Eotvos Lorand Üniversitesi

Eğitim kalitesi yüksek Macaristan üniversitelerinde Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı tecrübesiyle lisans eğitimi alabilir Macaristan’da üniversite eğitimi almanı ayrıcalıklarından yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz. Mezun olduğunuzda Avrupa Birliği diploması sahibi olarak iş hayatına atılma avantajı sizi bekliyor olacak.

Macaristan’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Eotvos Lorand Üniversitesi

  Bilindiği gibi Macaristan dünya genelinde saygınlığı olan birçok başarılı üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Avrupa’nın hatta dünyanın en eski eğitim sistemlerinden birine sahip olan bu başarılı ülke özellikle üniversite eğitimi almak isteyen tüm öğrenciler için en uğrak adreslerden biri olarak gösterilmektedir. Özellikle 450 yılı aşan geçmişi ile artık eğitim dünyasın da özel bir yere sahip olan Eotvos Lorand Üniversitesi zengin geçmişi ile kaliteli bir eğitim almak isteyen herkes için mükemmel bir deneyim sunmaktadır.

  8 farklı fakülte de ve farklı yerler de kurulmuş olan kampüsleri ile öğrencilerin her türlü konu hakkında kendilerini geliştirmelerine olanak tanıyan bu başarılı üniversite de 32.000’den fazla öğrenci aynı anda eğitim alabilmektedirler. Özellikle 1700 civarı eğitimciden oluşan eğitmen kadrosu da bu üniversitenin neden bu kadar çok talep aldığını açıklamak için yeterli olabilmektedir. Bilindiği gibi ülkemiz de birçok öğrenci sürekli olarak yurtdışında en kaliteli eğitimleri alabilecekleri üniversiteler hakkında araştırmalar yapmaktadırlar.

  Ancak bu üniversiteleri seçerken nelere dikkat etmeleri gerektiğini bilmeyen kişiler kesinlikle destek almalı ve yapacakları yanlış seçimlerin kendileri için ne kadar ciddi sorunlara neden olacağını da bilmelidirler. Bu konuda her zaman güvenilir bir isim olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı eğitim konusunda risk almak istemeyen kişilere özellikle Eotvos Lorand Üniversitesi gibi kendisini kanıtlamış olan eğitimler kurumları hakkında gerekli bilgileri verip geleceklerini planlamalarına yardımcı olmaktadır.


  Eotvos Lorand Üniversitesini Seçmek İçin En Geçerli Sebepler

  Yurtdışında üniversite eğitimi almak her zaman için insanların en büyük hayallerinden biridir ancak bu duruma her anlamda hazır olmak gerekmektedir. Maddi olarak ihtiyaçları karşılayabilmek, mental olarak farklı bir ülke de yaşamaya hazır olabilmek veya yabancı dil konusunda gerekli seviyeye ulaşmış olmak gibi konular her zaman için yurtdışında eğitim almak için en önemli konu başlıkları olarak sıralanabilir. Bu sebeple öğrenciler bu konuda araştırma yaparken kesinlikle bu konuları göz ardı etmemelidirler.

  Eotvos Lorand Üniversitesi gibi dünya genelinde saygınlığı olan bir üniversite de eğitim almak içinde sürekli olarak girişimler de bulunan öğrenciler özellikle düşük bütçeler ile en kaliteli ve en sağlam eğitimleri alacaklarını bilmektedirler. Çok eski bir geçmişi olan bu üniversite de 2500 – 8500 dolar aralığında ücretler ile en saygın bölümler de hiçbir sınav veya puan telaşı yaşamadan çok rahat bir şekilde eğitim alınabilmektedir. Sadece Macaristan içinde değil aynı zamanda dünya genelinde de eğitim dünyasının en saygın isimlerinden haline gelmiş olan bu başarılı üniversite özellikle günümüz teknolojisine de ayak uydurduğu için tüm eğitimler öğrenciler için en verimli hale gelmektedir.

  Her sene birçok Türk öğrenci bu üniversite de eğitim alabilmek için girişimler de bulunmaktadır. Bu girişimler de istedikleri sonucu almak için mutlaka uzman desteğine ihtiyaçları olan öğrenciler kesinlikle bizler gibi kendilerini kanıtlamış olan isimler ile çalışmaya özen göstermelidirler. Konaklama, ulaşım, eğitim olanakları veya bursa olanakları gibi seçeneklerin de çok fazla olması sebebi ile bu köklü üniversite de eğitim alacak olan öğrenciler her zaman rahat bir eğitim deneyimi yaşayacaklarını da bilmektedirler.


  Eotvos Lorand Üniversitesin de Eğitim Almak İçin Ne Kadar Bütçe Gerekir?

