Almanya Telefon Kodu

Web sayfamızdan öğrenebileceğiniz Almanya telefon kodunu hemen bir köşeye not edin. Almanya’da arkadaşlarınızı arama yaparken uluslararası Almanya telefon koduna gereksinim duyacağınız anlar olacaktır öyle anlarda notlarınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Almanya'da Eğitim Telefon Kodu: +49

Üniversite Eğitim Kılavuzu

Yıllardır gerek çalışma amaçlı, gerek eğitim ve spor amaçlı, gerekse ticaret amaçlı olsun o kadar çok vatandaşımız Almanya’ya gitmiş oraya yerleşmiştir ki bugün Almanya için Türkiye’nin ayrılmaz bir parçası haline gelmiş desek sanırız yanlış olmaz. Ticari ya da ziyaret amacıyla giden vatandaşlarımız için Almanya telefon kodu +49 dur.

Tabi bunun yanı sıra ülkemizden heryıl binlerce vatandaşımızın Almanya’ya turistik amaçlarla gitmekte olduğunu da gözardı edemeyiz. Almanya orta avrupa nın güzide ülkelerinden biridir.

Günümüzde internetin oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlamasıyla bilinen telefon görüşmelerinin yanı sıra internet üzerinden online görüşmelerde özellikle genç kuşak arasında gitgide yaygınlaşmaktadır. Fakat yine de tamamen sağlıklı bir görüşme gerçekleştirmek istediğiniz durumlarda internet üzerinden değil de normal bir telefon hattı üzerinden görüşmenizi gerçekleştirmeniz  gerekebilecektir.  Ama herhalde de sevdiklerinizle görüşmek istediğiniz de, bir iş görüşmesi yapmanız gerektiğinde ya da tatil için otel rezervasyonu yapmak istediğinizde aramak istediğiniz ülkenin telefon kodunu doğru biliyor olmanız gerekecektir.

Almanya Telefon Kodu Nedir?

Türkiye’de iseniz ve Almanya’daki torununuzu aramak istiyorsanız. Sabit hatlı telefonunuzdan veya cep telefonunuzdan Almanya’yı aramak için Almanyanın uluslararası telefon kodu olan +49’u öncelikle tuşlamalı daha sonra aramak istediğiniz telefon numarasını tuşlamalısınız.

(+49) Nerenin Kodu?

49 nerenin telefon kodu, 49 hangi ülkenin kodu diye merak ettiğiniz zaman Almanya’nın telefon kodu olduğunu görmüş olursunuz. Almanya, Orta Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Almanya’nın başkenti Berlinken bir çok şehri yeşil bir şehirdir.

Telefonunuza +49 ile başlayan bir numaradan çağrı mı geldi. Bimiyorsanız hemen söyleyelim. Almanya ülke kodu +49  Almanyanın ululararası telefon kodudur. T-Mobil, Vodafone, E-Plus ve O2 Almanya da hizmet vermekte olan GSM operatörlerindendir.

Almanya Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Yaklaşık olarak 83 milyon insanın yaşadığı Almanya, Avrupa Birliği’nin en büyük nüfusa sahip ülkesi olma ünvanını elinde bulundurmaktadır. Federal bir yapıya sahip olan Almanya da toplam 16 eyalet bulunmaktadır. Berlin Almanya’nın yeşil bir şehridir. Başkenti Berlin olan Almanya’nın bazı önemli eyaletlerinin telefon kodları ise şöyledir. Berlin :30, Bad Homburg :6172, Bonn:228, Bremen 421, Chemnitz :371, Cologne (Koln) :421, Dusseldorf :211

Almanyadan gelmek isteyen öğrenciler için de türkiye nin uluslararası telefon kodu çok ca merak edilen hususlardan biri. Türkiye deki sabit hatlar için ülke alan kodu genel olarak +90 la başlamaktadır ve her şehrin telefon kodu değişmektedir. Cep telefonu operatörlerinin de kendilerine ait telefon kodları olduğu unutulmamalıdır.

#almanyatelefonkodu #+49

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1