Amerika Telefon Kodu

Yaşadığınız güzel anıları anlatmak istediğiniz kişiler çok uzaklarda olabilirler. Amerika telefon kodunu bilenler arasındaysanız biriktirdiğiniz güzel anları anlatmak istediğiniz kişilere ulaşmak konusunda hiçbir zorluk çekmeden iletişim kurabilirsiniz.

Amerika'da Eğitim Telefon Kodu: +1

Amerika Telefon Kodu

Amerika! Özgürlükler ülkesi!.. Amerika denilince hemen hemen herkesin aklına sanırız bu cümle gelecektir. Amerikayı birçoğumuz bizzat görmemiş olsak da  hiç şüphesiz hakkında en fazla bilgi sahibi olduğumuz ülkelerin başında yer alır. Bunun en önemli sebeplerinden birisi elbette bugüne kadar sayıları kimilerimiz için binlerle ifade edilebilecek kadar çok Hollywood filmi izlemiş olmamızdır. Hollywood filmleri sayesinde Özgürlük heykelinin önünde fotoğraf çektirmiş, devasa gökdelenlerin arasında araba kullanmışızdır. Bu kadar yakından tanıdığımız bu devasa ülke ile tanışıklığımız elbetteki sadece Hollywood filmlerinden ibaret değil. Bugün bir çok vatandaşımız gerek eğitim, gerekse ticaret amaçlı Amerika da bulunmuş ve halen bulunmaktadır.

Herhangi bir nedenle Türkiye’den Amerika da bulunmakta olan birisine telefon açmanız gerekebilir. Bu, orada öğrenci olan çocuğunuz, arkadaşınız olabileceği gibi tatilinizi geçirmeyi planladığınız otel yetkilileri de olabilir. Ya da ticari amaçlı görüşmeniz gereken birileri olabilir. İşte bunun için ilk ihtiyacınız olan şey Amerika’nın uluslararası telefon kodu olacaktır.

Amerika Telefon Kodu Nedir?

Türkiye’den Amerika’daki bir telefon numarasını aramak istediğinizde önce Amerika’nın uluslararası telefon kodu olan +1’i tuşlamalısınız. Sonrasında ise aramak istediğiniz telefon numarasını tuşlamanız gerekecektir.

(+1) Nerenin Kodu?

+1 ile başlayan bir numara sizi aradıysa, bilmelisiniz ki sizi arayan numara Amerika Birleşik Devletlerine ait bir numara. Çünkü +1 Amerikanın uluslararası telefon kodudur.

Amerika’nın Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Uluslararası telefon kodu +1 olan Amerika Birleşik Devletleri toplam 50 eyaletten ve bir federal bölgeden oluşmaktadır. Başkenti ise Wahhington DC’dir. Başkent Washington DC’nin telefon kodu ise 202 dir. Yani Washington DC’de bir kimseye telefon açmak isterseniz Amerikanın alan kodunu tuşladıktan sonra Washington DC’nin alan kodunu, arakasından da aramak istediğiniz telefon numarasını tuşlamanız gerekecektir.

#amerikatelefonkodu #+1


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1