  Her ne kadar son derece kaliteli ve köklü bir üniversite olsa bile yine de tüm öğrenciler düşük bütçeler ile en kaliteli bölümler de eğitim alma olanağı tanıyan Eotvos Lorand Üniversitesin de öğrencileri senelik 2500 – 8500 dolar arasında ücretler beklemektedir. Bu ücretler dünyanın farklı yerlerin de bulunan ve bu seviye de olan üniversiteler de genellikle çok daha yüksek olmaktadır. Bu sebeple birçok öğrenci her sene bu üniversite de eğitim alabilmek için girişlimler de bulunmaktadırlar.

  Türk öğrencilerin de her zaman listelerine ekledikleri Eotvos Lorand Üniversitesi de yer alan tüm bölümler de öğrencilerin hem teorik hem de pratik olarak hedefledikleri gibi eğitimler alabilmeleri amaçlanmaktadır. Eğitim ücretlerinin aynında günlük yaşam maliyetlerinin de özellikle öğrenciler için çok düşük olması bu ülkeye olan ilgiyi arttırmaktadır. Aylık ortalama 400 – 500 euro gibi maliyetler ile tüm standart ihtiyaçlarını karşılayabilmekte olan öğrenciler alacakları burslar ile maddi anlamda çok daha rahat bir eğitim hayatı geçirebilmektedirler.

  Bu konuda destek almak isteyen kişilere her zaman için bu ülkeye gitmeden önce gerekli işlemleri yapmaları ve başvurularını tamamlamaları önerilmektedir. 450 yılı aşkın bir deneyim ile artık tüm öğrencilerin taleplerini nasıl karşılayacağını veya öğrencilerin istedikleri gibi bir eğitim alabilmeleri için nelere dikkat edilmesi gerektiğini çok iyi bilen bu başarılı üniversite de düşük bütçeler ile tahmin edilenden çok daha kaliteli eğitimler alınabilmektedir.


  Eotvos Lorand Üniversitesin de Denklik Var mıdır?

  Bilindiği gibi birçok üniversite denklik konusunda öğrencilerin beklentilerini karşılamamakta ve bu sebeple talep görmemektedir. Bu sebeple yurtdışında eğitim almak ve aldıkları diplomaları hem ülkemiz de hem de dünyanın farklı yerlerin de sorunsuz bir şekilde kullanabilmek isteyen kişiler için en doğru seçeneklerden biri de Eotvos Lorand Üniversitesi’dir.

  Bu üniversitenin hem ülkemiz hem de farklı ülkeler ile olan denklik anlaşmaları sebebi ile öğrenciler mezun olduktan sonra meslek hayatlarına hemen başlayabilmekte ve kariyerlerini ister ülke içinde isterlerse de uluslar arası olarak planlayabilmektedirler. Yurtdışında alınacak olan eğitimler de her zaman için en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında denklik gelmelidir. Eğitim alacakları üniversitelerin bu konuda kendilerine sundukları seçenekleri tam olarak öğrenmek isteyen kişiler kesinlikle yurtdışı eğitim danışmanlığı firmalarından veya YÖK kurumunun ilgili birimlerinden gerekli bilgileri alarak hareket etmelidirler. Bu sayede herkes için en doğru seçimleri yapmak çok daha kolay olacaktır.


  Eotvos Lorand Üniversitesin’de Hangi Diller de Eğitimler Verilmektedir?

  Gerek sahip olduğu olanakları gerekse zengin geçmişi ile Nobel ödülü kazanmış bilim adamları dahi yetiştirmiş olan Eotvos Lorand Üniversitesi bu özelliği ile de her zaman insanlardan saygı görmektedir. Bu üniversite de eğitim almak isteyen kişilerin çok iyi Macarca veya İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Bu konuda yeterli olmayan kişilere İngilizce hazırlık sınıfı eğitimi verilmektedir. Bu sayede öğrenciler eğitimlerini çok daha rahat ve sorunsuz bir şekilde alabilmektedirler.

  Bugüne kadar birçok farklı sektöre ve özellikle de bilim dünyasına çok önemli isimler kazandırmış olan Eotvos Lorand Üniversitesi geleceklerini riske etmeden en kaliteli üniversiteler de eğitim almak isteyen kişiler için en çok önerilen isimlerden biri olarak gösterilmektedirler. İngilizce konusunda en az B2 seviyesin de olmaları gereken öğrenciler bu üniversitenin kendilerine sunacağı hazırlık şansı ile kısa zaman içinde hem dil sorunlarını çözmekte hem de ülkeye ve üniversiteye alışabilmektedirler.

  Günümüzde bir insanın kendisine yapacağı en ciddi yatırım her zaman için yeni diller öğrenmek veya farklı konular hakkında eğitimler almaktır. Bu sebeple Eotvos Lorand Üniversitesi de bu konudan kesinlikle taviz vermemekte ve her zaman için öğrencilerinin gerek dil gerekse farklı eğitimler hakkında hedeflenen nokta da olmasını amaçlamaktadır. Bu sayede mezunlar bu başarılı üniversiteyi dünyanın her yerinde başarı ile temsil edebilmektedir.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1