Litvanya Eğitim Ücretleri

Litvanya’da lisans eğitimi almak eğitim seviyenizi ileri götürmenize vesile olacaktır. Eğitim seviyenizi üst noktalara çıkarmak için acele edin. Hayallerinizi ertelemek zorunda kalmayın. Sınavsız geçiş imkanı ile hayallerinizdeki bölümde lisans eğitimini Litvanya’da alabilirsiniz. Kaliteli üniversitelerde çok ekonomik bölüm ücretleri ile eğitim görebilirsiniz.

Litvanya'da Eğitim

Litvanya Üniversiteleri Eğitim Ücretleri

Sevimli bir Avrupa Ülkesi olan Litvanya’da üniversite eğitimi almaya ne dersiniz? Avrupa’nın kuzeyinde bulunan bu sevimli ülke, Letonya ve Beyaz Rusya gibi ülkelerle komşu konumunda. Huzurlu, ekonomisi iyi durumda, gelişmişlik düzeyi ve eğitim kalitesi yüksek bir ülke. Litvanya Üniversiteleri’nde, siz de öğrenci olabilirsiniz. Başta Litvanya Üniversite eğitim ücretleri bakımından son derece avantajlı olması ve birçok önemli üniversite ile aynı eğitim kalitesini sunması bakımından, ülke yüksek öğrenim kurumları tercih ediliyor.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yaptığımız işbirlikleri ile öğrencilerimizin de bu kaliteli yüksek eğitim kurumlarında öğrenci olmaları için destek olduğumuzun altını çizelim. Neden onlardan biri de siz olmayasınız?

Litvanya son derece kaliteli yüksek eğitim kurumlarına sahip bir ülke. Kaldı ki okuma yazma oranı çok yüksek ve üniversite mezunu olanların sayısı da bir hayli fazla. Hem kamu üniversitelerinde, hem de özel üniversitelerde öğrencileri destekleyici burslar ve çeşitli fon olanakları bulunmakta.

Öğrenim kurumlarının maddi olarak yarısı devlet desteklidir desek yanlış olmaz. Bu avantajı siz de değerlendirebilirsiniz. Okul seçimi, kayıtlar, burs seçenekleri gibi detayları öğrenci danışmanlarımız ayrıntılı olarak sizlere sunacaklar. Okul ücretleri, konaklama, yaşam giderleri, genel olarak Fransa, Almanya gibi AB ülkelerinden çok daha ekonomik ve bunu yanında, eğitim kalitesi aynı durumda.


Litvanya’da üniversite eğitimi ucuz mu?

Bu soruya memnun olarak olumlu yanıt vermekteyiz. Lisans eğitimlerinden bahsedecek olursak, senelik okul harçları, 900 EURO ile 5250 EURO arasında seyretmektedir. Yüksek lisans programları eğitimleri ise, 2100 EURO ile 6.500 EURO arasındadır. Bu rakamlar üniversiteler ile fakültelerin eğitim kapsamlarına göre değişmektedir. Örneğin, mühendislik fakülteleri ile işletme fakülteleri arasında harçların bedelleri bakımından fark olabilir. Okul harçları yanında, yaşam giderler noktasında da bu ülkede eğitim alan öğrencilerimiz şanslılar.


Litvanya’da yurt ücretleri ve ev kiraları ucuz mu?

Konaklama seçeneklerinde kesinlikle sizi memnun edecek rakamları bulacaksınız. Yurtlar hem ülke öğrencileri, hem de ülkemiz gibi yurtdışından gelen öğrencileri kapsamaktadır. Kiralar ekonomik ve evler temiz, güvenlidir. Isınma, elektrik ve su gibi temel giderlerin de uygun rakamlarda seyrettiğini belirtelim.


Litvanya’da Hukuk Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Sevgili gençlerimiz, yurtdışında, Avrupa’da eğitim deyince en fazla tercih edilen ülkelerden biri olan Litvanya’da siz de eğitim alabilirsiniz. Birçok eğitim bölümü ile üniversiteler kesinlikle beklentilerinizi karşılayacak özellikte.

Litvanya Üniversiteleri, eşitlikçi bir anlayışla, tüm öğrencilere eşit şekilde ilgi gösterilerek, öğrencilerin yetenekleri ve kapasiteleri ilgilenerek, onlar için en uygun şekilde eğitim verilmesi ile modern bir eğitim sistemini uygulamaktadır. Öğrencilerin az kişilik sınıflarda, hocaların yakından ilgilenmesi ile birebir şekilde derslere odaklanmasının sağlanması ve bu şekilde meslek eğitimlerinde en verimli sonuçların alınması söz konusu olmaktadır. Hukuk eğitimi almayı arzu eden gençlerimiz de Litvanya Üniversiteleri’nde, uluslararası statüde İngilizce hukuk eğitimi alabilirler.

