Lüksemburg Sigorta İşlemleri

Lüksemburg Batı Avrupa’da bulunan, küçük ve şirin bir ülkedir. Almanya, Belçika ve Fransa’ya olan yakınlığı itibari ile oldukça önemli bir coğrafi konumda bulunmaktadır. Oldukça gelişmiş ekonomisi, demokrasiye ve eğitime verdiği önem ile dünyadaki öncü devletlerden biri konumunda yer alıyor.

Lüksemburg'da Eğitim

Lüksemburg Öğrenci Sigorta İşlemleri

Lüksemburg Batı Avrupa’da bulunan, küçük ve şirin bir ülkedir. Almanya, Belçika ve Fransa’ya olan yakınlığı itibari ile oldukça önemli bir coğrafi konumda bulunmaktadır. Oldukça gelişmiş ekonomisi, demokrasiye ve eğitime verdiği önem ile dünyadaki öncü devletlerden biri konumunda yer alıyor. Roma kültürünün en güzel örneklerinizi de bulunduran bu ülke, her yıl ziyaretçi akınına uğruyor. Ayrıca Türkiye’den de eğitim göçü almaya devam ediyor. Özellikle tıp ve mühendislik alanında Yüksek Lisans ya da Doktora yapmak isteyenler, bu ülkeyi sıkça tercih ediyor.

Lüksemburg diplomatik pasaportu olmayan herkesten vize talep eden bir ülkedir. Vizenin alınması için uyguladığı şartlar diğer Avrupa ülkeleri ile hemen hemen aynıdır. Bunların başında ise seyahat salık sigortası yer almaktadır. Bu sigorta, Türkiye’den çıkışla başlar ve yine Türkiye’ye giriş ile sona erer. Ayrıca sigortanın 30 bin EUR teminatlı olması ve tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olması şarttır. Aksi halde vize işlemleri sırasında konsolosluk talebi geri çevirecektir. Sigortayı yaptırdığınız acentenin ve kapsadığı teminatların önemi çok büyüktür.

Lüksemburg seyahat sigortası teminatları, bu ülkeye yapacağınız ziyaretlerde avantaj sağlayacaktır. Örneğin bu ülkede geçireceğiniz bir trafik kazası sonucu almış olduğunuz tedavilerin masrafını, bu sigorta poliçesi ile şirketten tahsil edebilirsiniz. Üstelik yalnızca kaza ve ölüm gibi teminatlar barındırmaz. Kayıp bagaj, ölüm durumunda ülkeye nakil, hırsızlık, acil dönüş masrafları ve daha pek çok teminat da bulunmaktadır. Eğer eşsiz güzellikteki bu ülkeye turlar ile seyahat edecekseniz, muhakkak turların sizin için düzenlediği seyahat sağlık sigortası teminatlarına göz gezdirmelisiniz. Çünkü eksik sağlanan her teminat için, yaşadığınız olumsuzlukların masrafını siz ödemek durumunda kalırsınız.

Lüksemburg özellikle Orta Doğu ve Asya ülkelerinden oldukça fazla eğitim göçü almaktadır. Bilimsel araştırmalara önem veren Lüksemburg devleti, eğitim alanında da reformları ile gündemdedir. Bu ülkeye eğitim için gidecekseniz yine Lüksemburg vizesi almanız gerekecektir. Tabi buna ek olarak eğitim süreci boyunca sizleri kapsam altına alacak bir de eğitim sigortası yaptırmanız gerekecektir. Bu sigorta seyahat sağlık sigortasından çok daha kapsamlı ve uzun süreli olduğu için daha pahalı olmaktadır. Ancak eğitim hayatınız boyunca yaşayacağınız tüm olumsuzlukları da temin edecektir. Ancak bu sigortalarda bulunan teminatlardaki sağlık ibaresinde, ülke doktorlarından hizmet alınabileceği de belirtilmelidir.

Seyahat sağlık sigortası kapsamına giren olası bir risk ile karşılaşırsanız muhakkak bu riski belgelemeniz gerekmektedir. Örneğin kayıp bagajlarınızın bulunması için başvurduğunuz yetili noktalardan belge ya da mail alabilirsiniz. Ayrıca ödediğiniz tüm masrafların faturalarını temin edebilirsiniz. Bu belgeler ile ödemenizi sigorta şirketinden tahsil edebilirsiniz. Aksi halde sigorta şirketi belgelenmemiş hiçbir harcamayı ödemeyecektir. Bizler Lüksemburg sağlık sigortası konusunda sizlere tam destek veriyoruz. Eğer seyahatinizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1