Kosova Posta Kodu

Kosova posta kodu öğrenme konusunda en doğru sonuca ulaşmak isterseniz yapmanız gereken çok basit. Gönderilerinizin zamanında ulaşması için Kosova posta kodunu bilmeniz önem taşımaktadır. Siz de bölgenize verilen posta kodunu öğrenin ve postalarınızı Kosova’da ilgili adrese kolayca yollayın.

Kosova'da Eğitim Posta Kodu: 10000

Kosova Posta Kodu

Kosova’ya eğitim ya da farklı sebeplerle pek çok kişi gidebilmektedir. Bu gibi durumlarda bulunduğumuz bölgenin adresi oldukça önemlidir. Konumunuzu iyi bir şekilde öğrenmemiz her konuda yardımcımız olacaktır. Eğer kendi ülkenizden bir şey bekliyorsanız ya da siz bulunduğunuz ülkede başka bir şehre bir şey gönderecekseniz illaki posta kodu bilmeniz gerekmektedir.

Kosova posta kodu şehirlere göre farklılık göstermektedir. Ülkede 7 tane şehir bulunmaktadır. Bu sebeple kodlar da birbirinden farklı olabilmektedir. Ülkenin başkenti Priştine’nin posta kodu 10000 olarak kullanılmaktadır. Prizren şehrine ait posta kodu ise birden fazladır. Bu şehrin kodu 20010 ile başlamaktadır. Sonrasında 20020 şeklinde 10’ar artarak devam etmektedir. Son olarak 20100 ile bitmektedir.

Ülke 7 şehir olarak ayrıldığından posta kodlarının şehirlere göre başlangıç rakamları farklılık göstermektedir. Ferizaj şehrine ait belirlenen kod 70000 ile başlamaktadır. 70010, 70030, 70040, 70510 şeklinde devam etmektedir. Her türlü işlemleriniz için doğru adres vermeniz için bu kodları bilmeniz gerekmektedir. Aksi halde adreste şaşma olabilmektedir.

Kosova Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Hangi sebeple olursa olsun gideceğiniz ülkenin posta kodunu oldukça basit bir şekilde öğrenmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken tek şey Eurostar’a ait web sitesini ziyaret etmenizdir. Uzman danışmanlar sizlere bu konuda fazlası ile yardımcı olacaktır. Posta kodu adres bilgisinin karışmaması açısından oldukça önemlidir. Kalabalık bölgeler için elbette birden fazla kod olması doğaldır. Bunlar da mahalleye göre ayrım gösterebilmektedir. Şehirler kendi içlerinde de bölgelere ayrılabilirler.

Kosova Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Posta kodları yazımında son derece dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü yapacağınız hatalar adreslerde karışmaya da sebep olabilecektir. Bu gibi hatalar yapıp işlemlerinizde gecikme ya da aksama yaşamak istemiyorsanız adres yazımlarınızda posta kodu yazacağınız bölgeye de dikkat etmeniz gerekir. Kosova ülkesine ait posta kodları herhangi bir harf içermediği için yazım konusunda sıkıntı çekmeniz de mümkün değildir. Rakamları bitişik şekilde yazmanız yeterli olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1