Amerika Posta Kodu

Yaşanılası ülke Amerika’da iletişim araçları oldukça fazla. İletişim kurabilmenize yardımcı araçlardan birisi de posta yolu ile mektup yada belge göndermektir. Fakat Amerika posta kodunu bilmeniz iletişim kurmanız sırasında problem yaşamanızın önüne geçmektedir.

Amerika'da Eğitim Posta Kodu: 10044

Amerika Posta Kodu

Amerika 380 milyonu aşkın nüfusu ile dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip ülkeleri arasında yer almaktadır. Eyaletlerden oluşan bir birleşik devletler topluluğudur. Özellikle bu ülkede yaşayan herkes için adreslerine ait posta kodları hayati önem taşımaktadır. ABD hem turistik olarak hem de eğitim ve çalışma için en çok tercih ettiği ülkedir.  Özellikle başarılı öğrenciler dünyanın en iyi üniversitelerinde öğrenim görme fırsatını bu ülkede yakalayabilmekte ve başarılarına bağlı olarak burs dahi alabilmektedirler.

ABD Posta Kodları Nasıl Öğrenilir?

ABD’de 1967 yılından beri posta kodu zorunlu hale getirilmiştir. 5 basamaklı rakamlardan oluşmaktadır. Daha etkili ve rahat bir şekilde adres bulmanın bu geniş coğrafyada ki en kolay yolu posta kodudur. ABD’de zip kodu olarak daha fazla telaffuz edilmektedir.  ABD’de ister eyaletler arası bir gönderi gerçekleştirin isterseniz uluslararası bir gönderi Amerika Posta Kodu olmadan asla işlem yapamazsınız. Bu kodları ABD posta servisinin online sayfasından olduğu gibi birçok farklı web sitesinden temin edebilirsiniz. Ayrıca bir posta ofisine giderek de bilgi alabilirsiniz. Tüm bunların dışında eğer öğrencimizseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanınızdan da bilgi alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken adres bilgilerinizi bizlerle paylaşmak olacaktır. Bir iki dakika içerisinde adresinize ait posta kodunuzu size söyleyebiliriz.

Amerika Posta Kodunu Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kodun doğru olması oldukça önemlidir? Aksi takdirde gönderiniz farklı bir eyalette ki farklı bir adrese gittiğinde bunun geri dönüşü olmayacaktır. Eyaleti temsil eden harflerin dışında yazacağınız rakamlar sizi istenen sonuca ulaştıracak ve beklediğiniz her şey elinize en kısa süre içerisinde ulaşacaktır. Bu nedenle adresiniz belirlendiği andan itibaren bu kodu öğrenmelisiniz. Bankalar dahil tüm başvurularda ki iletişim bildirimlerinizde Amerika posta kodu mutlaka gerekecektir.

#amerikapostakodu #10044


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1