Pec Üniversitesi

Eğitim kalitesi yüksek Macaristan üniversitelerinde Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı tecrübesiyle lisans eğitimi alabilir Macaristan’da üniversite eğitimi almanı ayrıcalıklarından yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz. Mezun olduğunuzda Avrupa Birliği diploması sahibi olarak iş hayatına atılma avantajı sizi bekliyor olacak.

Macaristan’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Peç Üniversitesi

  Peç Üniversitesi

  Macaristan’ın gözde yüksek eğitim kurumu Peç Üniversitesi ‘nde eğitim almaya başlayabilirsiniz. Kurum Macaristan’ın gerçekten son derece köklü bir yüksek eğitim kurumu olarak aynı zamanda bölgenin de en köklü üniversitelerinden biridir ve en eksi olanlarındandır. Üniversite, aynı zamanda kıtanın en eski yüksek eğitim kurumlarından biri olarak eğitim vermektedir. 1367 yılında kurulan üniversite tam anlamıyla bir Ortaçağ Üniversitesi’dir. Kampus binasının estetik özelliklerinden de kesinlikle çok etkileneceksiniz. Dönem dönem yenilenme sürecine giren üniversite, 1. Dünya Savaşı’ndan sonra önemli bir revizyon geçirmiş, günümüzün modern üniversitesi olma yolunda en önemli adımı atmıştır. Avrupa’ın en eski üniversitelerinden biri ve Macaristan’ın en eski üniversitesidir. Etkili bir kurumdur.

  Peç Üniversitesi bünyesinde, toplamda dokuz fakülte ile eğitim verilmektedir. Aktif ve modern unsurlarla verilen bir eğitim söz konusudur, aynı zamanda klasik eğitiminin olumlu yanları da alınmaktadır. Günümüzde 20’ye yakın ülkede, 35.000 civarında öğrenci ile eğitim vermektedir. Okulun tüm eğitim unsurları Avrupa Birliği standartlarında olarak düzenlenmektedir. Bilgisayar düzenlemeleri, internet altyapısı, modern laboratuar sistemleri, sınıflar, tüm kampus genelinde öğrencilerin AB standartlarında eğitim alması söz konusu olmaktadır. Bologna esaslarına göre, anlaşmasına uygun şekilde verilen bir eğitim söz konusudur. Öğrencilerimizin de kesinlikle okulda, Macaristan ve Avrupa Birliği bünyesinde eşit eğitim aldıklarının altını çizelim. Aynı sınıfta, aynı özenle tüm öğrencilere eğitim verilmektedir.


  Peç Üniversitesi’nde Eğitim İçin 10 Geçerli Neden:

  Macaristan’ın Peç Kenti, ülkenin en güzel ve gerçekten yaşanılası kentlerinden biridir. Tarihi bir kenttir. Üniversite gibi, kentin de kökleri yüzyıllar öncesine uzanmaktadır. Kültür başkenti olan önemli bir şehirdir Peç. Aynı zamanda, medeni, düzenli bir öğrenci şehridir. Üniversite kentin en önemli destinasyonlarında bulunmaktadır. Avrupa’nın ilk üniversitelerinden biri olan üniversitede büyük bir memnuniyetle ve gururla öğrenci olacaksınız. Üniversite turistik anlamda da son derece dikkat çeken kampus binasında öğrencilere tüm hizmet detaylarını sunmaktadır. Dokuz fakültede aktif olarak eğitim verilmektedir. Peç Üniversitesi tıp fakültesi özellikle, her zaman önemli araştırma ödülleri alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da endesklenen bir kurumdur. Kampus içinde tıp fakültesine çok önemli bir yer ayrılmaktadır. Öğrencilerin pratik eğitimleri almaları da son derece yardımcı olacak 20 üzerinde klinik olduğunu da belirtelim.

  Kampus içinde, tıp fakültesi eğitimleri dışında, diğer fakültelerin de eğitimleri son derece kalitelidir. Derslikler, modern eğitim verilmesine göre ve az öğrencili olarak düzenlenmektedir. Bilgisayar ve internet bağlantıları da eksiksizdir. Ayrıca, klinikler, tüm eğitimler için kurumsal düzenlemeler, modern laboratuarlar, kütüphaneler, araştırma alanları, öğrencilerin çalışma yani etüt alanları, sağlık merkezleri, kafe, kantin ve yemekhaneler, gezi alanları, dinlenme alanları, amfiler, konferans salonları, yurtlar, spor alanları ve salonları gibi birçok alan söz konusudur. Öğrenciler sosyalleşme noktasında, öğrenci kulüplerinde ve sürekli yapılan aktivitelerde zaman geçirebilirler.


  Peç Üniversitesi Puanları:

  Peç Üniversitesi öğrencilerimizi kabul etmektedir. Öğrencilerimizin lise eğitimlerini tamamlamaları gerekmektedir. Lise eğitiminizi tamamlamanızın ardından, diplomanızı alarak kayıt için başvurunuzu yapabilirsiniz. Ülkemizde LGS ile LYS sınavlarına girmeniz gerekli değildir. Öte yandan, kamu üniversitesine ya da özel üniversiteye kayıt yaptırmanız şeklinde bir zorunluluk da bulunmamaktadır. Direk olarak okula kayıt için başvurabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, bu seçkin üniversite için kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Öte yandan, bilgi almak, hem kayıt işlemleriniz ve tüm düzenlemeleriniz, hem de eğitim sonrasında desteklerimizle sizlerleyiz. Bu nedenle, en doğru bilgileri ve danışmanlık hizmetlerimizi kurumumuzdan alacağımızı bilmelisiniz.

