Szeged Üniversitesi

Eğitim kalitesi yüksek Macaristan üniversitelerinde Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı tecrübesiyle lisans eğitimi alabilir Macaristan’da üniversite eğitimi almanı ayrıcalıklarından yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz. Mezun olduğunuzda Avrupa Birliği diploması sahibi olarak iş hayatına atılma avantajı sizi bekliyor olacak.

Macaristan’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Szeged Üniversitesi

  Szeged Üniversitesi

  Macaristan’ın seçkin üniversitelerinden biri olan Szeged Üniversitesi, öğrencilerimize kapılarını açıyor. Siz de bu önemli kurumda öğrenci olabilirsiniz. Bu seçkin eğitim kurumu adını, ülkenin üçüncü büyük kenti olan Szeged’den almaktadır. Ülkenin ve doğu Avrupa Coğrafyası’nın en önemli yüksek öğretim kurumlarından biridir ve son derece ilgi gören bir üniversitedir. Okulun öğrencilerimize özel, İngilizce lisans eğitim programları bulunmaktadır ve öğrencilerimize kesinlikle bu programlardan faydalanmalarını önermekteyiz. Uygun fiyatları, kaliteli eğitimleri ile mutlaka seçenekleriniz arasında yer alması gereken bir eğitim kurumudur. Üniversite, akreditasyonu olan bir eğitim kurumudur. Uluslararası World rankings sıralamasına göre de en iyi 500 dünya üniversitesi arasında yer almaktadır. Bu özelliği kesinlikle dikkate almalısınız ve değerlendirmelisiniz.

  Bu özellik, ülkemizde birkaç üniversitenin sahip olduğu kriterdir. Yüksek sıralamalarda yer alan bir üniversitede öğrenci olmak demek, diplomanızın uluslararası anlamda geçerli olması demektir. Ayrıca bir Avrupa Birliği Üniversitesi’nde eğitim alacağınızı da unutmamalısınız. Bologna Anlaşması’na uygun olarak, Avrupa Birliği eğitim kriterlerine uygun şekilde eğitim verilmektedir. Bunun anlamı da, öğrencilerin mezun olmalarından sonra mavi diploma almaları demektir. Mavi diploma, Europass mezuniyet belgesi olarak, kıta ülkelerinde yani 40 ve üzerinde kıta ülkesinde tanınması demektir. Mezun olan gençlerimiz, kıtada birçok ülkede kariyerlerine başlayabilirler. Macaristan gibi bir Avrupa Ülkesi’nde ve son derece kaliteli bir eğitim kurumunda öğrenci olmak elbette avantajlarla dolu olacaktır.


  Szeged Üniversitesi’nde Eğitim Almak İçin 10 Geçerli Neden:

  Szeged Üniversitesi’nde Macar gençlerin yanında, Avrupa Ülkeleri ile tüm dünya ülkelerinden gençler eğitim almaktadır. Ülkemizden öğrencilerimiz de üniversiteye haklı bir ilgi göstermektedir. Son derece tarihi ve ülkenin yüksek eğitimine damga vurmuş bir okulda eğitim alma şansını elde ettiğinizi unutmayınız. Okul 1775 yılında eğitim hayatına başlamış olup, bu güzel kentte eğitim hayatına ise 1872 yılında başlamıştır. Halen, eğitim alanında modernizasyonu mükemmel şekilde tamamlayarak, günümüzde parmakla gösterilen bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Okulda yurtdışından gelen ve özellikle ülkemizden öğrencilerimiz için İngilizce lisans programları bulunmaktadır. Hayalini kurduğunuz mesleğin eğitimini bu kaliteli dünya üniversitesinde, İngilizce olarak alabilirsiniz. TOEFL ve benzer uluslararası sistemlerin ülkemizde geçerli olduğunu belirtelim ve öğrencilerimiz en güncel bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirler.

  Hazırlık sınıfında İngilizce seviyeniz gayet yeterli bir duruma gelmektedir. Bundan sonra lisans eğitimlerinize başlayacaksınız, ileri eğitimleri almak isteyen öğrenciler için de master ile doktora eğitimlerinin devam ettiğini belirtelim. Bir önemli özellik ve öğrencilerimiz için çok avantajlı olarak, üniversite YÖK tarafından tanınmaktadır. Bu kriterlere uygun olan bir üniversitedir. Ayrıca, YÖK denkliği olan diploma özellikleri ile mezun olunca avantaj elde edeceksiniz. YÖK denkliği işlemlerinizin yapılması için YKS ile TYT sınavlarına girmeniz söz konusu olmayacak ve onayınızı alacaksınız. Kamu kurumlarında siz de, ülkemiz üniversitelerinden mezun olan gençlerimiz ile aynı statüde çalışabilirsiniz.


  Szeged Üniversitesi Puanları:

  Szeged Üniversitesi, öğrencilerimizi ülkemiz sisteminden farklı olarak genel bir üniversite sınavına girme şartını sunmamaktadır. Malum ülkemizde, LYS ile LGS sınavlarında öğrencilerimizin ter dökmesi gerekmektedir. Üniversitenin bölümlerine göre, sınavlı ya da sınav olmadan giriş esasları bulunmaktadır. Bu koşulları da detaylı olarak ve en güncel şekilde öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Bölümlere göre öğrencilerimizin girmesi gereken ve lise derslerine göre çeşitli sınavlar bulunabilir.Bu sınavlara girerek yeterli puanı alabilir, bu şekilde eğitiminize başlayabilirsiniz. 100 üzerinden  50 almanız sınavınızın başarılı olduğu anlamına gelmektedir. Birçok bölümde eğitim imkanı öğrencilerimizi beklemektedir. Hazırlık sınıflarında dil okulunda eğitim almayan ya da almayı tercih etmeyen öğrencilerimiz öncesinde, danışmanlarımızdan da bilgi alarak çeşitli dil okullarında kendilerini İngilizce eğitimi konusunda geliştirebilirler.

  Tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi, mühendislik fakülteleri, İngilizce dili ve edebiyatı ile Fransızca, İspanyolca, Almanca ve İtalyanca dili ve edebiyatı bölümleri, işletme ve ekonomi fakültesi, müzik ile uygulamalı sanatlar bölümü fakültelerinde öğrenci olabilirsiniz. Özellikle tıp fakültesi ve diğer sağlık eğitimlerinin mükemmel olduğunu belirtelim. Ülkenin en iyi tıp fakültesi bu okulun fakültesidir. Aynı zamanda Doğu Avrupa’nın en iyi tıp fakültesi olma özelliği de bulunmaktadır. Okulda tıp eğitimi 6 sene olup, ekleyelim YÖK denkliği avantajı söz konusudur. Okulda eğitimizi aldıktan sonra, gerekli başvuruları yaparak, YÖK denklik ile kamu kurumlarında doktor olarak çalışabilirsiniz. Elbette, diş hekimliği ve hemşirelik gibi diğer sağlık bölümleri için de aynı durum geçerlidir.


  Szeged Üniversitesi Şartları:

  Szeged Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için elbette, ülkemizdeki temel eğitimlerini tamamlamış olmaları çok önemlidir. Lisans eğitimlerine başlamak isteyen öğrencilerimiz, lise eğitimlerini tamamlamalı ve diplomalarını almalıdır. Yüksek lisans için lisans diploması ve doktora eğitimleri için de master diplomasının ibrazı gerekmektedir. Not ortalamasına ilişin transkript, eğitim veren öğretmenlerinizden alınan referans mektupları, başvuru dilekçeniz ile birlikte, temel belge ile işlemlerinizi de yapmalısınız. Schengen vizesi, askerlik tecil işlemleri, seyahat sağlık sigortası gibi belgelerin hazırlanması ve işlemlerin yapılması aşamasında, öğrenci danışmanlarımız size eksiksiz olarak yardımcı olacaklar. Bu sayede başvurularınızı zamanında ve tam olarak yapacaksınız.

  Okulda son derece özenli ve modern bir eğitim sizleri bekliyor.İlgi yoğun olduğundan, sınırlı kontenjanları yakalamalısınız. Buna göre erken kayıt sürelerini mutlaka Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızla görüşmelisiniz. Kampus içinde ülkenin ve yakın coğrafyanın en büyük ve eski kütüphanesi sizleri bekliyor. Modern derslikler ile laboratuarlar, bilgisayar sistemleri ile internet altyapısı, derslikler, yurtlar, sosyal tesisler, spor salonları, kültür ve sanat aktivite alanları, sağlık merkezi ve birçok farklı detay bu seçkin üniversitenin kampus alanlarında bulunmaktadır.


  Szeged Üniversitesi Fiyatları:

  Szeged Üniversitesi, sunduğu tüm bu eğitim avantajları ve kalitesinin yanında, bir de uygun eğitim rakamları ile dikkat çekmektedir. Okulda, tıp fakültesinde eğitim 16.500 USD, diş hekimliği fakültesinde harçlar ise, 17.000 USD olarak belirlenmektedir. Bu rakamlar en yüksek harç ödemeli meslek fakülteleridir. Hazırlık sınıfında eğitim 6.000 Euro civarında olmakla birlikte, diğer bölümlerde ise aynı rakamlarda eğitim harçları alınmaktadır. Harçları elbette öğrencilerimiz, sömestre başlarında, Eylül ile Ocak ayları başında iki defada ödeyebilirler. Harçların verilen eğitime oranla, gerçekten son derece uygun rakamlı olduğunu belirtelim. Diğer giderleriniz için de birçok kalemler için toplamda uygun rakamların bütçenizi oluşturacağını belirtelim.

  Bir öğrenci için harcama kalemleri, sosyal yaşam giderleri, kitaplar ile diğer kırtasiye giderleri, ulaşım, konaklama, yeme içme giderleridir. Belirli bir sınırlama ile öğrenci iken çalışma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca, harcama kalemleriniz olarak, aylık 400, 450 Euro civarında bir rakam ayırmanız yeterli olacaktır. Konaklama için hem yurtları, hem de daire seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Hafta sonlarında, vizenizle birçok komşu ülkelere ve kentlere ziyaretler yapabilirsiniz. Toplu taşıma ücretleri uygun ve şehrin her noktasında ulaşım sistemleri bulunmaktadır. Elbette, yürüyerek ya da uygun fiyatlı taksi seçenekleri de sizleri bekliyor. Kampus içinde sağlık hizmetleri alabilir, ayrıca seyahat sağlık sigortası ile tedavilerinizi görebilirsiniz. Yeme içme ile diğer yaşam giderleri olarak, Macaristan Avrupa Ülkeleri’ne göre çok daha ucuzdur. Kaliteli eğitim ve uluslararası diplomaya uygun eğitim rakamları ile ulaşabilirsiniz.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1