Moğolistan Sigorta İşlemleri

Türk kültürüne olan yakınlığı ile bilinen, Doğu Asya ülkesi Moğolistan, kıtasal iklim ve çöl iklimi özelliklerini barındıran bir ülkedir. Umuma mahsus pasaport sahipleri bu ülkeye girişlerde vize almak durumundadır.

Moğolistan'da Eğitim

Moğolistan Öğrenci Sigorta İşlemleri

Türk kültürüne olan yakınlığı ile bilinen, Doğu Asya ülkesi Moğolistan, kıtasal iklim ve çöl iklimi özelliklerini barındıran bir ülkedir. Umuma mahsus pasaport sahipleri bu ülkeye girişlerde vize almak durumundadır. Hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise 1 aya kadar vizeden muaftır. Moğolistan’a vize almak isteyen kişilerin öncelikle seyahat sağlık sigortası poliçesine sahip olması gerekmektedir.

Moğolistan kış aylarının oldukça soğuk geçtiği bir ülkedir. Bu nedenle turistik amaçlı yapılacak Moğolistan gezilerinin mayıs ile ekim aylarına denk getirilmesi önerilmektedir. Ayrıca Moğolistan tıbbi açıdan yeterli sağlık kuruluşu ve uzman hekime sahip bir ülke değildir. Hatta bu ülkeye giriş yapmadan önce hepatit B, hepatit A ve kuduz aşılarının yapılması önerilir. Ancak en önemli nokta, seyahat sağlık sigortasının kapsamlı bir şekilde hazırlanmasıdır. Çünkü Moğolistan seyahat sağlık sigortası teminatlarının en önemli olduğu ülkelerden biridir. Böylelikle Moğolistan’da yaşayacağınız herhangi bir sağlık sorunu halinde, yerel hastanelerde tedaviniz yapılabilecektir.

Moğolistan ihtiyaç duyduğu ilaçların yalnızca yüzde 3’ünü kendisi üretebilmektedir. Geri kalan ilaçları Fransa, Almanya, Macaristan, İngiltere ve Rusya gibi ülkelerden ihraç etmektedir. Bu nedenle ülkeye giderken yaptıracağınız seyahat sağlık sigortası teminatlarındaki ilaç ibaresinin olması şarttır. Olası bir risk durumunda ülkenin size temin ettiği ilaçların masrafını alabilmeniz için sigortanızda bu teminatların bulunması gerekmektedir. Ayrıca bu ülkeye giriş yapmadan önce, sıkça ihtiyaç duyduğunuz ilaçlarınızı da yanınıza almayı kesinlikle unutmamalısınız.

Altay dağlarıyla, bozkırlarıyla, vahşi yaşamıyla ve Şamanizm kültürü ile özellikle Türklerin çok fazla ilgisini çeken bu ülke, yemekleri ile de meşhur. Ayrıca göçebe yaşantısının esintileri muhakkak görülmeye değer. Ülkemizden Moğolistan’a tur düzenleyen pek çok şirket bulunuyor. Eğer bu ülkeye turlar vasıtası ile gidecekseniz seyahat sağlık sigortanızı ya kendiniz yaptırın ya da yapılan sigortayı mutlaka inceleyin. Bu sigortalar genellikle primleri düşük olsun diye pek çok teminatı içermez. Bu da ülkeye girişten başlayıp, çıkışa kadar devam eden riskler sinsilesini beraberinde getirir. Çünkü Moğolistan’da bazı hastaneler, daha iyi sağlık hizmeti verdiği için yüksek tutarlarda muayene ücreti çıkarırlar. Bu tutarları sigorta şirketinden geri almanın tek yolu ise sigorta poliçenizdeki sağlık teminatlarınızın tam olmasıdır.

Moğolistan akademik eğitim için tercih edilebiliyor. Çünkü oldukça ucuz rakamlara yurtdışı eğitim imkânı sağlamış oluyor. Moğolistan eğitim sigortası da tıpkı seyahat sağlık sigortası gibi zorunludur. Eğitim süreci seyahatten daha fazla süreceği için, bu sigorta hem eğitim hayatınızı, hem de sağlığınızı kapsam altına alır. Ayrıca içerisinde hava alanlarında yaşanacak olumsuzlukların teminatı da bulunur. Sorunsuz bir seyahat ve sorunsuz bir eğitim hayatı için, Moğolistan vizesi ve seyahat ya da eğitim sigortaları için tarafımızdan destek alabilirsiniz. Uzman kadromuz ile yalızca Moğolistan değil, diğer tüm ülke sigorta işlemleri için de destek vermekteyiz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1