Tayland Posta Kodu

Tayland posta kodu ister paket isterseniz de posta gönderdiğiniz durumlarda gerekebilir. Tayland posta kodunu bilen kişiler gerekli yerlerde bu kodu kullanarak kargolarının en kısa sürede ulaşabilmesine vesile olabilir ve sevdiklerini mutlu edebilirler.

Tayland'da Eğitim Posta Kodu: 10100

Tayland Posta Kodu

Güney Doğu Asya ülkelerinden olan Tayland, Myanmar ve Çin’in güneyinde bulunmaktadır. Tayland bayrağı ise çizgili ve 3 renge sahip bayraklar arasında bulunmaktadır.

Asya Ülkeleri’nden olan Tayland, giderek üniversiteleri ile öğrencilerimizin dikkatini çekmektedir. Üniversitelerin öğrencilerimizi sınavsız şekilde kabul etmesi bir avantajdır. Bu nedenle, öğrenci danışmanlarımızdan özellikle Asya Ülkeleri’nde kariyer yapmak isteyen öğrencilerimizin bilgi almalarını önermekteyiz. Asya başta Tayland ve Çin olmak üzere, kariyer yapma noktasında son derece önemli bir pazardır. Tayland’da hem eğitim, kariyer, ya da turizm amaçlı bulunabilirsiniz. Bu durumda, elbette bulunduğunuz süre içinde belirli bir adresiniz olacaktır. Buna kesinlikle posta kodunuzu da eklemeyi unutmamalısınız.

Taylan ülke bayrakları olarak çeşitli bölgelere ayrılmaktadır. Bunlar toplamda, üç ana bölgeye ayrılmaktadır. Bangkok en önemli yönetim bölgesidir. Tayland posta kodu bölgelere göre, 10100, 10110, 10120, 10130, 10140, 10150, 10160, 10170, 10200, 10210 olarak ayrılmaktadır. Bulunduğunuz şehir ile bölgeye göre, size ait olan posta kodunu kesinlikle öğrenmelisiniz. Adres ararken bu kodların da kullanılması gerektiğini belirtelim. Öte yandan, elbette ülkenizden ya da farklı ülkelerden gelecek gönderiler için de kesinlikle adresinize posta kodunu eklemelisiniz. Bu detay önemlidir ve atlanmamalıdır.

Tayland Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Tayland posta kodu öğrenmek ve diğer bilgi detayları için danışmanlığımızdan bilgi alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrenci danışmanlarımız her zaman ve her konuda size bilgi vermek üzere hazırlar. Bu nedenle, eğitim almak için ülkeden ayrılmadan hemen önce, Tayland posta kodu ile ilgili bilgileri de alabilirsiniz.

Tayland Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Yukarında belirtildiği üzere, Tayland posta kodu yaşayacağınız şehre ve bölgeye göre değişmektedir. Bunu ayırt etmek çok önemlidir. Yukarıda belirtildiği gibi, başta Bangkok olmak üzere bölgelere göre kendi posta kodunuzu öğrenmelisiniz. 10100 ile 10210 arasında kente göre posta kodunuzu öğrendikten sonra, her zaman adresinizle birlikte kullanmalısınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1