Malezya Ucuz Mu?

YÖK denkliğinin bulunduğu üniversiteler ile Malezya ucuz mu araştırmasını bu ülkede hem eğitim hem de kariyerini sürdürecek olanlar düşünmektedirler. Malezya'da yaşam maliyetleri çok yüksek değildir. Türkiye için benzer ücretler talep edilmektedir.

Malezya'da Eğitim

Malezya Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Güneydoğu Asya’da, sevimli bir ada devleti olan Malezya, birçok etnik gruptan insanların ve ağırlıklı olarak Malay Halkı’nın oluşturduğu bir ülkedir. Başkenti Kuala Lumpur olan ülkenin en yaygın dini ise İslamiyet’tir. Ayrıca, farklı inanç ve hayat görüşlerinden insanlar da bu ülkede yaşamaktadır. Ülkede 13 eyalet bulunmaktadır. Son yıllarda Malezya, yüksek öğrenim açısından gerçekten dikkat çeken bir ülke haline gelmiştir. Ülkede, hem devlet bünyesinde, hem de özel statüde vakıf üniversiteleri olan eğitim kurumları, kolej ile üniversite statüsünde kurumlar bulunmaktadır. Öğrencilerimiz de ülkenin üniversitelerinde eğitim alabilirler ve bir sınav şartı da uygulanmamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, öğrenci danışmanlarımızdan Malezya’da eğitim konusunda bilgiler alabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim alan her öğrenci gibi, Malezya’da üniversite eğitimi almak isteyen gençlerimiz de Malezya ucuz mu? sorusunu soracaklardır. Yurtdışında eğitim alan öğrenciler için, elbette ekonomik rakamların olması avantajlıdır. Malezya, hem yurtdışında birçok üniversite, hem de bölge eğitim kurumlarına göre, ekonomik senelik harçları ile dikkat çekmektedir. Zorlanmadan senelik ödemelerinizi, sömestreler içinde yapacağınız ödemelerle gerçekleştirebilirsiniz. Mutlaka nakit ve peşim ödemek zorunda değilsiniz. Okul ücretlerinin yanında, genel yaşam giderleri de sizi zorlamayacaktır. Malezya sıcak iklime sahip bir ülkedir. İklim noktasında, hava sıcaklığı genel olarak değişmez ve ısınma gibi giderlerin yapılması söz konusu değildir. Ayrıca, sağlık sigortası ile sağlık giderlerinizi de ekstra harcama yapmadan karşılayabilirsiniz.

Malezya ucuz mu? sorusunda ek olarak, konaklama masrafları da dahildir. Üniversitelerin, hem özel, hem de devlet üniversitelerinin kendi bünyelerinde yurtları bulunmaktadır. Bunlar bir kişilik, iki ya da üç kişilik olarak düzenlenmektedir. Bütçenize uygun şekilde oda seçimlerinizi yapabilirsiniz. Kampus içinde ya da yakınlarında yurtlardan yararlanabilirsiniz. Temiz,hijyen, modern ve güvenli yurtlardır. Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik detayları bulunmaktadır. Yurtdışından gelen öğrenciler de, Malezya’lı öğrencilerle aynı şartlarda olacak şekilde yurtlarda kalabilmektedirler. Ülke, tüm öğrencilerin eşit şekilde eğitim almaları ve konaklamaları noktasında özellikler sunmaktadır. Buna bağlı olarak, birçok farklı milletten gençlerle kaynaşabilirsiniz. Tercih eden öğrenciler için kiralık evler ile daireler de özellikle ilerleyen senelerde tercih edilebilir.

Malezya ucuz mu? sorusu olarak, ulaşım seçeneklerinde, toplu taşıma araçlarını tercih edebilirsiniz ve öğrenciler için uygun rakamlar ile bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Genel olarak taksi ve araç kiralama seçenekleri de ekonomiktir. Yeme içme ihtiyaçlarınızı, hem marketler ile pazarlardan karşılayabilirsiniz. Kampuslarda öğrencilerin son derece uygun rakamlarla yemek yemeleri için restoran ve yemekhane sistemleri hizmeti sunmaktadır. Bu şekilde yemeklerinizi karşılayabilirsiniz. Ülkede, balık ve diğer deniz ürünleri, meyve ve pirinç gibi ürünler noktasında çok zengindir. Birçok ürün de ülkede olmasa bile ithal olarak ülkede bulunabilir. Lisans eğitimleri ile yüksek lisans ve doktora eğitim seçeneklerinin giderek arttığını ekleyelim. Bu eğitimleri almak için, öğrenci danışmanlarımızla birlikte hareket ederek, siz de eğitim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1