Belçika Posta Kodu

Bir ebeveyn olarak yurtdışında okuyan çocuklarınıza ulaştıracağınız belgeler varsa artık Belçika posta kodunu bilmeniz sayesinde tüm önemli belgeleri posta yoluyla evlatlarınıza ulaştırabileceksiniz. Belçika posta kodu gibi tüm ülkelere ait kodlar için sayfamızı en kısa sürede ziyaret etmelisiniz.

Belçika'da Eğitim Posta Kodu: 1000

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Daha çok başkenti Brüksel ile ses getiren ve hem tarihi, hem de siyası açıdan önemli bir konumda bulunan Belçika, binlerce Türk vatandaşa da ev sahipliği yapıyor. Belçika’da bulunan akrabalarınıza, aile üyelerinize ya da sevdiklerinize herhangi bir kargo gönderirken, muhakkak posta kodu sorusu karşınıza çıkacaktır. Çünkü özellikle Avrupa ülkelerinde posta kodu adres bulmak için oldukça önemlidir.

Belçika posta kodu sorusuna Brüksel’den başlamak daha doğru olacaktır. Çünkü Brüksel aynı zamanda binlerce Türk üniversite öğrencisini de ağırlamaktadır. Brüksel posta kodlarını 1000, 1020, 1047, 1050, 1060, 1110, 1120, 1130, 1140 ve 1210 şeklide sıralamak mümkündür. Açık adresinize göre bu kodlar kullanılacaktır.

Belçika’nın Diğer Posta Kodları Nelerdir?

Belçika’da Brüksel bölgesi dışında, Valon Bölgesi de bulunmaktadır. Valon bölgesinde ise Wavre, La Hulpe, Incout, Beauvechain, Rixensart, Chaumont şehirleri bulunmaktadır. Bu şehirlerin posta kodlarını sıralayacak olur ise de;

 • Wavre 1300,
 • La Hulpe 1310,
 • Incout 1315,
 • Beauvechain 1320,
 • Rixensart 1330,
 • Chaumont 1325

Şeklinde olacaktır. Gönderinizi yapacağınız şehre göre posta kodunu yazmalısınız. Ayrıca Brüksel şehrine bağlı 19 belediye bulunmaktadır ve bu belediyelerin de posta kodları birbirinden farklılık göstermektedir.

Belçika Ülke Kodu Nedir?

Bazı gönderileri yaparken ya da adres belirtirken, ülke kodu da istenmektedir. Belçika ülke kodu BEL’dir. Ancak bazı kodlamalarda bu BE şeklinde de yazılmaktadır. Yazacağınız yerin karakter sayısına göre her ikisini de kullanabilirsiniz. Ayrıca posta kodunu yazmadan önce ülke kodunu yazmalı ve araya bir karakter boşluk bırakmalısınız.

Tüm ülkelerin olduğu gibi Belçika posta kodunu da Eurostar web sayfamızdan rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Eğer bu ülkeye gitmeye hazırlanıyorsanız, gideceğiniz adresin posta kodunu bilmek işinize yarayacaktır.

#1000 #belçikapostakodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  whatsapp1