  Okulun ilgili bölümlerinde eğitim almak isteyen öğrencilerimizin o bölümlerde eğitimi verilen temel derslerde iyi olmaları gerekmektedir. Eğitim dili İngilizce’dir. Öğrencilerimizin de İngilizce yeterlik seviyelerinin olması lazımdır. Ancak seviyesi uygun olmayan öğrencilerimiz de hazırlık sınıflarında dil eğitimlerini en iyi şekilde alabilirler. Bundan başka, lisans senelerinde ise eğitim aldığınız bölüme göre, öğrencilerimizin temel derslerinin iyi olması lazımdır. Tıp fakültesinde eğitim alacak öğrencilerimizin, biyoloji, matematik, fen dersleri iyi olmalıdır ancak seviyesinde yeterlik olmayan öğrenciler de hazırlık sınıflarında mutlaka bu temel derslerin eğitimlerini alırlar. Örneğin lisede sosyal bölümlerde eğitim almış bir öğrencimiz, okulun tıp fakültesine kayıt olduktan sonra, hazırlık sınıfında, fizik, kimya, biyoloji gibi ana fen derslerinin eğitimini alacaktır.


  Peç Üniversitesi Şartları:

  Peç Üniversitesi’nde eğitim almak için öğrencilerimizin, mutlaka eğitim alacakları derslerin derinlemesine lisede almaları gerekmez. Lisede sosyal bölümlerde ya da meslek lisesinde eğitim almak gençlerimiz de fen dersleri ile ilgili bir bölümde eğitim alabilirler. Hazırlık dönenimde, bir sene boyunca İngilizce ile ana derslerin eğitimleri lisans seviyesine uygun olmayan öğrencilere verilmektedir. Bu sürede donanımlı hale gelen öğrenciler lisans senelerine başlayabilirler.

  Peç Üniversitesi kayıt başvurularınızı yapmak için öğrenci danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Diplomanız, sabıka kaydı, sağlık raporu, pasaport, Schengen vizesi, başvuru dilekçesi, reşit olmayan öğrencilerimiz için ailelerinden alınacak izin belgesi, vesikalık fotoğraflar, transkript gibi belgelerinizin hazırlanması ve eksiksiz olarak bir dosya halinde hazırlanması gerekmektedir. Mezun olan gençlerimizin, mavi diplomalarını almaları söz konusu olacaktır. Diplomanın avantajını kesinlikle es geçmemek lazımdır. Peç Üniversitesi Avrupa Birliği Üniversitesi’dir. Bu sayede, öğrencilerimiz de Europass diploma almaktadır. Siz de diplomanızla tüm AB ülkelerinde eğitiminize devam edebilirsiniz ya da kariyerinize başlayabilirsiniz. Öte yandan, uluslararası kariyer yapabilirsiniz. YÖK denkliği gerçekten çok önemli bir avantajdır ve denklik ile ülkemizde de çalışabilirsiniz. Bu noktada, kamu kurumlarında çalışmak isteyen gençlerimiz için YÖK denkliğinin avantajlı olduğunu belirtelim. Bir Avrupa üniversitesi olan kurum YÖK tarafından tanınmaktadır.


  Peç Üniversitesi Fiyatları:

  Peç Üniversitesi, fiyatları ile de öğrencilerimizin avantajına olan hususları ile dikkat çekmektedir. Avrupa’nın en köklü eğitim kurumlarından birinde, uluslararası geçerli bir eğitim alarak, uygun harç ödemeleri ile zorlanmadan eğitiminizi sürdürebilirsiniz. Üniversitenin bölümleri olarak, İngilizce hazırlık ve yukarıda belirtildiği gibi temel derslerin alınmasında harç rakamı, 8.300 Euro dur. Sadece İngilizce eğitim, 5.850 Euro civarında, temel derslerin olduğu hazırlık eğitimi ise, 3.750 Euro ortalama olarak belirlenmektedir. Tıp fakültesi 17.000 Euro civarında ve diş hekimliği de yakın rakamlardadır. Eczacılık fakültesi 9.000 Euro civarında olup, diğer bölümler olarak, inşaat mühendisliği ve diğer mühendislik bölümlerinde ise 6.000 Euro civarındadır. Okulun diğer bölümleri ise 3.000 ile 6.000 Euro arasında değişmektedir. Bu rakamlar bir senelik olarak düzenlenir ve iki defada yani sömestre dönemlerinde ödenebilir.

  Öğrencilerimiz uygun fiyatlarda ve avantajlı şartlarda, yurtlar ve öğrenci evlerinde, hostellerde kalabilirler. Kentin bu noktada geniş seçenekler sunduğunu belirtelim. Kamu ve üniversitenin yurtları ve özel yurtlar da çok seçenekleri olarak sizlere sunulmaktadır. Ortalama 200 Euro kişi başı olarak, mobilyalı dairelerde de kalabilirsiniz. Suç oranı yok denecek kadar düşük, medeni ve eğitimli vatandaşları ve ortalama harcama oranları ile bu güzel şehirden maddi anlamda zorlanmayacaksınız. Konaklama seçenekleri hem bakımlı, hem de gerçekten güvenlidir. Hem Türk, hem de birçok ülkeden öğrencilerle arkadaş olabilir, birlikte daire kiralayabilirsiniz. Sağlık sigortanızla tedavilerinizi alabilirsiniz. Kampus içinde uygun fiyatlarla yemekhanelerden beslenme yapabilirsiniz. Pazar ile marketlerde uygun fiyatlıdır.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1