Lübnan Ucuz Mu?

YÖK denkliğinin olduğu üniversitelerde eğitim ve kariyer planlama yaparken aklınıza takılan konular arasında bu ülkenin ucuz olup olmadığı yer almaktadır. Lübnan ucuz mu? sorusuna Türkiye'den giden öğrencilerin Türkiye'deki daha fazla para harcamalarını gerektirmeyecek bir ülke olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Lübnan'da Eğitim

Lübnan Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Lübnan tarihten bu yana iç savaşın olduğu ülkeler arasında yer almaktadır. Suriye’de de süren iç savaşın yükünü en çok yaşayan bu ülke siyasi partiler ve Hizbullah’ın Suriye’deki mezhep temelli ilk savaşları nedeni ile yıpranmaktadır. Uzun seneler boyunca İsrail ile yaşanan savaşlar nedeniyle sarsılmış bir ekonomi ile yoluna devam etmektedir. Siyasi ve sosyal yapısı yıpranmış olan bu ülke genellikle Arap milletlerin bulunduğu bir ülkedir. Lübnan hakkında birçok bilgi yer alırken en çok merak edilen konular arasında Lübnan ucuz mu yer almaktadır. Çünkü seyahat veya iş görüşmeleri nedeniyle bu ülkeye gitmek isteyen birçok kişi Lübnan’a giderken ne kadar para getirmesi gerektiği konusunda bilgi almaya çalışmaktadır. Özellikle Türkiye’den Lübnan’a eğitim amacıyla gelecek öğrenciler için eğitim masraflarının aylık ne kadar olacağı ve Lübnan’da yaşam maliyetinin yüksek olup olmadığı merak edilen konular arasında.

Lübnan yüzölçümü olarak 10400 kilometrekare bir ülkedir. Ülkenin %95’ini Arap % 2’sini ise Ermeni halk oluşturmaktadır. Diğer % 3’lük grupta ise birçok ırk bulunuyor. Ülkenin kullanmış olduğu resmi dili Arapça olup halkın Fransızca ve İngilizce konuşabilen bazı bölümü de bulunmaktadır. Lübnan’da para birimi Lübnan livresidir. Lübnan da kullanılan para birimi Türkiye’deki TL karşılığında oldukça düşük bir değere sahiptir. Bu nedenle Türkiye’den bu ülkeye seyahat veya eğitim amacıyla gelen öğrenciler Türk lirası ile bu ülkede rahatlıkla yaşam sağlayabilmektedir.

Lübnan ucuz mu araştırması yaparken ülkenin ekonomik faaliyetlerini olumsuz etkileyen birçok konunun olduğunu görebilmek mümkün. İsrail ile 81, Suriye ile 403 kilometre sınıra sahip olan bu ülke 15 yıl süren iç savaş nedeniyle farklı dinlerden birçok millet ile bir arada yaşaması nedeniyle de sosyal olarak da yıpranmış bir ülkedir. Ülkede istikrar ülkeye gelen filistinlilerin çoğalmasıyla bozulmaya başlamıştır. Tüm Lübnan’da Müslüman Hristiyan mücadelesi 1975 yılından itibaren iç savaşa dönüştü ve bu iç savaş nedeniyle de Lübnan’da ciddi ağır maddi hasarlar ve can kaybı ortaya çıktı. Lübnan ekonomisi giderek zedelenirken Lübnan ucuz mu araştırması yapan ziyaretçiler için bu ülkede Türkiye’den gelen kişilerin rahatlıkla ve oldukça uygun fiyatlarıyla konaklama ve yeme-içme gibi alanlarda hizmet alabilecekleri görülmektedir.

Lübnan’ın en gelişmiş şehirleri arasında Beyrut yer alıyor. Beyrut Lübnan’dan çok daha fazla bilinen şehirlerden bir tanesidir. Dünyanın adına aşina olduğu bu isim 4 milyondan fazla nüfusa sahiptir. Resmi dilleri Arapça olmasına rağmen İngilizce ve Fransızca dilinin çok kullanıldığı şehirlerden bir tanesi Beyrut oluyor. Lübnan ucuz mu ve Beyrut’ta konaklama olanakları araştırıldığında Beyrut şehrinde birçok konaklama olanağının öğrenciler ve seyahat amacı ile ülkeye gelen turistler için sağlandığı görülmektedir. Lübnan hakkında daha fazla bilgi ve seyahat için gerekli evraklar ile ilgili Eurostar vasıtasıyla bilgi ve destek alabilmeniz mümkün olacaktır. Eurostar danışmanlık yurtdışına çıkarken vize işlemleri ve sigorta işlemleri ile ilgili birçok konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1