Malezya YÖK Denklik

Eurostar danışmanlarının hizmet verdiği tüm ülkelerde olduğu gibi Malezya YÖK denklik konusunda sorun yaşatmayan ülkelerden biridir. Anlaşmalı üniversiteler de başvurunuzu oluşturarak eğitim görebilmeniz mümkün.

Malezya'da Eğitim

Malezya Üniversiteleri YÖK Denklik

Malezya, güneydoğu Asya’da bulunan son derece sevimli, farklı etnik kökenlerin yer aldığı ve huzur içinde yaşadıkları bir ülkedir. Ülkede ağırlıklı olarak İslamiyet dinini benimsemiş bir halk bulunmaktadır. Kültürleri, gelenekleri ve hayata bakış açıları olan Türk İnsanı ile Malezya Halkı arasında yakınlık bulunmaktadır. Bir ada ülkesi olan Malezya, denizin yeşille içiçe olduğu, coğrafi olarak mükemmel özelliklerin dikkat çektiği, ılıman iklimi ile yaşamın kolay olduğu bir ülkedir. Malezya, üniversite eğitimleri noktasında da gerçekten son derece önemli özellikleri ve gelişen kalitesi, küresel etkileri ile dikkat çeken bir ülkedir. Ülkede, hem milli anlamda, hem de yurtdışı kaynaklı, devlet ile özel yani vakıf üniversiteleri bulunmaktadır. Bunların arasında, Malezya YÖK denklik açısından gerçekten çok avantajlı özellikler sunan kurumlar bulunur.

Kolej ve üniversite statüsünde, Sunway College, University of Malaya, Sumway Üniversity, Monash University, University Tunku Abdul Rahman, Swinburne University of Technology, University of Reading Malaysia, Raffes University Iskandar, First City University College, University Putra, University Sains ve yüzlerde önem okul, aktif şekilde hem örgün , hem de uzaktan eğitim olanaklarını dünya gençlerine sunmaktadır. Bunların arasında, akreditasyon unsurlarına sahip olan ve ülkemiz yüksek öğrenim kriterlerine uygun eğitim kalitesi olan okulların saptanması, yani Malezya YÖK denklik unsurlarını içeren kurumları, öğrenci danışmanlarımızla inceleme yaparak saptayabilirsiniz. YÖK resmi sitesinden, kriterler hakkında en doğru şekilde inceleme yapabilir ve denklik esaslarını inceleyebilirsiniz.

Malezya YÖK denklik kriterlerine uygun olan birçok üniversite sizleri beklemektedir. Birçok etnik kökenden insanı benimseyen, etnik kültürlerin ve farklı dinlerin, hayat görüşlerinin anlayışla yaşadıkları ülkede, gençlerimiz de zorlanmadan eğitim alacaklar. Birçok ülkeden arkadaşlarınız olacak ve uluslararası ortam yapacaksınız. Kampus içinde kaliteli altyapı ve beklentilerinizin üzerinde bir donanım ile kaliteli, dünya kriterlerinde eğitim alma şansınız olacak. Yakından ilgilenecek hocalarla başarılı bir eğitim alacaksınız sevgili gençler. Eğitim bölümlere göre 3 yıl ile 8 yıl arasındadır. Öğrencilerimiz, lisans bölümlerinde eğitim alabilir ve artık, master ile doktora eğitimleri seçenekleri de artmaktadır. Siz de, denklik açısından avantajlarını elde edeceğiniz, ilgili hocalarla zorlanmadan eğitimlerinizi alabileceğiniz, modern tekniklerle eğitiminizi sadece teorik olarak değil, pratik olarak da alabileceğiniz bir sistemde öğrenci olabilirsiniz.

Ülkede, eğitim dili genellikle İngilizce olarak düzenlenmektedir. Bunun yanında, farklı yabancı diller ya da ülke dilin de eğitim seçenekleri arasındadır. Öğrencilerimiz de, İngiliz dil eğitimi yanında, ülke dilini öğrenme şansını yakalamaktadır. Malezya Üniversiteleri’nde öğrenci olmak için bir sınav şartı olmadan üniversitelere başvuru yapabilirsiniz. Sınav sisteminin olmaması, öğrencilerimizin sadece diplomaları ile başvurmalarına ve sınav stresi yaşamadan öğrenci olmalarına olanak sağlanmaktadır. Ülke üniversiteleri hakkında bilgi almak ve başvurularınızı doğru şekilde yapmak için danışmanlarımız da sizleri bekliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1