Litvanya’da hukuk eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında öğrenci danışmanlarımız sizlere en net bilgileri verecekler. Yirmi yılın üzerinde bir deneyim ve özverili çalışmalarımızla her zaman yanınızdayız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile seçimlerinizi hatasız ve %100 beklentilerinizi karşılar şekilde yapacaksınız. Litvanya Üniversiteleri hukuk fakültesi bölümlerinde, genelinde olduğu gibi eğitim dili İngilizce ya da Rusça’dır. Bu dillerin eğitimlerinde, yeterli seviyede olmayan öğrencilerin ise hazırlık sınıflarında bir sene eğitim aldıklarını belirtelim. Hazırlık dönemini başaran öğrenciler meslek eğitimlerine başlar. Lisans diplomalarınızdan sonra, yüksek lisans eğitimine de ülkede devam edebilirsiniz. Öğrencilerimiz, yurtdışından gelen diğer öğrenciler gibi lisans sınıflarından başlayarak, haftada 20 saati aşmayacak şekilde, part time olarak çalışabilirler.

Lise eğitiminiz devam ederken danışmanlarımızla iletişime geçerek ön kayıt başvurunuzu yapabilirsiniz. Kontenjanlar sınırlı ve üniversitelere ilgi hem ülkemizden, hem de diğer kıta ülkelerinden son derece yoğun. Bu nedenle acele etmenizi öneririz. Elbette üniversitelerin kaliteli eğitim vermesi ve mezunlarına uluslararası geçerli Avrupa diploması sunması son derece önemli. Bunun yanında, uygun okul harçları da dikkat çekiyor. Ülke üniversitelerinde harç rakamları yaklaşık olarak 2.000 ile 4.000 Euro arasında değişmektedir. Bu rakamların elbette üst seviyeleri de olabilir ancak her zaman ekonomiktir. Ülkemizle ya da diğer kıta ülkeleri ile kıyaslandığında uygun rakamlardır. Üstelik bir sınav şartı olmadan istediğiniz bölüme kaydınızı yaptırabilirsiniz. Bu da son derece önemli bir avantaj.

Yaşam giderleri de öğrencilerimizi ülkede zorlamamaktadır. Aylık 350 euro civarında bir bütçe ile yeme içme, ulaşım, kırtasiye giderleri, faturalar ve sosyal yaşam gibi giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Öte yandan, konaklama için de 100 euro civarında ortalama bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır. Bu rakamlar kıyaslama yapıldığında son derece uygun kalmaktadır. Burs olanakları da elbette öğrencilerimiz için açıktır ve değerlendirebilirsiniz.


LİTVANYA’DA ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN BÖLÜMLER VE ÜCRETLERİ

Hedefinizde elektronik mühendisliği eğitimi almak olan gençlerimiz, zaman geçirmeden Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizden, web sitemiz ve çağrı merkezlerimizden bilgi almanızı ve Litvanya Üniversiteleri’ni keşfetmenizi tavsiye ederiz. Litvanya’da elektronik mühendisliği eğitimi veren bölümler ve ücretleri konusunda bilgi alan gençlerimiz, mühendislik bölümlerinde eğitimlerine başladılar bile. Siz de lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, bir sınava girmek şartı olmadan, son derece kaliteli bir okulda ve huzurlu bir ülkede eğitim alma şansını elde edebilirsiniz. Uygun ve ekonomik bir öğrenci bütçesi ile de ekonominizi ayarlayabilirsiniz. Ailenize de yük olmadan, Avrupa Üniversitesi’nde siz de uluslararası bir eğitim ve diploma alabilirsiniz.

Litvanya’da konaklama ve genel olarak bir öğrenci olarak yaşam giderleri sizi zorlamayacaktır. Konaklama için okulların kampus alanlarında ya da yakın konumda olan öğrenci yurtlarında kalabilirsiniz. Bir sosyal devlet olan Litvanya öğrencilerimizi de ağırlayacak şekilde yurtlara sahiptir. Temiz ve güvenli olan kentlerde yaklaşık olarak 85 Euro ile 150 Euro arasında ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ev kiralama seçeneği de elbette bulunmaktadır. Hem tek başınıza, hem de arkadaşlarınızla birlikte daire, ev kiralayabilirsiniz. Uygun kiraları ödemekte zorlanmayacaksınız. Yaşam giderleri kalemleri özetle ne olabilir? Ulaşım, cep harçlığı, fotokopi ve kaynak kitapların masrafları, yeme içme, ısınma ve elektrik, internet gibi fatura ödemeleriniz bunlar olacaktır. Bu harcamalarınız için de 300 Euro ya da 400 Euro arasında bir rakam ayırmanız yeterlidir.

Elektronik mühendisliği fakültelerinde senelik harçlar ise yaklaşık olarak 4.000 Euro civarında seyretmektedir. Bu noktada belirtelim, genel anlamda fakültelerin harçları ise 2.000 ile 4.000 Euro arasında seyretmektedir diyebiliriz. Yaklaşık olarak bu rakamlar söz konusudur ve daha yüksek rakamlar da bölümlere göre olabilir. İngilizce ya da Rusça okullarda eğitim dilidir. Öğrencilerimiz genellikle İngilizce eğitim dili olan bölümleri tercih etmektedir. Hazırlık sınıfında bir sene programlı bir dil eğitimi ile lisans senelerinize hazır hale gelebilirsiniz. Lisans bölümlerinde son derece programlı, kaliteli hocaların yakından ilgisi ile Avrupa standartlarında eğitim verilmektedir. Kaldı ki elektrik mühendisi olarak alacağınız diplomanız da uluslararası anlamda geçerlidir.

