Lübnan Posta Kodu

Lübnan posta kodu akrabalarınızın adresinizi bulmasında ilk yardım görevi görebilir. Çevrenizde konum olarak size yakın yerleri Lübnan posta kodu sayesinde bulabilir ve uzakta bulunan sevdiklerinizden posta kodu sayesinde kargolarınızı rahatlıkla alabilirsiniz.

Lübnan'da Eğitim Posta Kodu: 03756

Lübnan Posta Kodu

Posta kodları ülkelerin uluslararası anlamda tebligat işlemleri için kimlikleri gibidir. Nasıl ülkemizde, vatandaşlarımız için T.C. kimlik numaraları bulunmaktaysa, aynı şekilde, ülkelerin de gönderimlerin sağlıklı yapılması için posta kodları yani kimlik numaraları bulunmaktadır. Lübnan için de bu durum geçerlidir. Lübnan’da eğitim amaçlı ya da farklı nedenlerle bulunan ve bir adreste konaklamakta olan gençlerimizin, tebligatlarını sağlıklı olarak yapmaları için mutlaka Lübnan posta kodlarını bilmeleri ve kullanmaları gerekmektedir.

Lübnan, il bazında,çeşitli bölgelere ayrılmaktadır. Posta kodları da bu bölgelere göre ayrılmaktadır. Beyrut, Bekaa, Mount Lübnan, Nabatieh, South, North, birince bölgede yer alan şehirlerdir. İkinci bölgede yer alan kentler ise, Akkar, Baalbek, Batroun, Bint Jbeil, Bsharri, Hasbaya, Jezzine, Keserwan, Koura olarak sıralanmaktadır. Her kentin kendine göre belirlenmiş olan posta kodları bulunmaktadır. Bir tebligat almanız gerekebilir, bu eğitim almakta olduğunuz üniversite ya da eğitim kurumu başta olmak üzere, Lübnan içinde bir göndericiden olabilir. Yurtdışından, ailenizden ya da yakınlarınızdan da önemli gönderiler yapılabilir. Bu nedenle, gönderilerin hatalı yerlere gitmemesi için posta kodunuzu da eklemelisiniz.

Lübnan Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Bulunduğunuz şehre, semte ve adrese göre Lübnan posta kodunuz nedir, bunu zaman geçirmeden, hatta ülkeye gitmeden önce öğrenci danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Web sitemizden bilgi almanız mümkündür, ayrıca çağrı merkezimiz ve danışmanlarımız da sizlere yardımcı olmaya hazır.

Lübnan Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Lübnan posta kodunu girmeniz, hem yurtdışından, hem de yurtiçinde gönderilerin sağlıklı olarak yapılmadı için gerçekten önem taşımaktadır. Adresinize kesinlikle eklemeyi aksatmamalısınız. Bulunduğunuz kentin posta kodu adresinizin önemli bir eklentisi olmalıdır. Yurtdışında, öğrencilerimiz aileleri ile düzenli olara posta yolu ile iletişim kurarlar. Eşyalarının, belgelerinin gönderilmesi gerekebilir. Bu durumda, posta kodunuz önemlidir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1