Lüksemburg Ucuz Mu?

Yaşam maliyetleri ve eğitim giderleri açısından Türkiye'deki öğrenciler için cazip olan Lüksemburg ucuz mu? araştırması ile sizler de bu ülkede eğitim ve kariyer açısından başvuru oluşturabilirsiniz.

Lüksemburg'da Eğitim

Lüksemburg Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Lüksemburg her mevsim farklı güzellikleri olan bir ülkedir. Ülkede eğlence ve festivallerin başladığı zaman yaz aylarıdır. Ülkede yaz sonunda ve kış aylarında sağanak yağışlar çok fazla görülebilir bundan dolayı oraya turistlik amaçlı gitmek için en uygun mevsim yaz aylarıdır. Lüksemburg’ a turistik amaçlı gitmek isteyenler için Lüksemburg ucuz mu merak uyandıran bir durumdur. Bunun cevabı aslında baktığımız zaman hem hayır hem de evet şeklinde olmaktadır. Lüksemburg’ un para birimi eurodur. Dünya geneline bakıldığı zaman ülkenin refah seviyesi çok üst sıralardadır. Ülkede çok gelişmiş bir ekonomi vardır buna bağlı olarak da kişi başına düşen milli gelir ortalaması dünya genelinde en yüksek olan ülkedir. Sebze ve meyve gibi besinler Türkiye ile kıyasladığımız zaman pahalı denilebilir ama alkol, sigara, ulaşım ve eğlence Türkiye’ ye nispeten daha ucuzdur. Lüksemburg’ un bu kadar zengin olmasının nedeni kesinlikle sahip olduğu dünya bankalarıdır. Ülke her ne kadar İsviçre kadar diğer ülkelerden yatırılan paralar kadar bilindik olmasa da Lüksemburg’ da bu konuda tercih edilen ülkelerdendir.

Lüksemburg’ a gitmek için çok önemli bir neden kesinlikle orada yapılan festivallerdir. Ülkede uluslar arası anlamda çok büyük festivaller düzenlenmektedir. Bu festivaller arasında Lüksemburg festivali, Esch-sur-Alzette festivai, Uluslararası Echternach festivali sıralanabilecek olanlarıdır. Bu festivallere gidip orada doyasıya eğlenmek ve caz, opera, bale gibi etkinliklerde bulunmak isteyenlerde festival dönemlerinde Lüksemburg ucuz mu sorusunu akla gelmektedir. Lüksemburg alkol, sigara gibi ürünlerin ve festival sırasında tüketilecek içeceklerin çok ucuza satıldığı bir ülkedir. Bundan dolayı bu kısımda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Ama ülke genel anlamda pahalı bir ülkedir denilebilir.

Lüksemburg’ a gitmek için bir diğer neden de elbette ki eğitimdir. Yurt dışında eğitim almak her öğrencinin isteyeceği bir durumdur. Ülkelerin gelişmişlik ve refah seviyesi de bu istek durumunu daha belirgin bir hale getirmektedir. Lüksemburg’ ta gelişmiş ve refah seviyesi bakımından yüksek bir ülkedir. Bundan dolayı oraya gitmek isteyen öğrencilerde örgenciler için Lüksemburg ucuz mu sorusu ile karşılaşmaktadır. Bakıldığı zaman Lüksemburg pahalı bir ülkedir denilebilir. Ama ülkenin Türk öğrencilerine yönelik olarak uyguladığı burs türleri bulunmaktadır. Bu bursu kazanan öğrencilere aylık olarak 650 euro verilecektir. Üniversite yurtlarında ücretsiz olarak kullanım yapılacak olup üniversiteye ödenen harçlarda 300 euroya kadar muafiyet durumu sağlanmaktadır. Bu burs sadece yüksek lisans öğrencilerine verilen bir burstur. Burstan faydalanabilmek için Bilgi ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Ekonomi ve Finans, Sosyal ve Eğitim Bilimleri, Mühendislik bölümlerinde okuyor olmak gerekmektedir. Aynı zamanda yabancı dil seviyenizin diğer ülkelerde burs alabilmek için aranan şartlar kadar yeterli olması gerekmektedir. Devlet tarafından belirlenen şartlar taşındığı zaman ülke her ne kadar pahalı olsa bile belli seviyelere kadar size çok yayarı olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1