Filipinler Sigorta İşlemleri

Filipinler'e yani resmi adı ile Filipinler Cumhuriyetine gitmeden Filipinler ile ilgili bilmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bu durumları detaylıca bilmek seyahatinizin problemsiz bir şekilde sağlıklı olarak geçmesine çok yardımcı olacaktır. Filipinler Cumhuriyetine gitmeden önce vize başvurunuz yapılmış olmalı ve Filipinler sigorta işlemleri eksiksiz olarak tamamlanış olmalıdır.

Filipinler'de Eğitim

Filipinler Öğrenci Sigorta İşlemleri

Filipinler’e yani resmi adı ile Filipinler Cumhuriyetine gitmeden Filipinler ile ilgili bilmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bu durumları detaylıca bilmek seyahatinizin problemsiz bir şekilde sağlıklı olarak geçmesine çok yardımcı olacaktır. Filipinler Cumhuriyetine gitmeden önce vize başvurunuz yapılmış olmalı ve Filipinler sigorta işlemleri eksiksiz olarak tamamlanış olmalıdır. Fakat sizin uluslararası geçerliliği bulunan bir seyahat sağlık sigortanız varsa ayrıca sigorta işlemleri  yaptırmak zorunda değilsiniz.Yalnız bunun bir istisnası var o da söz konusu uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçeniz üzerinde bu sigortanın Filipinler Cumhuriyetinde de geçerli olduğu anlamına gelen bir ibarenin bulunması gerekmektedir.

Filipinler Cumhuriyeti’ne vize başvurunuzu yapmanızla beraber seyahat sigortacılığı işlemleri alanında  yardım alabileceğiniz büyüklü küçüklü bir çok firma vardır. Dilerseniz siz uğraşmayıp işlemlerinizi bu firmalar aracılığıyla da halledebilirsiniz. Filipinler sigorta işlemleri bu aracı firmalar sayesinde çok hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.  Fakat bu aracı firmaların gerçekleştirmiş olduğu sigortanın kapsamı nedir? Yapılan sigorta hangi halleri kapsamakta, hangi halleri ise kapsamamaktadır? Acil durumlarda nasıl ve ne kapsamda bir hizmet sunmaktadır? Seyahatiniz boyunca size sınırsız sağlık hizmeti mi yoksa sadece bazı durumlar için mi sağlık hizmeti sunmaktadır? Tüm bu konularda evvelinden her detayı işlemleri gerçekleştirmek üzere kendilerine yetki verdiğiniz firmadan en küçük ayrıntısına kadar öğrenmeniz gerekmektedir. Malum oluğu üzere Filipinler Cumhuriyeti Tayfun kuşağı üzerinde yer almaktadır. Visayas ve Luzon adalarının kıyıları özellikle Haziran-Aralık aylarında yüksek oranda doğal afet riski taşımaktadır. Bunların yanı sıra ülkenin güneyindeki Minadano’da özellikle Sulu takım adaları ve Zamboanga yarım adasında yabancı turistleri kaçırma hadiseleri ve fidye isteme olayları da yaşanabilmektedir.

Siz her ne kadar Türkiye’de bir sağlık sigortasına kayıtlı bulunsanız dahi Sosyal Güvenlik Kurumu  Türkiye dışında size bir sağlık hizmeti sunamayacaktır. Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu sadece ülke sınırları dahilinde sağlık ve acil yardım hizmetleri sunmaktadır. Hususiyetle eğitim sağlık sigortasında ve seyahat sağlık sigortasında, sigorta kapsamında sadece sağlık hizmeti bulunmaz. Sağlık hizmetleri dışında ayrıca seyahatiniz boyunca yaşanması muhtemel her türlü sorunda kayıp ve çalıntı durumunda yaptırmış olduğunuz sigorta bu tür durumları da kapsamı içerisine alacak bir şekilde hazırlandığı takdirde zarara uğramadan seyahatinizi güven içerisinde tamamlamanız mümkün olacaktır. Ayrıca Filipinler sigorta işlemleri ile sağlık konusunda birçok ayrıcalığa sahip olacaksınız. Acil durumların dışında, sürekli devam eden bir rahatsızlığınızın olması durumlarında da yaptıracağınız kapsamlı seyahat sağlık sigortasından yararlanma imkanına sahip bulunacaksınız.

Filipinler Cumhuriyeti bir turizm ülkesi olsa da, gözünüze güzel, hoş görünse de sağlık ve güvenlik  koşulları bakımından ve bulunduğu coğrafya itibariyle doğal afet açısından çok riskli bir konumda bulunduğundan Filipinler Cumhuriyeti’ne bir seyahat gerçekleştirmeden önce sizi orada başınıza gelebilecek her türlü olaya karşı kapsayıcı şekilde koruyacak Filipinler sigorta işlemleri yaptırmanız gerekmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1