Filipinler Posta Kodu

Posta gönderilerinizi hızlandırmaya ne dersiniz? Filipinler posta kodu bilgisi ülkeye turist olarak yada öğrenci olarak giden kişilerin yakınlarını oldukça ilgilendiriyor. Filipinler posta kodu bilgisi paketlerinizi daha hızlı göndermenize vesile olacaktır.

Filipin'de Eğitim Posta Kodu: 2232

Filipinler Posta Kodu

Pasifik okyanusunun batısında yaşam alanı oluşturmuş güney Asya devleti olan Filipinler üç ana kara parçasından oluşmaktadır. Luzon, Visayas ve Mindanao bu üç parçayı oluşturmaktadır. Filipinler posta kodu ne işe yarar diye düşünerek önemsenmediğinde burada bulunan bir tanıdığınıza posta gönderileceği zaman gerçek anlaşılacaktır.

Çünkü bu bölgede tatil için giden bir kişi herhangi bir evrak ihtiyacı duyduğunda hız kazanması için detayları araştırmaya başlayacaktır. İşte bu noktada Filipinler posta kodu çözüm noktasını oluşturacaktır. Uluslararası ülkelerin resmi yazışmalarında posta kodu belirtilirken kısaltma olarak PH kısaltması kullanılmaktadır.
Filipinler posta kodu dört rakamdan oluşmaktadır. Bölgesel olarak değerlendirildiğinde üç ana kara parçası üzerine yerleşmiş olan 15 en kalabalık şehri bulunmaktadır. Bunlardan Quezon posta kodu PH 0860 şeklinde belirtildiğinde hızlı bir gönderi yapılmaktadır. Malingao bölgesi için PH 9410 Angeles için PH 2009 kullanılarak bu bölgeye yakın Santacruz için PH 2011 posta kodu kullanılmaktadır.

Filipinler Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Filipinler posta kodu öğrenilerek buradaki yaşayan bir kişiye daha hızlı kargo gönderme imkânı elde edilecektir. Bunun için kalabalık şehirlere yakın yerleşim biriminde bulunan kişilerin öncelikle bağlı bulunduğu bölgenin posta kodunu bilmesi gerekir. Örneğin Filipinlerde General Santos şehrinin posta kodunun bilinmesi için PH 9500 posta kodunun kullanıldığının bilinmesi gerekir.

Filipinler Posta Kodu  Hatasız Nasıl Yazılır?

Uluslararası olarak kullanılan kısaltma Filipinler pota kodu belirlenirken aşırı önem arz etmektedir. Çünkü hatasız adres bildirimi yaparak gönderi alıp vermek için Filipinler için PH posta kodu rakam önüne getirilerek örneğin Davao bölgesi için PH 8000 şeklinde kullanılmalıdır. Bu bölgeye yakın şehirler için Limao şehri PH 8806 Tambo için PH 8119 posta kodu yazılımı hatasız bildirim olacaktır.

#2232 #filipinlerpostakodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1