Malezya Öğrenci Konaklama

Eğitim gördüğünüz üniversitelere yakın mesafede bulunan konaklama merkezleri ulaşım problemi yaşamanızı engellemektedir. Malezya öğrenci konaklama konusunda yetersiz kalıyor olsa da Eurostar yurtları da sizlere Malezya'da eğitim sırasında kolaylık sunuyor.

Malezya'da Eğitim

Malezya Öğrenci Yurtları ve Konaklama

Malezya, Güneydoğu Asya’da bulunmaktadır. Ülke, batı ve doğu olmak üzere iki kara parçasından meydana gelmiştir. Malezya parlamenter monarşi ile yönetilmekte olan federal yapıya sahip bir devlettir. Toplamda Malezya’nın 13 eyaleti bulunmaktadır. Bu eyaletler  Kedah, Johor, Labuan, Kelantan, Negeri Sembilan, Pahang, Melaka, Perlis, Pinang, Perak, Sabah, Pulau Sarawak, Terengganu, Selangor, Persekutuan’dır. Ülkenin başkenti Kuala Lumpur, uluslararası telefon kodu +60 ve para birimi ise Malezya Ringgiti’dir.

Çok uluslu bir yapıya sahip olan Malezya’nın yaklaşık 33 milyon olan nüfusunun %55’ini Malay’lar %25’ini Çinliler, %10’unu Hintler, diğer %10’luk kesimi ise çeşitli etnik köke sahip insanlar oluşturmaktadır. Ülkenin resmi dili Malayca olmasına rağmen ülke de yaşan insanların neredeyse tamamı kusursuz bir şekilde İngilizce konuşabilmektedir. Ayrıca hiçte azımsanamayacak oranda da Arapça bilmektedirler.

Eğitime ve öğrenciye en üst düzeyde önem vererek başarıyı yakalama gayretinde olan Malezya öğrenci konaklama imkanlarıyla’da uluslararası öğrencileri ülkeye çekmeyi başarmaktadır. Ülkede öğrencilerin konaklaması için çok sayıda üniversite yurtları ve özel yurtlar bulunmaktadır. Ayrıca hem ülke öğrencileri hem de yabancı öğrenciler için kampüs dışında konaklamak da oldukça popüler bir seçenektir. Birlikte kullanılan daireler, stüdyo daireler, apartman daireleri gibi öğrenci evleri genellikle kampüs çevresinde yer almaktadır. Kampüs içerisinde bulunan yurtlarda olduğu gibi kampüs dışında kalmak öğrenciler yine üniversite kanalıyla konaklayacak yer bulabilmektedir.

Malezya öğrenci konaklama ücretleri tek seferde ödenmek zorunda da değildir. Konaklama ücretleri eğitim ücretlerinde olduğu gibi aylık olarak ödenebilmektedir. Üniversite yurtları kampüs içerisinde bulunduğundan oldukça güvenliklidir. Ayrıca bu yurtlarda görevlendirilmiş güvenlik personelleri de görev yapmaktadır.

Malezya eğitim işini sıkı tutan ülkelerden biridir. Öyle ki QS World University Rankings, ülkede ki University of Malaya’yı Dünyanın En İyi 100 Üniversitesi arasında göstermiştir. Üniversitelerin bu kadar çoğaldığı ve bu yarışta böyle bir başarı gösterebilmenin ne kadar ciddi bir çalışma ve eğitimin desteklenmesi sayesinde gerçekleşebileceği herkesin malumudur.

Kısaca University of Malaya (UM)’dan bahsedecek olursak, University of Malaya başken Kuala Lumpur’da yer almaktadır. Üniversite 2018 yılında QS World University Rankings listesinde 114. Sırada yer alırken, 2019 yılına gelindiğinde 87. sıraya yükselerek ilk 100’e girmeyi başardı. Bugün 85 farklı ülkeden yaklaşık olarak 3000 öğrenci kaliteli bir eğitim alabilmek için  University of Malaya’yı tercih etmektedir. Eski ve mevcut Malezya başkanları ve birçok bilim ve iş insanı da yine eğitimlerini University of Malaya’ da tamamlamışlardır.

Malezya’da eğitim eğlenceli, ekonomik ve oldukça güvenlidir. Malezya toplumu eğitime ve öğrenciye değer vermektedir. Özellikle kültürü, mutfağı, dili, gelenekleri, yaşam biçimleri, çeşitli inançları ve Malezya öğrenci konaklama imkanlarıyla başkent Kuala Lumpur, inanılmaz bir şehirdir. Yüksek yüksek gökdelenlerin bulunduğu şehir, uluslararası eğitimde her geçen gün daha da popülerleşmesine ve başkent olmasına çok kısa bir süre önce dünyanın en ekonomik ikinci öğrenci şehri seçildi.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1