Almanya Posta Kodu

Kesintisiz iletişim sizin için de önemliyse Almanya’daki yakın akrabalarınız ile iletişim kuramıyorsanız artık üzülmenize gerek kalmadı. Almanya posta kodunu bilen kişiler Türkiye’den Almanya posta kodu sayesinde sevdikleri ile iletişim kurabiliyor ve birbiri ile mektup aracılığıyla yazışabiliyorlar.

Almanya'da Eğitim Posta Kodu: 10115

Üniversite Eğitim Kılavuzu

Almanya posta kodu hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Almanya her alanda olduğu gibi adres konusunda da son derece disiplinli ve planlı bir şekilde düzenleme gerçekleştirmiştir. Almanya, Avrupa’da Türklerin en çok tercih ettiği ülkedir. İster çalışma olsun, ister yaşama olsun isterse eğitim olsun herkesin hayallerinde Almanya en ön sıralarda yer almaktadır. Özellikle dünya sıralamasında en üst sıralarda yer alan üniversitelerinde öğrenim gören ya da görmek isteyen binlerce öğrenci başvuruda bulunmaktadır.  Almanya’da yakını olan aileler de sevdiklerine Türkiye’den birçok hediye ya da ihtiyaç malzemesi gönderiyorlar. Ayrıca evrak gönderimi de karşılıklı olarak gerçekleştirilebiliyor. Böyle durumlarda uluslararası gönderilerin zamanında ulaşması için gereken en önemli şeyde Almanya’nın Posta Kodu oluyor.

Almanya Posta Kodu Nereden Öğrenilir?

Almanya Posta kodları internet üzerinden rahatlıkla öğrenilebilmektedir. Almanya posta hizmetlerine ait internet sitesi en doğru adres olacaktır. Almanya’nın posta kodu sistemi bugün ki şekli ile 1 Temmuz 1993’ten beri kullanılmaktadır. Beş basamaktan oluşmaktadır. İlk iki hane daha geniş bir alana, son üç hane de posta bölgesine işaret eder. Yeniden birleşmeden önce hem Federal Almanya Cumhuriyeti hem de Alman Demokratik Cumhuriyeti dört rakamlı kodlar kullanmaktaydılar. 1980-1993 arasında ise ‘’w’’ eklendi. W-1000 Berlin gibi. Doğuda kalanlar içinde O-1xxx gibi değerler kullanıldı. 1993 yılında da 5 basamaklı sisteme geçildi.

Almanya Posta Kodu Yazarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Almanya’nın posta kodu doğru yazılmalıdır. Bu sebeple en kısa sürede öğrenmeli ve adresinize ait posta kodunu sevdiklerinizle paylaşmalısınız. Böylece gönderiler hızlı bir şekilde size ulaşır ve iade olmaz. Siz de aynı şekilde kargo gönderilerinizi Almanya’nın Posta Kodu yazarak hızlı bir şekilde alıcılara ulaştırabilirsiniz. Aynı şey posta servisi açısından da bu şekildedir ve zip kodlar büyük önem taşımaktadır.

#almanyapostakodu #10115

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1