Filipinler YÖK Denklik

YÖK denkliğinin olduğu üniversiteler ve eğitim kurumları ile Filipinler tercihiniz olabilir. Filipinler YÖK denklik, eğitim dili ve uzaktan eğitim fırsatlarını sağlayan ülkelerden biridir. Ülke ve eğitim sistemi konusunda Eurostar danışmanları daha detaylı bilgi veriyor.

Filipinler'de Eğitim

Filipinler Üniversiteleri YÖK Denklik

Asya Ülkeleri’nden biri olan Filipinler, bölgenin önemli ülkelerinden biridir. Yedi bin civarından, çeşitli büyüklükte adalar oluşan bir ada devletidir. Ayrıca, ana kara parçaları ile son derece özel, denizin yeşil ile buluştuğu çok önemli bir coğrafyaya sahiptir. Filipinler İslam dinini benimsemiş vatandaşlardan da oluşan, farklı din ve ırk ile yaşam geleneklerine sahip insanlardan oluşmaktadır. Yaygın olarak İngilizce konuşulmaktadır ve eğitim dili de ağırlıklı olarak İngilizce’dir. Filipinler’de birçok üniversite bulunmaktadır. Hem yıllar öncesinden günümüzde gelen, hem de yeni eğitim hayatına başlayan ancak kısa sürede dikkat çeken üniversiteler bulunmaktadır. Ülkemizden öğrencilerimiz de kurumlarda eğitim alabilirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, Asya Kıtası’nda ve özellikle Güneydoğu Asya Bölgesi’nde sizlere önereceğimiz en önemli ve avantajlı üniversitelerin arasında, Filipinler Üniversiteleri’de bulunmaktadır. Bu sayede, hem uygun rakamlarla, ekonomik şekilde eğitim alabilir, hem de kaliteli bir kurumda öğrenci olabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz için, dikkat edecekleri ve mutlaka inceleme dahilinde tutacakları konuların başında YÖK denklik unsurları gelmektedir. Filipinler YÖK denklik noktasında, danışmanlarımızla birlikte, YÖK üzerinden incelemelerinizi yapabilirsiniz ve danışmanlarımızdan en güncel bilgileri alabilirsiniz. Filipinler ve Türkiye yüksek öğretim kurumları arasında önemli bağlar bulunduğunu belirtelim. Özellikle, ülkenin Müslüman kısımlarında üniversitelerin durumunun daha da gelişmesi ve YÖK kriterlerine uygun olarak düzenlemelerin yapılması noktasında önemli işbirlikleri yapılmaktadır. Bu noktada, Filipinler YÖK denklik süreçlerinde hızlandırma ve gelişmelerin olması için de birçok işbirliğinin yapılması, eğitim alan öğrencilerimiz için son derece avantajlı olmaktadır.

Filipinler YÖK denklik işlemleri bakımından, ortak projelerin işbirliklerinin yapılması, gençlerimizin de giderek daha fazla ülke üniversitelerini tercih etmelerini sağlamaktadır. Ülke üniversitelerinde genellikle eğitim dili İngilizce’dir. Bu dile hakim olmayan öğrenciler, yeterli seviyeye gelmek için hazırlık sınıfında dil eğitimine alınmaktadır. Bundan sonra, öğrencilerimiz sınav şartı olmadan lisans eğitimlerine başlayabilirler. Sınav şartı ülkemizden öğrencilerimiz için üniversitelerde uygulanmamaktadır. Lisans üstü eğitimleri de bu kurumlarda yapabilirsiniz. Mezun olduktan sonra, Filipinler YÖK denklik başvurularınızı diplomalarınızı almanızla birlikte başlatabilirsiniz. Online olarak, resmi site üzerinden ön başvuru ile işlem süreci başlatılmış olacaktır. Belgelerin gönderilmesi ile kurum tarafından detaylı şekilde araştırmalar yapılacaktır ve bu şekilde diploma denklik onayınız için karar verilecektir.

Filipinler Üniversiteleri arasında, tarihi uzun yıllar öncesine uzanan kurumlar bulunmaktadır. Yeni açılan kurumların da kısa sürede kaliteli eğitim verdiklerini belirtelim. Ülkede yüksek eğitime giderek çok daha fazla önem verilmektedir. Kampuslarda, öğrencilerin derslerini almaları için uygun altyapıların olması yanında, ayrıca, sosyal tesisler, sağlık merkezleri, yurtlar, kafe ve restoranlar, kütüphane, bilgisayar odaları ve yaygın internet kullanım imkanları, spor salonları ve tesisleri, sanat ve etkinlik merkezleri gibi birçok detay bulunmaktadır. Bu ülke, kültürel anlamda son derece zengindir ve sıcak insanları ile dikkat çekmektedir. Farklı kültürlerden gençlerle birlikte eğitim almak alışma sürecinizi hızlandıracaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1