Tayland Telefon Kodu

Bağlantı kalitesinden memnun değilseniz telefon ile de sevdikleriniz ile iletişime geçebilirsiniz. Tayland telefon kodu sayesinde telefon kodunu girerek aile bireyleriniz yakınlarınız ile erişim sağlayabilirsiniz. Telefon kodunu bilmenizin çok sayıda size faydası olacaktır.

Tayland'da Eğitim Telefon Kodu: +66

Tayland Telefon Kodu

Uluslararası yeni adı Tayland olan fakat eski adıyla Siyam olarak anılan ülke Hindiçin yarımadasında bulunan güney Asya ülkesi olarak konum oluşturmuştur. Özellikle elektronik sanayisi gelişmiş ülkede bilgisayar mühendisi seviyesinde iş bulmak mümkündür. Burada iş bulan çalışanlar Türkiye’ye geldiklerinde iş yerleri ile görüşmek için Tayland telefon kodu kullanarak iletişim kurmaktadır.

Yabancı dil konusunda tayca dilini konuşabiliyorsanız uluslararası telefon kodunu kullanarak ulaşmış olduğunuz yetkililerle rahat bir iletişim kurabilirsiniz. Bunun yanında Tayland üniversitelerinde öğrenim gören öğrenciler ile öğrenci arkadaşlığı yapmak istiyorsanız cep telefonu numaranızın önüne ülke kodu ekleyerek kolaylıkla görüşebilirsiniz.

Tayland’da üretimi yapılan cep telefonu, bilgisayar gibi ürünlerden yararlanmak istiyorsanız e-ticaret sayfalarındaki şirketlere ulaşarak uluslararası telefon kodunu kullanarak hızlı bir alışveriş imkanı elde edebilirsiniz. Yerleşim birimi olarak şehirleşme sayısı az olan Tayland başkenti Bangkok içerisinde bulunan turizm şirketleri ile görüştüğünüzde turistik gezilerinizi daha bilinçli yapabilirsiniz.

Tayland Telefon Kodu Nedir?

Tayland ulusal  kodu olarak kullanılan +66 Türkiye’den Tayland topraklarında bulunan yakınlarınızla veya buradaki kuruluşlarla görüşme fırsatı yaratılmaktadır. Görüşme sağlanırken özellikle telefon kodu kullanım esaslarına uyum sağlanması görüşmede hız kazandıracaktır. Bu nedenle yerel telefon numaralarının önüne uluslararası kod eklenir.

(+66) Nerenin Kodu?

Tayland aranacağı zaman uluslararası kodlar arasından seçilerek +66 Tayland ülkesini simgelediği iletişim kolaylığı sağladığı görülür. Şehirlere ait telefon kodları Banghkok 2, Burirum telefon kodu 44, Chon Buri 38, Patani telefon kodu 73 olarak kullanılmaktadır.

Tayland Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

+66 olarak kullanılan Tayland kodu uluslararası iletişim kodu kullanılmaktadır. Fazlasını öğrenmek için Eurostar sayfalarını takip edebilirsiniz. Bunun yanında şehirlere ait telefon kodları olan Tak 55, Surat Thani telefon kodu 77 olduğunu da ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Türkiye Ülke Kodu Nedir

Ülkemize gelmeyi düşünen turistler türkiye ülke kodu kaç sorusunun cevabını merak etmektedirler. Türkiye telefon kodu +90 olarak kullanılmaktadır. Ülke kodu haricinde şehir alan kodlarının farklı olabileceğini belirtmek isteriz. Her şehrin ulaşım kodu farklıdır. GSM operatörlerinde ülke dışı veya da içinden telefon iletişimi numaraya ülke ve şehir kodları eklenerek sağlanmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1