Lübnan Öğrenci Konaklama

YÖK denkliği olduğu üniversitelerde eğitim görmenizi sağlayan Eurostar danışmanları aynı zamanda Lübnan öğrenci konaklama konusunda mı sizlere Eurostar yurtlarında eğitiminiz boyunca konaklama fırsatı sunuyor.

Lubnan'da Eğitim
w

Lübnan Öğrenci Yurtları ve Konaklama

Lübnan’a üniversite eğitimi için giden öğrencilerin birçoğu konaklama olanakları hakkında araştırma yapmaktadır. Erasmus öğrencileri ve örgün Lübnan üniversitelerinde eğitim görecek Türk öğrenciler için sağlanacak olan yurtlar ve bunların özellikleri ile ilgili birçok konuda bilgi alınmaya çalışılmaktadır. Eurostar vasıtasıyla Lübnan da öğrenci olmak için başvuru oluşturduğunuz takdirde Eurostar yurtlarında konaklama imkanı sizlere sağlanıyor. Eurostar vasıtasıyla başvurunuzu oluşturarak bu üniversitelere kabul edildiğinizde sağlayacak olduğunuz Lübnan öğrenci konaklama merkezlerinin üniversitelere yakın mesafede olması büyük bir avantaj sağlayacaktır. YÖK denkliği olan üniversiteler de eğitim görürken konaklama konusunda da sorun yaşamadan Türkiye’den giden öğrencilerle birlikte kalacak olduğunuz yurtlarda da kendinizi Türkiye’de gibi hissedebilmeniz mümkün olacaktır.

Lübnan öğrenci konaklama sistemi açısından yetersiz ülkelerden bir tanesidir. Devlet yurtlarının dışında yurt dışından gelen öğrenciler için öğrencilerin geldikleri ülkelerde acente firmaları tarafından hazırlanan konaklama merkezleri tercih edilmektedir. Genellikle Türkiye’den giden öğrencilerin yer aldığı Eurostar yurtlarında ideal ücretlerle kalabilmeniz mümkün olacaktır. Öğreniminiz boyunca bu yurtlarda kalabilme fırsatı sizlere sağlanıyor.

Lübnan’da eğitim Eurostar vasıtası ile anlaşmalı ve YÖK denkliği olduğu üniversitelerde Türk öğrenciler için cazip hale gelmektedir. 42 adet üniversiteye sahip olan Lübnan eğitime oldukça önem veriyor ve ülkede her 10 kişi için bir doktor bulunuyor. 18 farklı dini topluluğu bir arada bulunduran Lübnan’ın %40’ı Hristiyan halktan oluşmaktadır. Lübnan gelişmiş ülkelerden bir tanesi olmasına rağmen öğrenci konaklama sisteminde kimi zaman aksamalar meydana gelebilmektedir. Lübnan’da hayat pahalılığı Türkiye’ye göre daha ideal durumdadır. Gelişmekte olan ekonomisi ile Lübnan endüstriyel sektörün gelişmemiş olması nedeniyle Türkiye ve diğer ülkelerle rekabet edebilecek bir ülke değildir. Bu ülkede eğitime önem veriliyor olması Türk öğrencilerin ülkeyi tercih etmesinde önemli bir etken oluyor. Harç ücretlerinin düşük olması da bu durumu sağlayan özellikler arasında yer almaktadır. Öğrenciler için yeteri kadar yurt sağlayamayan Lübnan öğrenci konaklama konusunda maalesef sınıfı geçemiyor. Birkaç öğrencinin bir araya gelerek tutmuş olduğu kiralık evlerde yaşamaya çalışmaları bu ülkede oldukça sık karşımıza çıkan durumlar arasında yer alıyor. Ancak Lübnan’da tek başına bir öğrencinin ev kiralaması maliyeti olacağından öncelikli olarak Lübnan öğrenci konaklama konusunda birçok aile için yurtlar ideal görülmektedir. Eurostar vasıtasıyla bu ülkedeki üniversitelere başvuru yaptığımızda konaklama problemi yaşamanız engellenir. Eurostar danışmanları tarafından yerleştirileceğiniz yurtlarda sizin gibi Türkiye’den daha önce ya da sizinle birlikte eğitim amacıyla Lübnan’a gelen öğrencilerle tanışarak kısa sürede kaynaşmanız mümkün hale gelir. Böylece Lübnan’da kendinizi Türkiye’de gibi hissedebilmeniz mümkün olur. Üstelik Lübnan iç karışıklıkların yaşandığı ülkeler arasında yer alıyor. Bu nedenle sosyal faaliyetlerin bazı dönemlerde oldukça sıkıntılı olduğu bir ülkedir. Bu nedenle okullara yakın mesafede bulunan konaklama merkezi ulaşım açısından sizin için daha cazip olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1