Mezun olduktan sonra birçok ülkede çalışabilirsimiz. Hem Avrupa Ülkeleri’nde, hem de dünya genelinde kariyerinizi geçerli diplomanızla yapabilirsiniz. Ülkemiz açısından da bu eğitiminiz konusunda avantajlar elde edeceksiniz. YÖK tarafından tanınan okullarda eğitim alacaksınız. Öte yandan, diplomanız da YÖK denkliği avantajları ile birçok alanda size çalışma imkanı sunacak. Buna kamu kurumları da dahil olacaktır.


LİTVANYA’DA ECZACILIK EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Eczacılık eğitiminizi yurtdışında almayı hedefleyebilirsiniz. Geçmiş yıllarda olan yurtdışında astronomik eğitim giderlerinin olması günümüzde kesinlikle söz konusu değil. Geçmişte eğitim kurumları yurtdışında sınırlıydı, oysa artık birçok ülke ve üniversite bulunduğundan bu şekilde bir sınırlılık söz konusu değil. Ayrıca, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız gibi profesyonel kurumlar sayesinde öğrencilerimiz en doğru yolları izleyerek yurtdışında en kaliteli ve donanımlı eğitim kurumlarını bulmaktalar. Litvanya çok avantajlı üniversiteleri olan bir ülke ve eczacılık eğitimleriniz için de tercih edebilirsiniz. Litvanya’da eczacılık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında zaman geçirmeden bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Ülkede son derece kaliteli eğitim kurumları bulunmaktadır ve oturmuş bir uluslararası eğitim verilmektedir. Üniversitelerde eğitim İngilizce ya da Rusça olarak verilmektedir. Öğrencilerimiz de tercih ettikleri eğitim dillerindeki bölümlerde eğitimlerini alabilirler. Elbette TOEFL gibi belgelerinizin de kabul edildiğini belirtelim. Sağlık eğitimleri alanında son derece başarılı okulların olduğunu belirtelim. Vilnius Üniversitesi, Vilnius Teknik Üniversitesi, Kaunas Teknoloji Üniversitesi, Litvanya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Klaipeda Üniversitesi gibi eczacılık eğitiminizi alabileceğiniz önemli kurum ile fakültelerde öğrenci olabilirsiniz. Bu sayede siz de bir üniversite giriş sınavına girmeden, bu hazırlık dönemini yaşamadan meslek eğitimlerinizi alabilirsiniz. Dört senelik eğitiminizden sonra, yüksek lisans eğitim seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Gerçekten bu sevimli ve huzurlu ülkede kaliteli bir kurumda eğitim alacağınızı belirtelim.

Litvanya Baltık Denizi’ne kıyısı olan sevimli bir ülke. Planlı kentlerinde üniversiteleri ile cıvıl cıvıl bir yaşam sürüyor. Suç oranı son derece az halkın eğitim yüzdesi de son derece yüksek. Beyaz Rusya, Rusya, Polonya gibi ülkelerle komşudur. Burada eğitim alırken Avrupa Birliği seyahat hakkınız olacağından, hem komşu ülkeler, hem de AB ülkelerine ziyaretler yapabilirsiniz. Maddi anlamda zorlanmadan ülkede geçimizi sağlayabilirsiniz bir öğrenci olarak. İlk sene, hazırlık sınıfında eğitim alırken öğrencilerin çalışma izni olmamakla birlikte, birinci sınıftan başlayarak çalışabilirsiniz. Haftada maksimum 20 saate kadar yarı zamanlı çalışma imkanınızın olduğunu belirtelim. Öte yandan, bir öğrenci olarak aylık yaşam giderleriniz için, 300 ya da 350 EURO civarında bütçe ayırmanızın yeterli olacağını belirtelim. Kiralar da çok yüksek değildir ve birkaç arkadaş bir arada daire kiralayabilirsiniz. Yurtlar da bulunmaktadır ve mesafeler de gerçekten yakındır.

Eczacılık bölümlerinde harç rakamları da diğer AB ülkelerine göre yüksek değildir. Buna göre, eczacılık fakültelerinde harçlar senelik olarak 6.000 EURO civarındadır. Bu rakamın diğer ülkeler ve üniversiteler ile kıyaslandığında, gerçekten çok ekonomik olduğunu belirtmek gerekir. Sömestrelerde iki defada harçlarınızı eğitim dönemi başlarında ödeyebilirsiniz.


