İsviçre Askerlik Tecili

Dil eğitimini tamamlamak ve lisans programlarına yenisini eklemek için yurt dışını tercih eden öğrenciler iş bulma konusunda bir adım öndedirler. Geniş çaplı eğitime ek olarak dil öğrenmeyi de ekstra elde eden yurtdışı eğitim öğrencileri belirli sınav ve mülakat sonrasında kabul edilmektedir.

İsviçre'de Eğitim

İsviçre Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Dil eğitimini tamamlamak ve lisans programlarına yenisini eklemek için yurt dışını tercih eden öğrenciler iş bulma konusunda bir adım öndedirler. Geniş çaplı eğitime ek olarak dil öğrenmeyi de ekstra elde eden yurtdışı eğitim öğrencileri belirli sınav ve mülakat sonrasında kabul edilmektedir. Özellikle erkek öğrenciler için askerlik erteleme fırsatının da bulunduğu erteleme işlemlerinde süre olarak da avantaj kazanma bulunmaktadır. İsviçre askerlik erteleme işlemleri, İsviçre’de bulunan öğrenciler için geçerli olmaktadır. Bunun için her ülkede geçerli olan konsolosluk başvuruları önemlidir.

Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğretim Genel Müdürlüğü aracılığı ile yurtdışı eğitimlerine gidebilen öğrenciler, askerlik erteleme bilgilerini de bu birim üzerinden alabilmektedir. Aynı şekilde gerekli evrakların tam bilgisi de aynı birim üzerinden elde edilerek işlemlere başlanmalıdır. Askerlik erteleme işlemlerinde Milli Savunma Bakanlığına da haber vermek ve belge göndermek gerekmektedir. Bu belgelerin en önemlisi yurt dışında kabul edilen üniversite kabul belgesi olmaktadır. İsviçre askerlik erteleme işlemleri de bu alanda aynı şekilde devam etmektedir.

Yurt dışında ikamet ederken lisans tamamlama programında yer almak içinde bulunduğunuz ülkenin konsolosluğuna başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Özellikle İsviçre erteleme işlemlerini eğitim üzerinden yapmak isteyen öğrencilerin Konsolosluk adresi üzerinden bilgi alması önerilmektedir. Aynı alandan konsolosluk müracaatı içinde randevu alınabilmektedir. Sayfa üzerinde gelen seçeneklerden askerlik alanını seçerek eğitim durumuna uygun durum belgeleri incelenmelidir.

Yurtdışında eğitim görmeye devam eden öğrencilerin eğitim durumlarının uzunluğuna göre askerlik erteleme işlemleri olabilmektedir. Bunun içinde konsolosluğa yapılacak bilgiler içerisinde eğitim durumunun da tam olarak bildirilmesi gerekmektedir. Eğitim durumlarına göre İsviçre askerlik erteleme süreleri; dil eğitimi 1,5 ön lisans eğitiminde 3,5 lisans eğitimi 7 Master eğitimi 3, 5 Doktora eğitimi için 6 yıla kadar zaman verilebilmektedir. Bu sürelerden yararlanabilmek için yaş faktörüne dikkat etmek gerekmektedir. Yaş seçeneğinde olarak belirlenen seçeneklerde genel sınır 29 iken Doktora için 33 olmalıdır.

Konsolosluklara online ulaşarak bilgi edinmek ve randevu almak da işlemlerin aksamaması için önemlidir. Online erişimin yanı sıra  044 368 33 73 numarasını arayarak , +41443682919 numarasına faks göndererek ya da Konsulat  mail yolu ile ulaşabilirsiniz. Bu anlamda dönüş yapılarak gerekli bilgi de detaylı şekilde anlatılmaktadır. Türkiye konsolosluğu olarak da 00 90 312 292 29 29 numarasında evrak bilgisi almak da mümkündür. Üstelik günün her saatinde arama avantajı da saat farkı engelini ortadan kaldırmaktadır.

Ülkenin farklı şehirlerinde ikamet eden Türk vatandaşlar içinde bulundukları şehirden İsviçre askerlik erteleme işlemlerini yapabilmektedir. Bunun için Konsolosluk adresinde erişim sağlayarak gerekli bilgileri alabilirsiniz. Ülkenin Bern ve Cenevre şehirlerinden sonra Zurih başkonsolosluğuna da erişim sağlanabilmektedir. Evrakların konsolosluklara teslim edilmesinden sonra Türkiye konsolosluğundan haber beklemek gerekmektedir. Bunun için e devlet üzerinde de sonuç almak da kolay ve hızlı olabilmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1