İsviçre Öğrenci Konaklama

İsviçre'de eğitim gören öğrencilerimiz İsviçre öğrenci konaklama merkezleri tarafından konaklama imkanı ile bu ülkede eğitimlerini sürdürebiliyorlar. Eurostar aracılığıyla bu ülkede eğitim görmeye başlayan öğrencilerimiz Eurostar yurtlarında kalma hakkından yararlanabiliyor.

İsviçre'de Eğitim

İsviçre Öğrenci Yurtları ve Konaklama

İsviçre dünyanın en mutlu ülkelerinden sayılmaktadır yaklaşık olarak 9 milyon insanın yaşamış olduğu Ülke  refah  ve eğitim seviyesi oldukça yüksek  gerçek anlamda yaşanılacak bir ülkedir.

İsviçre öğrenci konaklama açısından çok çeşitli fırsatların  bir arada bulunduğu bir ülkedir.  Aynı zamanda öğrenciler için konaklamak çok da maliyetli değildir. İsviçre’de diğer ülkelerden farklı olarak öğrenci apartmanları bulunmaktadır. Bu apartmanlar öğrencilere yurt ve öğrenci evi tadını bir arada yaşatmaktadır. Apartman da konaklayanların  tamamı öğrenci olması nedeniyle bir yurt havası oluşurken herkesin kendi dairesi ve ev arkadaşları olması sayesinde de öğrenci evi hissiyatını yaşatmaktadır. Öğrenci apartmanlarında konaklayan herkes sizin gibi olacağından, yani yabancı bir ülkede bulunduklarından ve yeni arkadaşlar ile tanışma heyecanı yaşayacaklarından özellikle ilk haftalarda müthiş bir heyecan ve tanışma ortamı ulaşacaktır. Devamında ise arkadaşlık etmek isteyeceğiniz kimseleri tespit ederek çok yakın samimi arkadaşlıklar kurabileceksiniz.  Öğrenci apartmanlarında konaklamak, İsviçre öğrenci konaklama seçenekleri arasında uluslararası öğrencilerin en çok rağbet gösterdiği konaklama yöntemidir.

Aile yani konaklama, İsviçre’de öğrenciyseniz tercih edebileceğiniz bir diğer konaklama şeklidir.  Bu tarz bir konaklama yöntemi genelde İsviçre kültürünü  daha yakından tanımak, onlar ile daha samimi ilişkiler kurabilmek ve aynı zamanda aile ortamı samimiyetini sürekli olarak yaşamak isteyen  uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

İsviçre öğrenci konaklama konusunda üniversite yurtları da oldukça doyurucu imkanlara sahiptirler.  Bir üniversite yurdunda konaklamayı tercih etmeniz durumunda  yurt aidatı haricinde başka hiçbir masrafınız olmayacaktır. Çünkü üniversite yurtları tam pansiyon olarak hizmet vermektedirler.  İsviçre’de yarım pansiyon bir yurt bulmanız neredeyse imkansız denilebilir.  Esasında bir yurttan da beklenen tam pansiyon olmasıdır.  Farklı düşünen kimseler için zaten diğer konaklama alternatifleri bir seçenek olarak karşılarında durmaktadır.

Kiralık oda tutmak suretiyle konaklamak İsviçre’de tercih edebileceğiniz konaklama yöntemlerinden birisidir.  Bu konaklama yöntemi daha çok fazla kalabalığı sevmeyen, biraz daha kendi dünyasında yaşamayı arzu eden uluslararası öğrencilerin tercih ettiği bir konaklama şeklidir. Bu konaklama şeklinin dezavantajı yaşam alanının tek kişilik olması nedeniyle çok küçük olmasıdır. Bir müddet sonra içinde sıkılmak çok olasıdır.  O nedenle eğer üniversite yurtlarında konaklamak size göre değilse ve bir kiralık daire de yaşamayı arzu ediyorsanız mutlaka birkaç ev arkadaşı edinerek,  dairede kendinize ayrı bir oda düşecek şekilde geniş bir daire kiralamanız daha mantıklı olacaktır. Bu sayede odanızdan çıktığınızda ortak kullanım alanı olarak geniş bir salonunuz ve mutfağınız olacaktır. Dilediğiniz zaman odanıza çekilerek de arzu ettiğiniz sakinliği sağlayabilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımız İsviçre’de eğitim almak isteyen  siz değerli öğrencilerimize İsviçre öğrenci konaklama konusunda merak ettiğiniz her detayı en ince ayrıntısına kadar en doğru bir şekilde izah edeceklerdir. Siz de bu sayede hayalini kurduğunuz eğitimin tadına varabileceksiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1