Malezya Uzaktan Eğitim

Evlilik, aile yaşantısı, ekonomik durumlar nedeniyle yurt dışında eğitim sizler için mümkün değilse Malezya üniversiteleri uzaktan eğitim bölümleri ile sizlere alternatif sunuyor.

Malezya'da Eğitim

Malezya Üniversiteleri Uzaktan Eğitim

Güneydoğu Asya’nın sevimli ülkelerinden Malezya, verdiği eğitim hizmetleri ile de dikkat çekiyor. Ülke genelinde, hem devlete bağlı olan, hem de özel statüde, vakıf üniversiteleri bulunmaktadır. Devlet üniversiteleri ve vakıf üniversiteleri arasında gerçekten önemli statüye sahip, kaliteli kurumlar bulunmaktadır. Bunları gençlerimiz de tercih edebilir. University of Malaya başta olmak üzere, birçok kurum dünya sıralamalarında ilk sırada yer almaya devam etmektedir. Akreditasyonları yüksek olan, dünya kalitesinde otoriteler tarafından da kabul edilen kalitede eğitim verilen eğitimleri almak için siz de üniversitelerde öğrenci olabilirsiniz. Ayrıca, kurumlar artık Malezya Üniversitesi uzaktan eğitim imkanlarını da öğrencilerine sunmaktadır.

Uzak eğitim giderek çok daha fazla öğrencinin, yurtdışında üniversite eğitimi deneyimi yaşamasına olanak sağlamaktadır. Malezya Üniversitesi uzaktan eğitim olanaklarını öğrencilerine sunmaktadır ve bu şekilde, öğrencilerin bu ülkeye gelmelerine gerek kalmadan, direk, online sistem üzerinden, kendi ülkelerinden ya da dünyanın herhangi bir yerinden eğitim alma, öğrenci olma imkanını elde etmektedir. Bu şekilde eğitim vermek, sorumluluk isteyen, sadece modern olanakları olan ve sunan, ayrıca altyapısı sağlam olan kurumların yapabileceği bir eğitimdir. Bu eğitimi veren kurumların, gerçekten kalitesi noktasında, donanımlı olduklarından ve seçkin hocalarla, donanımlı bir sistem ve altyapı ile eğitim verdiklerinden emin olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimize özellikle, yüksek lisans ve doktora programlarında uzaktan eğitim imkanlarından yararlanmalarını önermekteyiz. Bu eğitimler, yaklaşık olarak, iki ya da üç sen sürmektedir. Öğrencilerimiz, genellikle lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra, kariyerlerine başladıktan sonra bu eğitimleri aldıklarından, uzaktan eğitim ile gerçekten avantajlı şekilde öğrenci olabilirsiniz.

Malezya Üniversiteleri uzaktan eğitim imkanları kapsamında, öğrencilerimizin bu ülkeye gitmelerine gerek yoktur. Kayıt için aynı şartların arandığını ve aynı kuralların olduğunu belirtelim. Öte yandan, müfredat da iki eğitim sisteminde tamamen aynıdır. Örgün eğitim sisteminde hangi dersler işlenmekte ise, eş zamanlı olarak bu eğitim sisteminde de aynı dersler görülmektedir. Derslere giren hocalar da aynıdır. Bir sistemde uygulanan özellikler, kesinlikle eşit olarak diğer eğitim sisteminde de uygulanır. Malezya’ya gitmeden, kontenjanlardan yararlanarak, siz de uzaktan eğitim öğrencisi olabilirsiniz. Sınavların online sistem ile uygulanması söz konusu olmaktadır. Hem derslerin verilmesi, hem de sınavlara girilmesi ile öğrenciler sisteme dahil olmaktadır. Ödevlerin yapılması da ihmal edilmez ve posta yolu ile gönderilmektedir. Kitaplarınız da olacaktır ve bunlar kurum tarafından posta ile öğrencilere ulaştırılır.

Uzaktan eğitim sisteminde, aynı şartlar söz konusu olduğundan, her iki eğitim sistemi ile diplomalar açısından da fark bulunmamaktadır. Mezun olduktan sonra, örneğin lisans eğitimlerinizi aldıktan sonra, ileri eğitimlerinize de devam edebilirsiniz. Bu sistemde, öğrencilerin eşit olarak eğitim almaları söz konusu olmaktadır, çünkü hocalar arasında bir kayırma olmaz. Öğrencilerin direk olarak tanınması durumu olmaz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1