Macaristan Sigorta İşlemleri

Doğu Avrupa'nın en dikkat ülkelerinden biridir Macaristan. Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Macaristan, Ukrayna, Avusturya ve Slovenya, Romanya ve Ukrayna, Sırbistan ve Hırvatistan ile komşudur. Başkenti tarihsel açıdan ve aynı zamanda gelişmiş bir kent olan Budapeşte'dir.

Macaristan'da Eğitim

Macaristan Öğrenci Sigorta İşlemleri

Doğu Avrupa’nın en dikkat ülkelerinden biridir Macaristan. Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Macaristan, Ukrayna, Avusturya ve Slovenya, Romanya ve Ukrayna, Sırbistan ve Hırvatistan ile komşudur. Başkenti tarihsel açıdan ve aynı zamanda gelişmiş bir kent olan Budapeşte’dir. Macar Halkı geçmişi uzun yıllara uzanan kültürü ile dikkat çekmektedir. Eğitimli, aydın, medeni bir halktır. Ülke genel anlamda eğitime son derece önem verir ve kaliteli aynı zamanda tarihsel özellikleri olan üniversiteleri bulunmaktadır. Ülkemizden öğrencilerimiz de üniversitelere kabul edilmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, ülkenin ve özellikle başkentin en önemli üniversiteleri ile işbirliklerimiz bulunmaktadır. Sizlerin yanındayız ve en iyi okullar hakkında bilgi alabilirsiniz ve kayıt işlemleri için destek alabilirsiniz.

Macaristan Öğrenci Vizesi ve Sigorta İşlemleri:

Macaristan bir Avrupa Birliği ülkesidir. Bu nedenle, tüm AB ülkelerinde olduğu gibi, girişte schengen vizesi almak gerekmektedir. Halihazırda geçerli bir Schengen vizeniz varsa yeniden almanıza gerek yoktur. Bu şekilde ülkeye giriş yapabilir ve öğrenci olduğunuzdan oturma izni alabilirsiniz. Vizeniz yoksa, öğrenci danışmanlarımızın rehberliğinde Macaristan büyük elçilik ve konsolosluk nezdinde vize başvurularınızı yapabilirsiniz. Vize başvuru formunu doldurduktan sonra, pasaport, seyahat sağlık sigortası, öğrencimizin banka hesap detayları, aileye ait gelir durumunu gösteren belge ile taşınmaz ve araç kayıtları, fotoğraf, öğrenci belgesi, konaklama ve ulaşıma ilişkin rezervasyon bilgileri, nüfus cüzdanı örneği ile vukuatlı nüfus kayıt örneği, reşit olmayan gençlerimizin ailelerinden alınacak muvafakatname eklenmelidir.

Tüm Avrupa Birliği Ülkelerinde geçerli olacak seyahat sağlık sigortasının yapılması son derece önemlidir. Kaldı ki, vize kabul belgeleri arasında poliçe mutlaka yer almalıdır. Bu poliçe 30.000 EURO bedelinde olabilir, minimum şekilde. Bu konuda öğrenci danışmanlarımız size yardımcı olacaklar ve sigorta seçimlerinde zorlanmayacaksınız. Macaristan sigorta işlemleri olarak elbette birtakım detaylara dikkat etmek lazımdır. Poliçe üzerinde, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olacağı yer almalıdır. Öğrencimizin kimlik numarası ve kimlik bilgileri yer almalıdır. Bu sayede hem Macaristan sigorta işlemleri bakımından, gerekli bir unsuru gerçekleştirmiş olursunuz, hem de tüm Avrupa Birliği Ülkelerinde geçerli sağlık sigortanız olur.

Macaristan sigorta işlemleri yapılacak seyahat sağlık sigortası, oturma iznini alana kadar sağlık işlemlerinden bütçenizden bir harcama yapmadan yararlanmanızı sağlayacaktır. Oturma izni alan öğrencilerimiz, bir vatandaş gibi sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler. Bu süreye kadar sigortanızla, yatılı tedaviler, ayakta tedaviler, hasta nakli, acil müdahale gibi birçok alanda tedavilerinizi olabilirsiniz. Ülkede hem devlet hastaneleri, hem de özel hastaneler bulunmaktadır. Elbette özel kurumlar daha temiz ve özenlidir. Yine de devlet sağlık hizmetleri de temel şekilde vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlayacak donanıma sahiptir. Bu ülkede, sıcak ve medeni insanların arasında, üniversitelerde kaliteli ve dünya standartlarında bir eğitim alabileceksiniz. Tüm bilgiler şubelerimizde sizleri bekliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1