LİTVANYA’DA DİŞ HEKİMLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Diş hekimliği eğitimi almayı hedefleyen gençlerimiz, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yurtdışında eğitim seçenekleri ile her zaman yanınızdayız. Hedeflerinizi doğru belirleyin ve siz de yurtdışında en kaliteli üniversitelerde, ekonomik seçeneklerle diş hekimliği eğitimi alma şansını elde edin. Litvanya huzurlu, medeni bir Avrupa Ülkesi olarak dikkat çekmektedir. Bağımsızlık sürecinden başarıyla çıkan ülke bir kıta ülkesi olarak geleceğine emin adımlarla ilerlemektedir. Rusya, Polonya, Beyaz Rusya ve Letonya ile komşu olan ülkenin aynı zamanda Baltık Denizi’ne kıyısı da vardır. Litvanya Üniversiteleri Avrupa Birliği eğitim kriterlerine yani bologna esaslarına uygun eğitim alan kurumlardır. Modern ve kaliteli bir eğitim ile öğrencilerimiz de mükemmel meslek eğitimlerini almaktadır. Siz de onlardan biri olabilirsiniz. Litvanya’da diş hekimliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında da bu meslek eğitimini almak isteyen gençlerimiz bilgi alabilirler.

Litvanya’da diş hekimliği fakülteleri özenli bir eğitim vermektedir. Hem sömestre başında yani yeni eğitim döneminde, hem de ara dönemde kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz. Bu konuda öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçmeniz ve desteğimizle başvurularınızı eksiksiz olarak yapmanız yerinde olacaktır. Ülke üniversitelerinde beş senelik diş hekimliği eğitiminizi İngilizce olarak alabilirsiniz. Eğitim dili %100 e yakın şekilde İngilizce olarak verilmektedir. Öğrencilerimiz, TOEFL ve benzer belgelerini elbette ibraz edebilirler. Seviyeleri yeterli olmayan öğrencilerimiz ise hazırlık sınıfında yeterli bir dil eğitimi alabilirler. Bundan sonra diş hekimliği fakültesinde lisans senelerinize başlayabilirsiniz.

Sınav şartı olmadan diş hekimliği fakültesine danışmanlarımızdan başvurularınızı doğru şekilde yaparak kabul edileceksiniz. Öğrencilerimize birçok bölümde lisans tamamlama olanakları tanındığını da belirtelim. Diş hekimliği fakültesinde, uluslararası eğitim kalitesi ile modern cihazlar, laboratuarlar, çalışma alanları ile deneysel anlamda da eksiksiz eğitim alacaksınız. YÖK denkliği açısından avantajlı bu eğitim ile diplomalarınızın denkliğinde avantajlar yaşayacaksınız. YÖK tarafından tanınan kurumlarda öğrenci olacaksınız. Öte yandan, maddi anlamda bir öğrenci için uygun bütçe olanakları da sizi bekliyor.

Okul ücretleri diş hekimliği fakültelerinde, senelik 12.000 EURO civarında seyretmektedir. Bu rakam iki defada ödenebilir. Diğer ülkelerin diş hekimliği fakülteleri ile kıyaslandığında alınacak kaliteli eğitime oranla gerçekten uygun harç rakamlarıdır. Hazırlık dil sınıfları ise senelik olarak 2.000 EURO’dan başlayan rakamlarla seyretmektedir. Bu rakamların ortalama bir bütçe için zorlayıcı olmayacağını ekleyelim, bir de burs olanaklarından öğrencilerimiz yararlanabilirler. Avrupa Birliği eğitim fonları noktasında öğrencilere, öğrencilerimiz de dahil olmak üzere burs olanakları sunmaktadır.


LİTVANYA’DA BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN BÖLÜMLER VE ÜCRETLERİ

Litvanya Üniversite eğitimi almanız için son derece avantajlı bir ülke sevgili gençlerimiz. Mühendislik bölümlerinde, özellikle kesinlikle sağlam bir altyapı ve modernizasyonun çok önemli olduğu bilgisayar mühendisliği eğitimlerini almak için ülke üniversitelerini, bilgisayar mühendisliği fakültelerini tercih edebilirsiniz. Öğrenci danışmanlığımız, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, Litvanya Üniversiteleri Türkiye temsilciliği olarak, öğrencilerimizin kaliteli okullarda eğitim almaları için aracı olmaktayız. Litvanya’da bilgisayar mühendisliği eğitimi veren bölümler ve ücretleri konusunda detaylı bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alarak, kayıt işlemleriniz için hemen başvurabilirsiniz. Ocak ayı ile Haziran ayı arasında kayıtlarınızı desteklerimizle yapabilirsiniz. Eksiksiz şekilde, kontenjanların dolmasından önce siz de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bilgisayar mühendisliği bölümünde diğer öğrencilerle birlikte, modern ve medeni bir ortamda eğitiminizi alacaksınız. Başkentin önemli okullarda eğitim fırsatları sizleri bekliyor değerli gençlerimiz. Vilnius Üniversitesi, Vilnius Teknik Üniversitesi, Kaunas Teknoloji Üniversitesi, University of Management and Economics Üniversitesi gibi birçok okulda amaçladığınız bilgisayar mühendisliği eğitiminizi alabilirsiniz. İngilizce ya da Rusça olarak okullarda eğitim dili uygulanmaktadır. Öğrencilerimiz özellikle İngilizce eğitim veren bölümleri tercih etmektedir. Hazırlık sınıfında dil seviyenizi yeterli duruma getirdikten sonra, lisans eğitimlerinizi almaya hazır hale geleceksiniz. Bundan sonra, lisans senelerinizde meslek eğitiminizi almaya başlayacaksınız. Teknik eğitim için, hem pratik anlamda, hem de teorik anlamda eğitiminizi eksiksiz olarak alacak şekilde mesleğinizi öğreneceksiniz. Sınıflarda hocaların yakın ilgisi ile, modern çalışma alanlarında ve laboratuarlarda derslerinizi pekiştireceksiniz. Bu sayede mükemmel bir meslek eğitimi alacaksınız.

