Lüksemburg Öğrenci Konaklama

Öğrenci konaklama konusunda Lüksemburg yurtları büyük bir avantaj sağlıyor. Lüksemburg öğrenci konaklama konusunda üniversitedeki öğrenci sayısına uygun konaklama merkezleri oluşturmaktadır. Eurostar aracılığıyla bu ülkeye giren öğrencilerimiz Eurostar yurtlarında da kalabilmektedirler.

Lüksemburg'da Eğitim

Lüksemburg Öğrenci Yurtları ve Konaklama

Avrupa’nın denize kıyısı bulunmayan küçük bir devleti olan Lüksemburg’un başkenti ülke ile aynı adı taşımaktadır. Ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 600 bin’dir. Lüksemburg  Avrupa’nın yükselen değerlerinden birisidir. Ekonomisi oldukça gelişmiş olan bu ülke, kişi başına düşen milli gelir bakımında da üst sıralarda yer alır. Çok küçük bir yüz ölçümüne ve az bir nüfusa sahip olan ülke huzur doludur. İnsanlar birbirine saygılı ve oldukça kibardırlar aynı zamanda Lüksemburg halkı çok eğitimli ve kültürlü bir halktır.

Lüksemburg’da eğitim almak isteyen yabancı bir öğrenci, bu gelişmişliğin ve eğitimin  ülkedeki yansımalarını ülkeyi adım attığı daha ilk andan itibaren fark etmeye başlayacaktır. Lüksemburg da öğrencilere çok değer verilmektedir. Lüksemburg Devleti özellikle kendi nüfuslarının çok az olması nedeniyle uluslararası öğrencilerin ülkelerinde eğitim görmelerini istemektedir. Bu nedenle de ülkelerine daha çok uluslararası öğrenciyi çekebilmek için diğer ülkelerden daha avantajlı olmaya  gayret göstermektedirler.  Lüksemburg öğrenci konaklama açısından ülkeye gelen uluslararası öğrencileri memnun edecek  yeterliliğe sahiptir.

Lüksemburg üniversite yurtları uluslararası öğrenciler için tercih edilebilecek en mantıklı konaklama yöntemidir. Üniversite yurtları tam pansiyon olarak hizmet vermektedirler.  Yurtta  sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri hafta sonu dahil sürekli olarak verilmektedir. Yurt odaları en az 2, en fazla 4 kişilik odalardan oluşmaktadır. Her oda içerisinde banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Odalarda televizyon bilgisayar internet ve buzdolabı standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca her öğrenci için bir çalışma masası da vardır.  Yurt temizliği temizlik görevlilerince düzenli olarak yapılmakta  olup yatak örtüleri haftalık olarak düzenli bir şekilde değiştirilmektedir. Ayrıca her üniversite yurdunda büyükçe bir kütüphane ve bilardo, masa tenisi, satranç gibi sosyal aktivite imkanları da bulunmaktadır.

Üniversite Yurdu tercihleri arasında bulunmayan uluslararası öğrenciler için bir diğer Lüksemburg öğrenci konaklama yöntemi de kiralık daire tutmaktır. Lüksemburg’da birkaç arkadaş bir araya gelerek bir öğrenci evi kiralamak mümkündür. İstenirse elbette ki tek başına da tutulabilir. Fakat bu durumda kira oldukça maliyetli olacaktır. Eğer maddi imkanlarınız çok iyi değilse Lüksemburg için bu tavsiye edilecek bir konaklama şekli değildir. Ayrıca ev arkadaşıyla daire kiralamanın tek faydası kira maliyetini düşürmek de değildir. Sosyal bir varlık olan insan  her zaman yalnız kalmak istemeyecektir. O nedenle ara sıra dertleşip muhabbet edebileceği bir ev arkadaşının  olması her zaman iyidir. Ayrıca ev arkadaşı da olsa yalnız kalmak istediğinizde, kendi odanıza çekilerek bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımız Lüksemburg’da eğitim görmek isteyen öğrencilerimize Lüksemburg öğrenci konaklama hususunda merak edilen her detayı ayrıntılı ve aklınıza yatacak tatmin edici bilgilerle izah edeceklerdir. Bu sayede Lüksemburg’da ki konaklama biçiminizin hangisi olması gerektiğine gönül rahatlığıyla karar verebileceksiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1