Belçika Telefon Kodu

Belçika’da yaşayan sevdikleriniz hakkında endişemi duyuyorsunuz? Bağlılık duyduğunuz insanlardan haberdar olmanız için Belçika telefon kodunu çevirmeniz gerekebilir. Anı yaşamak yada yaşatmak için Belçika telefon kodunu tuşlayın ve sevdiğinizin sesini duyun.

Belçika'da Eğitim Telefon Kodu: +32

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Batı Avrupa’da yer alan ve adeta Avrupa birliğinin incisi konumunda olan 11 milyonluk bu küçük ülke aynı zaman da bir NATO üyesidir. Ticaret te, sanayide ve turizm de oldukça gelişmiştir. Öyle ki bu küçük ülke de yaşayan yaklaşık 240.000 vatandaşımız bulunmaktadır. Bu vatandaşlarımız genellikle inşaat, oto tamiri, restoran işletmeciliği ve turizm alanlarında çalışmaktadırlar. Bir kısmı ise Belçika da işletme sahibi, işveren olarak orada bulunmaktadır. Her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan bu ülkeye giriş için Shengen Vizesi istenmektedir. Ülkeye gideccek olan vatandaşlarımız tarafından Belçika telefon kodu çokça merak edilen konulardan biridir.

Bugün artık internetin denilen olgunun oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlaması ile klasik telefon görüşmelerinden farklı olarak internet üzerinden  görüşmeler de genç nesil arasında yaygınlaşmaya başlamıştır. Ama yine de Yurtdışında birisiyle bir telefon  görüşmesi gerçekleştirmek istediğiniz de, bu  Belçika da yaşayan yakınlarınız olabilir, Belçikada öğrenci olarak bulunan bir arkadaşınız olabilir, ya da tatil için seçim yapmak üzere aradığınız bir otel görevlisi olabilir. Bu durum da istediğiniz yeri doğru bir şekilde aramak için Belçikanın ulularaarası telefon kodunu bilmeniz gerekecektir.

Belçika Telefon Kodu Nedir?

Türkiye’den Belçika’da ki herhengi bir yakınınızı veya iş amaçlı bir telefon numarasını aramanız gerektiğinde ilk olarak Belçika’ya ait olan uluslararası telefon kodu +32’yi tuşlamanız gerekecektir. +32 ‘yi tuşldıktan sonra aramak istediğiniz telefon numarasını tuşlayabilirsiniz.

(+32) Nerenin Kodu?

+32 ile başlayan bir numara ile karşı karşıya kaldıysanız ve 00 32 nerenin kodu  sorusunun cevabını bilmiyorsanız  hangi ülkeye ait olduğunu bilmiyorsanız. Hemen açıklayalım +32 Belçika’nın kullandığı uluslararası telefon kodudur. Belçika’da bulunan bir kimseyi telefonla aramak için bu uluslararası telefon kodunu arayacağınız numaranın başına yazmanız gerekecektir.

Belçika Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Uluslararası telefon kodu +32 olan resmi adıyla  Belçika Krallığının Başkenti Brüksel’dir. Başkent Brüksel’in telefon kodu ise 2’dir.

Türkiye Ülke Kodu

Yabancı öğrenci ve vatandaşların merak ettiği ülke kodlarından biri de türkiye ülke kodu dur. Türkiye ülke telefon kodu +90 dır. ve ülkenin her şehrinin ülke koduna ek şehir telefon kodları da vardır. 0

#+32 #belçikatelefonkodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1