Avrupa Ülkeleri’nden ve ülkemizden öğrencilerin çok fazla tercih ettikleri bir ülke olan Litvanya bu tercihlerin haklı olduğunu kanıtlamaktadır. Ülkenin üniversiteleri kaliteli olduğu kadar, aynı zamanda uygun fiyatlıdır. Senelik olarak, 2.000 EURO ile başlayan harçlar, ortalama şekilde 4.000 ya da 5.000 EURO bandında seyretmektedir. Bunlar elbette ortalama rakamlardır fakat alınan eğitim karşılığında son derece uygun kalmaktadır. Bilgisayar mühendisliği eğitimi dört sene sürmektedir ve öğrencilerimiz lisans seneleri boyunca ülkde 20 saati aşmayacak şekilde, part time çalışma olanaklarından yararlanabilirler. Bu sayede ekstra bütçelerine gelir sağlayabilirler.

Harçlık olarak ayda 300 EURO ortalama almanız, bütçenize bu şekilde ayarlamanız yeterli olacaktır. Kiralar ve yurt ücretleri de yaklaşık olarak 100 EURO civarındadır. Bu rakamlar birçok ülke ile kıyaslandığında son derece uygundur. Bu nedenle ülke üniversitelerinden memnun kalacaksınız. Siz de elinizde olacak mavi diplomanızla sağlam bir kariyere adım atabilirsiniz.


LİTVANYA’DA TIP EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Huzurlu ve sevimli Avrupa Ülkesi olan Litvanya, eğitim olanaklarından yararlanmanız için sizlere önemli avantajlar sunuyor. Coğrafi güzellikleri ve birbirinden özel kentleri ile Litvanya kesinlikle görülmeye değer bir ülke. Aynı zamanda, öğrencilerimiz için üniversiteleri çok önem taşımakta. Litvanya’da eğitim almaya ne dersiniz? Birbirinden kaliteli üniversitelerde siz de sınav şartı olmadan istediğiniz bölümde okumanın avantajlarını ve memnuniyetini elde edebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, öğrencilerimizin dünyanın dört bir yanında, özellikle Avrupa Ülkeleri’nde eğitim almaları için işbirlikleri sunmaktayız. Litvanya Üniversiteleri de ekonomik ve kaliteli eğitim sunan yüksek eğitim kurumlarıdır. Litvanya’da tıp eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında kesinlikle bilgi almalısınız.

Litvanya Üniversiteleri’nde, tıp eğitimi almak avantajlarla dolu. Öncelikle, mavi diploma yani Avrupa Birliği diploması alacaksınız. Bu şekilde, uluslararası anlamda kariyer şansı sunan bir eğitimden geçeceksiniz. Altı senelik eğitiminiz ile gereği gibi bir tıp eğitiminden geçerek, en modern tekniklerle mesleğinizi öğrenmenin şansını yaşayacaksınız. Kaliteli akademisyenler sizinle olacak. Tek tek tüm öğrencileri ile yakından ilgilenen hocaların elinde, mesleki altyapınızı eksiksiz olarak alacaksınız. Lise mezunları olan gençlerimiz, eğitim aldıkları lise türü ve bölümü önemli olmaksızın, diplomaları ve öğrenci danışmanları ile hazırlıklarını yaparak, Eylül ayında başlama noktasında, Ocak ayında başlayarak Haziran ayına kadar başvurularını yapmalıdır. Şubat sömestresinde başlamak isteyen gençlerimiz ise Ekim ayından başlamak suretiyle kayıtları için başvurularını yapabilirler.

Litvanya Üniversiteleri’nde eğitim ücretleri öğrencilerimizi ve elbette sevgili ailelerimizi memnun edecek rakamlardadır. Üniversitelerin lisans seneleri harçları bakımından yaklaşık olarak, 2.000 EURO ile 4.000 EURO arasındadır. Yüksek lisans yapma şansınız da bulunmakta olup, harç rakamları ise, 3.500 ile 4.500 EURO arasında seyretmektedir. Rakamların diğer ülke üniversiteleri ile kıyaslandığında gerçekten ekonomik olması dikkat çekmektedir. Buna göre, spesifik olarak tıp fakültelerinin harç rakamlarını belirtecek olursak, 10.000 EURO civarında olduğunu ve bunun da senelik harç rakamı olduğunu belirtelim. İngilizce olarak alınan bu eğitimsize mükemmel bir tıp eğitimi sunacaktır. Dünya standartlarında alınan bu eğitimle, son derece kaliteli bir tıp eğitimi ve mesleğinizi mükemmel şekilde yapma şansını elde edeceksiniz.

