Lübnan Sigorta İşlemleri

Müslüman nüfusu yoğun ülkelerden biri olan Lübnan, uzun yıllar yaşadığı iç savaşın sonunda, günümüzde güvenle ve umutla geleceğe bakmaktadır, kalkınmasını da sürdürmektedir. Lübnan, tam bir dinler kardeşliğine sahip, birçok dinden ve etnik gruptan insanların birlikte yaşadıkları, son derece renkli ve canlı bir ülkedir.

Lübnan'da Eğitim

Lübnan Öğrenci Sigorta İşlemleri

Müslüman nüfusu yoğun ülkelerden biri olan Lübnan, uzun yıllar yaşadığı iç savaşın sonunda, günümüzde güvenle ve umutla geleceğe bakmaktadır, kalkınmasını da sürdürmektedir. Lübnan, tam bir dinler kardeşliğine sahip, birçok dinden ve etnik gruptan insanların birlikte yaşadıkları, son derece renkli ve canlı bir ülkedir. Türkler de bu ülkede son derece sıcak bir şekilde kabul edilirler. Sıcak, içten bu karşılamanın bir nedeni de şüphesiz ki ülkenin geçmişte, uzun yıllar Osmanlı egemenliğinde kalmış olmasıdır.

Lübnan, Doğu Akdeniz kıyısında bulunur. Hem yeşil alanları, hem de denize olan kıyıları ile görülmeye değer bir ülkedir. Lübnan, eğitim açısından da özellikleri ile dikkat çekmektedir. Ülkede hem devlet bünyesinde, hem de özel anlamda son derece önemli üniversiteler bulunmaktadır. Yurtdışından son derece önemli üniversitelerin bu ülkede de şubeleri, kardeş kurumları olduğunu belirtelim. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, anlaşmalı olduğumuz, sizlere son derece avantajlı eğitimler sunacak okullarda öğrenci olabilirsiniz.

Lübnan Vize ve Sigorta İşlemleri İçin Her Adımda Eurostar:

Lübnan’da liseden eğitiminizi tamamlamanızla birlikte, lise diplomanızla, bir sınav şartı olmadan üniversitelere başvurabilirsiniz. Sadece, lisans eğitiminiz için değil, aynı zamanda, lisans üstü eğitimleri bakımından, yüksek lisans ve doktora eğitimleri için de Lübnan Üniversiteleri’ni tercih edebilirsiniz. Tüm hazırlıklar, sizi bekleten tüm detaylar rehberliğimizde çok kolay olacak.

Lübnan vatandaşlarımızdan vize almayan bir ülkedir. Bu doğrultuda, bir vize başvurusu yapmanıza gerek kalmadan, elinizde en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz olmalıdır. Seyahat evraklarınızı da yanınızda bulundurmalısınız. Buna göre, konaklama rezervasyonlarınız olarak, otel, daire ya da yurt konaklama bilgilerinizi yanınızda bulundurunuz. Ulaşım rezervasyonu detaylarınız da sizinle bulunmalıdır. Nüfus cüzdanı fotokopisi de eklenmelidir.

Eklenmesi gereken bir diğer detay ise, Lübnan sigorta işlemleri kapsamında olarak, mutlaka yurtdışı seyahat sağlık sigortasının yapılması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası aslında tüm yurtdışı çıkışların tümünde, ülkeler mecbur kılsın ya da kılmasın, yaptırılmalıdır. Hele ki, uzun süre kalacak olan öğrencilerimizin kesinlikle bu sigortayı yaptırması lazımdır. Lübnan sigorta işlemleri doğrultusunda, seyahat sağlık sigortası işlemlerinizde, 30.000 EURO değerinde sigorta bedeli ile danışmanlarımız sizlere poliçe konusunda yardımcı olacaktır. Bunun üzerinde bedeller de yaptırılabilir. Bu rakam Avrupa Birliği tarafından da öngörülen seyahat sigortası miktarıdır. Genel geçer, ortalama bir rakamdır.

Lübnan sigorta işlemleri ile, sağlık sigortanızı yaptırdığınızda, bu ülkede hem özel, hem de kamu kapsamındaki sağlık kurumlarından yararlanma şansını elde etmiş olursunuz. Sağlığınız ani bir durumda bozulabilir ve bunun garantisi yoktur. Bu nedenle, sigortanızın olması, elinizi cebinize atmadan sigorta kapsamında detaylı tedavi olmanıza olanak sunacaktır. Yatarak tedavi olmanız gerekebilir, ya da ayakta tedavilerinizi de yapmanız söz konusu olabilir. Tüm bu hizmetler sigorta kapsamında da yer almaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1