yarımadası’nın en önemli ülkelerinden biri olan İsveç, ekonomi ve refah seviyesi ile dikkat çeken bir ülkedir. Ülkede çok kültürlü bir yapı bulunmasından dolayı göçe teşvik edici ülkeler arasında bulunmaktadır. İsveç Gayri Safi Yurtiçi hasılası ile belirlenen sıralamada dünyadaki en zengin 7. ülke olarak tanımlanmaktadır. Ülkeye çalışmak için gitmek isteyenlerin merak ettikleri en önemli noktalardan birisi de İsveç ucuz mu ve ülkedeki çalışma alanları nelerdir gibi sorular olmaktadır. Öncelikli olarak ülkede %50 den fazla olan kısım mühendislik alanında çalışma faaliyetinde bulunmaktadır. Geriye kalan kısım ise telekomünikasyon, ilaç endüstrileri gibi alanlarda bulunmaktadır. Ülkedeki eğitim ve sağlık için ayrılan Gayri Safi Yurtiçi Hasıla yüksek oranlardadır.

Orada eğitim almak isteyenler İsveç ucuz mu sorusunu araştırdıklarında karşılarına İsveç’in çok pahalı bir ülke olduğu gelmektedir. Bundan dolayı da İsveç’te okuma hayali geri plana gitmektedir. İsveç’te eğitim  görmek isteyenler için teşvik edici burslar verilmektedir. Bu burslar 3 tanedir. İlk burs İsveç Enstitüsü Öğrenim bursudur. Bu burs yüksek lisans programına kabul gören ve öğrenim harcı ödeyen öğrenciler ve yönelik 550 kişiye verilen burstur. Bu bursu kazanan öğrenciler için aylık olarak 9000 İsveç kronu yani 1388 Euro  verilmektedir. Bu burs haricinde tek bir sefere mahsus olmak üzere 15000 İsveç kronu yani 2314 Euro seyahat ve ulaşım giderlerinin karşılanması için verilmektedir. Diğer bir burs ise uluslararası Üniversiteli Kadınlar Federasyonu tarafından verilen kadın öğrencileri yıllık olarak verilen bir burstur. Kadınlar Federasyonu’na da olmasanız dahi bursa başvuru yapabilirsiniz ama başvuru yapabilmek için belirli bir işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. Programa kabul edilebilmek için kadın hakları, eşitlik gibi görüşleri kabul ettiğinizi kanıtlayabilir durumda olmanız gerekmektedir. Bu burs en az 2 ay süre ile verilmektedir. Son burs ise Rotary Derneği kalkınmaya yönelik küresel Burslar burcudur. Burs lisansüstü alanında öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak verilir program başına verilen minimum burs miktarı 15000 Euro iken en yüksek düzeyde verilen burs miktarı ise 200000 Euro dur Bursa kabul durumu 90 günlük bir süre içerisinde değerlendirilir belirlenmektedir.

İsviçre’ye gitmek için bir diğer neden de orada bulunan Festival nelerdir bu festivalleri katılmak isteyip İsveç ucuz mu sorusunun cevabından korkanlar için fiyatı minimum seviyeye düşürebilecek alternatifler ülkede bulunmaktadır. Ülkede film ve müzik alanında festivaller yapılmaktadır. İsveç’te yapılan uluslararası Film Festivali 60 ülkeden katılım sağlanan bir festivaldir. Festivali’nde totalde 450 film gösterilmektedir ve festival toplamda 10 gün boyunca sürmektedir. Diğer festival ise Haziran ayında düzenlenen İsveç Rock Festivali de olmaktadır. Festivalde dünyaca ünlü gruplar sahne almaktadır. Rock müzik haricinde bir de Göteborg caz festivali yapılmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1