Yaşam giderleri de yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz için çok önemlidir. Aylık yaşam giderlerine hangi kalemler dahildir. Yeme içme yani beslenme, konaklama, ulaşım, sosyal yaşam giderleri olarak saymak mümkündür. Ortalama olarak 300 ile 350 EURO arasında değişen bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır.


LİTVANYA’DA MİMARLIK EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Mimarlık eğitimi almak isteyen gençlerimizin mutlaka ülkemiz fakültelerine odaklanmalarını tavsiye ediyoruz. Elbette ülkemizde son derece seçkin ve örnek olacak mimarlık fakültelerimiz var. Ancak, bunların eğitimleri mükemmel olmakla birlikte, giriş sınavının olması öğrencilerimizi zorlayıcı özelliklerdedir. Bir sınava girmek için senelerce çalışan ve maalesef birkaç dakikalık bir hata ile, basit bir nedenle amaçladığı puanı alamayan gençlerimizin sayısı son derece fazladır. Bu nedenle, yurtdışında son derece kaliteli bir eğitim ve uluslararası diploma verecek, bunun yanında, sınav şartı olmadan öğrencilerimizi kabul edecek, üstelik maddi anlamda zorlamayacak üniversiteler de bulunmaktadır. Buna en önemli örnek, ülkeye olan ilgiden de anlaşılacağı üzere Litvanya’dır. Litvanya Üniversiteleri’nde bu saydığımız özelliklerin hepsi bulunmaktadır, ancak kontenjanlar sınırlı olduğundan, kayıt ve ara kayıt sürelerine dikkat etmek gerekmektedir.

Mimarlık fakültelerinde eğitim almak isteyen gençlerimiz de zaman geçirmeden öğrenci danışmanlarımızla bir araya gelerek, Litvanya’da mimarlık eğitimi veren üniversiteler ve ücretler hakkında bilgi almalarını tavsiye ederiz. Özenli ve başarılı bir çalışma ile burs olanaklarından da yararlanarak, amaçladığınız bölüme son derece uygun ekonomik olanaklarla öğrenci olabilirsiniz. Üniversitelerin harç rakamları ortalama olarak 3.000 ile 4.000 Euro arasında seyretmektedir. Bu rakamlar da ülkemizle kıyaslandığında, elbette diğer yurtdışında eğitim seçenekleri ile kıyaslandığında gerçekten çok uygundur. Alınan seçkin eğitim ve öğrencilere verilen değer de artısıdır.

Mimarlım fakültesinde dört sene lisans eğitimi alınmaktadır. Bir sene dil seviyesi yeterli değilse İngilizce ya da Rusça eğitim dillerinde dil eğitimi verilmektedir. Bundan sonra yüksek lisans eğitimi almayı da planlayabilirsiniz. Yüksek lisans eğitimleri de genellikle, 3.500 ile 4.500 Euro olarak seyretmektedir. Elbette rakamlar her eğitim yılında değişir ve okulun kendi yönetimi tarafından belirlenir. Ancak, sizlere sunduğumuz rakamlar üzerinden, okulların harç miktarları hakkında genel bir bilgi edinebilirsiniz. Hükümet ve Avrupa Birliği desteği ile üniversitelerin modernizasyonları eksiksiz olarak sağlanmaktadır. Mimarlık fakültelerinde, tüm öğrencilerin kullanımına açık ve yeterli olan bilgisayar ile internet altyapısı bulunmaktadır. Bu şekilde, gençlerimizin de derslerini modern tekniklerle pekiştirmeleri sağlanmaktadır. Zaten okullarda tüm öğrencilere eşit davranılmaktadır ve hocaların ilgisi, özverisi yoğundur.

Mavi diploma almak da gençlerimizin için çok önemli bir avantajdır. Mezun olduğunuzda hem kıta ülkelerinde, hem de dünya genelinde geçerli bir eğitim almış olacaksınız. Ayrıca, YÖK denkliği açısından da önemli avantajlarınız olacaktır. Dünya sıralamalarında yer alan üniversiteler sınavsız olarak sizleri bekliyor.


LİTVANYA’DA MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN BÖLÜMLER VE ÜCRETLERİ

Bir Baltık Denizi ülkesi olan Litvanya, coğrafyası, sevimli ve planlı kentleri ile, medeni ve huzurlu yaşayan halkı ile sevimli bir kuzey Avrupa Ülkesi. Ülkenin komşuları da Beyaz Rusya, Rusya, Polonya olarak dikkat çekmektedir. Baltık Denizi kıyıları da kesinlikle görülmeye değer ve öğrencilerimiz için de dikkat çeken özellikleri bulunmaktadır. Ülkenin kaliteli üniversiteleri uluslararası eğitimleri ile dikkat çekiyor ve uygun harç rakamları ile uluslararası anlamda dikkat çeken kurumlardır. Avrupa Ülkeleri’nden çok sayıda öğrenciler bu kurumları tercih etmektedir ve öğrencilerimiz de artık yoğun şekilde bu güzel ülkenin yüksek öğretim kurumlarını tercih etmekteler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrenci danışmanlarımız da Litvanya’da eğitim konusunda sizlere destek olacaklar. Yardımcı olacaklar. Litvanya’da makine mühendisliği eğitimi veren bölümler ve ücretleri de kesinlikle bilgi almanıza değer. Gerçekten avantajlı makine mühendisliği eğitimi almak için danışmanlarımızdan net olarak bilgi almalısınız.

Litvanya Üniversiteleri mühendislik bölümleri, yani teknik eğitimleri ile dikkat çekmektedir. Mühendislik bölümlerinde lisans seneleri dört yıl olarak düzenlenmektedir. Ara kayıt ve genel kayıt süreleri bulunmaktadır. Bu süreleri öğrenci danışmanlarımızdan net şekilde öğrenebilir, desteğimizle eksiksiz olarak kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Ocak aylarından başlayarak ön kayıt ile kontenjanlar dolmadan başvurularınızı yapmanızı tavsiye ederiz. Ocak ile Haziran aylarında başvuruları yapabilirsiniz. Sevgili gençlerimiz, kaliteli bir okulda makine mühendisliği eğitimi almak için bir sınava girmeniz de gerekmemektedir. Sınav şartı olmadan, lise diplomanızla, transkript ve diğer sizden istenen temel belgelerinizle başvuru dosyanızı hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde kayıt başvurunuz tamamlanacaktır.

Makine mühendisliği eğitimlerinde dil seviyeniz yeterli değilse, bir sene hazırlık sınıfında eğitim almanız söz konusu olacaktır. İngilizce ya da Rusça üniversitelerde eğitim dilidir. Hazırlık sınıfında öğrencilere çalışma izni verilmemekte birlikte, bundan sonra lisans ve yüksek lisans eğitimlerinizde haftalık maksimum 20 saat olarak yarı zamanlı şekilde çalışabilirsiniz. Bu şekilde, bütçenize olumlu katkılarda bulunabilirsiniz. Genel olarak öğrenci olarak, aylık 300 ya da 400 EURO ortalama bütçe yapmanız harçlığınız için yeterli olacaktır. Yurtlarda ya da kiralık seçeneklerde konaklayabilirsiniz. Bu ihtiyaçlarınız için ise aylık olarak, 85 ile 150 EURO arasında rakamlarla konaklama masraflarınız için ayarlayabilirsiniz. Bu ücret de yeterli olacaktır.

Okul harçları mühendislik bölümlerinde, lisans bölümleri olarak yaklaşık şekilde, 2.000 Euro ile 4.000 Euro arasında seyretmektedir. Bölümlerin içeriklerine göre daha yüksek harç rakamları da olabilir. Yüksek lisans eğitimleri için de 3.500 Euro ile 5000 Euro arasında harç ödemeleri söz konusu olmaktadır.


LİTVANYA’DA İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Litvanya Üniversiteleri’nde inşaat mühendisliği eğitimi alma şansınız bulunmakta ve bunu son derece avantajlı şekilde yapabilirsiniz. Ülkenin eğitim sisteminde sizin de yeriniz var. Öğrencilerimiz Litvanya Üniversiteleri’nde bir sınav şartı olmadan kabul edilmektedir. Siz de kaliteli üniversitelerde eğitim alma şansını elde eden gençlerden biri olabilirsiniz. İnşaat mühendisliği gibi önemli mühendislik bölümlerinde eğitim alabilirsiniz. Amacınızı belirleyin ve öğrenci danışmanlarımızla birlikte fakülteler hakkında bilgi alın. Başvurularınızı yaparak Litvanya Üniversiteleri’nde öğrenci olmanın ayrıcalığını yaşayın. Litvanya’da inşaat mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında siz de bilgi alabilirsiniz. Bu şekilde, avantajlı okullarda eğitim almanın şansını elde edebilirsiniz.

Litvanya Üniversiteleri’nde eğitim dili İngilizce ya da Rusça’dır. Öğrencilerimiz İngilizce dilinde eğitimlerini alabilirler. TOEFL ve diğer geçerli belgeleriniz varsa bunları ibraz ederek hazırlık sınıfını atlayabilirsiniz. İngilizce seviyesi yeterli olmayan gençlerimiz ise hazırlık sınıfında donanımlı dil eğitiminden geçerler. Bundan sonra inşaat mühendisliği eğitimi almak için lisans seneleriniz de başlayacaktır. Dört senelik eğitiminizde diğer Avrupa Ülkeleri’nden gelen ve Litvanyalı gençler ile birlikte, tamamen eşit ortamda eğitiminizi alacaksınız. Az kişilik programlı şekilde düzenlenen sınıflarda, siz de Avrupa standartlarında, bologna ilkelerine göre modern ve eşit bir eğitim alacaksınız. Modern çalışma alanlarında, malzemelerin ve modern cihazların olduğu laboratuarlarda mesleğinizi pratik anlamda da yapmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız. Projeler, deneysel çalışmalarla kendinizi ifade edebileceksiniz.

İnşaat mühendisliği fakültesi harç rakamları olarak, üniversitelerin genel özellikleri ile doğrudan bağlantılı olarak ekonomiktir. Harçlar her sene belirlenmekle birlikte, yüksek rakamların alınmaması bir eğitim politikasıdır. Mühendislik bölümleri dahil olmak üzere, harç rakamları yaklaşık olarak 4.000 EURO ile 5.000 EURO arasında değişmektedir. Sağlık eğitimlerinde harç miktarları bir miktar daha yüksektir. Bölümlerin harç rakamları verdikleri kaliteli eğitim ve diğer AB ülkeleri üniversiteleri harçlarına göre son derece ekonomiktir. Öğrencilerimiz, yaşam giderleri de eklendiğinde ülkemizde bir özel üniversitede ya da etüt kurumunda ödeyecekleri miktarlardan çok daha düşük rakamlarda eğitim alabilirsiniz. Yaşam giderleri olarak, konaklama, beslenme, ısınma ve diğer faturalar, çeşitli eğitim harcamaları, sosyal yaşam giderleri kalemleri düşünülebilir.

Litvanya Üniversiteleri’nde öğrenci yurtları imkanı bulunmaktadır. Bu yurtlarında öğrencilerimiz de kalabilirler. 85 EURO ile 150 EURO arasında değişen odaları tercih edebilirsiniz. Genel anlamda sosyal yaşam giderleriniz olarak, bütçenizden 350 EURO civarında bütçe ayırmanız da yeterli olacaktır. Çalışma imkanları da ülkede sizi beklemektedir.


LİTVANYA’DA PSİKOLOJİ EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER VE ÜCRETLERİ

Baltık Denizi ülkelerinden biri olan Litvanya, sevimli ve huzurlu bir ülke. Avrupa Ülkeleri’nden biri olan ülke, son derece medeni, uyumlu ve eğitimli insanların yaşadığı bir ülke aynı zamanda. Sevimli kentleri ile gerçekten görülmeye değer olan bu ülkenin önemli özelliklerinden biri de üniversiteleridir. Ülkemizde yurtdışında eğitim almayı tercih eden üniversite öğrencilerimizin en fazla tercih ettikleri ülkelerden biridir Litvanya. Litvanya Üniversiteleri Türkiye temsilciliğimiz olarak, gençlerimizin bu kaliteli ve avantajlı eğitim kurumlarında meslek eğitimlerini almalarını desteklemekteyiz. Psikoloji eğitimi almak isteyen gençlerimiz için de üniversiteler kapılarını açmaktadır. Siz de zaman kaybetmeden Litvanya’da psikoloji eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda iletişim kanallarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Psikoloji eğitimleri üniversitelerde dört yıl olarak verilmektedir. İngilizce ve Rusça olarak eğitim verilmektedir ve yeterli seviyede olmayan öğrencilerimiz de diğer öğrenciler gibi hazırlık sınıfında yeterli dil eğitimlerini almaktadırlar. Bundan sonra lisans senelerinde Bologna esaslarına uygun şekilde, modern eğitim sizleri beklemektedir. Teorik eğitim en kaliteli hocalardan alınmakta, aynı zamanda birçok klinik çalışmalar, deneyler ve araştırmalar ile pekiştirilmektedir.Bunun yanında, çeşitli çalışma imkanları da lisans senelerinde öğrencilerimize açıktır. Haftalık 20 saat sınırında çalışma olanaklarını değerlendirebilirsiniz. Uygun eğitim ücretleri ile bütçeniz de zorlanmayacak. 2.000 ile 5.000 EURO arasında harç bedelleri ile senelik ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Yaşam giderleri de sizi zorlamayacak. Ulaşım toplu taşıma araçları ile kolayca halledilebilir. Araç kiralama ve taksi seçenekleri de diğer ülkelere göre uygun. Ayrıca, yeme içme ihtiyaçlarınızı kampus kantinlerinde ve yemekhanelerinde yapabilirsiniz. Bu şekilde, uygun miktarlarla beslenme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Semt pazarları ve marketler de uygundur. Konaklama için özellikle ilk senenizde yurtları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Kampus içinde ya da çok yakın kısımlarda bulunan yurtları bütçenize uygun şekilde tercih edebilirsiniz. Bir ya da daha fazla kişilik odaların rakamları aylık 85 EURO ve daha üzeri olarak değişmektedir. Aylık harcamalarınız toplamında 300 EURO gibi bir rakamla hallolacaktır. Burs olanakları da hem hükümetimiz tarafından, hem Litvanya Hükümeti ve üniversitelerin kendi bünyelerinde, hem de AB eğitim fonları noktasında sizleri beklemektedir.

Bir öğrenci olarak, ülkenizden uzaktaysanız güvenli bir ülkede, ortamda olmanız son derece önemlidir. Huzur ve güveni bu ülkede fazlasıyla bulacaksınız. Amaçladığınız kaliteli eğitim ve doğru kurumlardan geçerli bir diploma almak için mutlaka danışmanlarımızdan bilgi almalısınız. Bir adım önde olacaksınız ve doğru eğitimi alacaksınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1